Kék Mókus Kupa: a Zengő Alföldnek idén összejött a győzelem + FOTÓK

2016. december 18., vasárnap
fit_world-zengo_alfold023kf

A tavaly elvesztett döntő után megnyerte a nyílt kategóriát a Zengő Alföld együttes, a +35-ösöknél megvédte címét a Maxx Autó, a +45-ben pedig a Lambda System nyerte a XXX. Kék Mókus Kupát.

18.41

- Ezzel véget ért a XXX. Kék Mókus Kupa, a Zengő Alföld simán nyerte a nyílt kategória döntőjét: a torna 2017-ben folytatódik!

XXX. Kék Mókus Kupa, -35, döntő

Zengő Alföld - Fit World O'Neill 6 - 2 (3-0)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Borbás Bottyán Aurél, Kalmár László.

Zengő Alföld:

Tombácz, Bata, Ács, Szilágyi, Nikolin, Végh, Bilic, Podonyi, Kormányos, Péter, Máté, Nagy Z.

Fit World O'Neill:

Pluhár, Simon, Kasza, Deák, Bánóczki, Pócs T., Szalma, Rózsahegyi, Rutai, Bullás, Teimel, Csamangó, Szentes Bíró, Hegyesi, Kiss M.

Bata (8', 18', 27'), Bilic (12'), Ács (31'), Kormányos (40') ill. Bánóczki (28'), Szalma (31').

I. félidő: Bánóczki lapos kísérlete jelentette az első komolyabb helyzetet bő öt perc elteltét követően, óvatosan kezdtek a finálé résztvevői. Nyolc perc után egy bedobás utáni fejessel szerezte meg a vezetést a Zengő Alföld, Bata továbbította a labdát Pluhár mozgásával ellentétes irányba, a bal alsóba. Továbbra is inkább a Zengő Alföld előtt adódtak lehetőségek, és be tudták szorítani ellenfelüket a kapuja elé - majd ismét egy rögzített szituáció utáni fejes hozta meg a gólt, Bilic bólintott a léc alá, 2-0. Nem sokkal később Szalma centikre járt a szépítéstől, de közeli lövése éppen csak elkerülte a kaput, majd Bullás szabadrúgása még közelebb járt, de a kapufáról kifele vágódott labdája. Szilágyi háromra növelhette volna csapata előnyét, de ziccerét megfogta Pluhár - igaz, az ezt követő bedobás után Bata megszerezte a harmadik Zengő Alföld-találatot, 0-3. Szalma még a szünet előtt szépíthetett volna, de átlövése elzúgott a keresztléc mellett, így három góllal vezetett a tavalyi ezüstérmes. II. félidő: Bullás távoli lövése után Kormányosról vágódott le a labda, Tombácz már elindult jobbra, de szerencséjére elment a bal kapufa mellett a lecsorgó. Éledezett a Fit World, de Tombácz rajta volt Szentes Bíró lövésén is. Végh Ariel ollózása hozott némi színt a meccsbe, de elmaradt a befejezés - nem úgy az ezen a napon roppant eredményesen játszó Bata esetében, aki egy pokolian nagy gólt ragasztott Pluhár kapujába, 0-4. Bánóczki megszerezte a Zengő Alföld becsületgólját, ezúttal a kapufa már a zöld mezesekkel volt, ettől lendületbe is jött a Zengő Alföld, amelynek tíz perce maradt arra, hogy ledolgozza hátrányát. Ezt meg is kezdte, Szalmáról feledkeztek meg egy bedobás után, 2-4 - de Ács Levente még ugyanebben a percben visszaállította a háromgólos különbséget egy szép akciót követően. Szentes Bíró védőjét lerázva magáról húzta túl a labdát, a Zengő Alföld pedig nyugodtan futballozhatott előnyében. Így értünk el az utolsó két perchez: Szentes Bíró ugyan még teremtett önmagának egy lehetőséget, de ezúttal sem tudta kilőni a hosszú sarkot az oldalvonal mellől. Rutai még szépíthetett volna fél perccel a lefújás vége előtt, de a lényegi kérdés ekkorra már eldőlt, amit Kormányos tett még egyértelművé, miután távoli lökete megpattant, így Pluhár mellett a kapuba vágódott - így 6-2-re a Zengő Alföld nyerte a nyílt kategóriát! 17.45 - Már csak egy meccs van hátra, a nyílt kategória döntője: a Zengő Alföld tavaly közel járt a győzelemhez, de elvesztette a finálét, most a két évvel ez előtti bajnok, a Fit World O'Neill ellen próbálhatja meg újból a tornagyőzelmet.

XXX. Kék Mókus Kupa, jótékonysági gálamérkőzés a makói Hacker Gábor segítésére

A mi fiaink – Megyeválogatott 7 - 6 (4-1). Szeged, újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Kormányos II. Gábor, Minda Gábor: A mi fiaink: Molnár F., Gyömbér, Völgyi, Szivacski, Zsótér, Szélpál, Gera, Koncz. Edzők: Tóth Ákos, Romics Roland. Megyeválogatott: Halász, Máté, Magyar, Kökény, Szalma, Farkas, Hacker. Edzők: Méhes Tibor, Hacker Gábor. Gól: Völgyi (10'), Szivacski (13'), Gyömbér (17'), Szélpál (20', 22', 27'), Zsótér (36') ill. Szalma (11', 31'), Farkas (25'), Máté (29'), Hacker (39'), Tóth A. (40'). I. félidő: Tóth Attila távoli lövése volt az első kísérlet a meccsen, majd Zsótér csnete el Kökénytől a kapu előtt, de nem tudta már eltenni Halász mellett. Tóth Attila másodjára már közelebb járt, de ez a lövése sem talált kaput, majd Gyömbér közeli fejesében is ott volt a veszély. A félidő derekán egy szöglet után Völgyi kapáslövésével szerezte meg a vezetést a mi fiaink csapata, majd a következő akció végén Szalma lőtt a léc alá, ezzel gyorsan kiegyenlítve. Szivacski érkezett középen, majd passzolt Halász kapuába, visszaszerezve ezzel a vezetést. Tóth Attila, majd megindulását követően Farkas előtt adódott lehetőség az újabb egyenlítést követően - mindkét alkalommal elmaradt a gól, ahogy Szélpál indításánál Zsótér is kevéssel pöckölt mellé. Szivacski önzetlen volt ziccerben, és a lendületből érkező Gyömbérnek lekészítette, aki kettőre növelte csapata előnyét, majd az utolsó percben egy végletekig kijátszott akció végén Szélpál is betalált. II. félidő: Szélpál újabb gólja nyitotta a második húsz percet, majd öt perc elteltével Farkas Márk szerzett labdát a kék-feketék kapujának előterében, és váltotta ezt gólra. Szélpál mesterhármasával már 6-2 volt az NB I-eseknek, amit Máté egy távoli, spiccel meglőtt labdával szépített a félidő felénél. Szalma kettőre csökkentette a különbséget kilenc perccel a vége előtt, majd Halász rabonával rúgta ki a labdát - szép megoldásokból nem volt hiány. Zsótér megelőzte Halászt egy felpassznál, így elpörgette a kapus mellett - újból három volt közte. Hacker Bence volt eredményes egy kényszerítő után az utolsó percre fordulva, Tóth Attila pedig még lőtt egyet Magyar csúsztatása után, így 7-6-ra nyertek a mi fiaink, de persze az eredmény csak másodlagos volt ezen a meccsen. A találkozó előtt az Anconában játszó Forgács Dávid elküldte mezét Hacker Gábornak, míg Batik Bence egy Ferencvároc, Völgyi Dániel egy Debrecen, Zsótér Donát egy Kispest, míg Gyömbér Gábor szintén egy Fradi-dresszt adott át.16.46 - A gálameccsel folytatódik a mai nap: Hacker Gábor támogatásáért lép pályára az NB I-es, Csongrád megyei labdarúgókból álló együttes a megyeválogatottal szemben.

XXX. Kék Mókus Kupa, +35, döntő

Öreg Honvéd Vendéglő-O’Neill Team – Maxx Autó Kft. 5 - 8 (4-6) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kucsora Attila, Kovács Attila. Öreg Honvéd: Birtyik, Kispéter, Kiss R., Kiss A., Mórocz, Fodor, Martusz, Kiss M., K. Tóth, Kasza, Kalmár, Turján, Koós, Illés, Dancsó. Maxx Autó: Szulyovszki, Zs. Juhász, Szabó A., Koncz, Némedi, Kurucsai, Keresztesi, Kovács Zs., Lapcsánszki, Tóth P., Fekete, Gulyás. Gól: K. Tóth (9', 11'), Kasza (12'), Kalmár (19'), Illés (39') ill. Lapcsánszki (6'), Némedi (7', 33'), Szabó A. (14', 16'), Fekete (18'), Zs. Juhász (18'), Koncz (36'). I. félidő: Zs. Juhász közeli bombája nyitotta a meccset, egy szép sarkazás után azonban fölélőtt a Maxx Autó játékosa. Hat perc elteltével egy legurított szabadrúgást lőtt a bal alsóba Lapcsánszki, ezzel megszerezte a vezetést a Maxx Autó - a középkezdés után K. Tóth azonban centikre járt csupán az egyenlítéstől, miután telibe találta a felső lécet. Iksz helyett Némedi megduplázta csapata előnyét, miután éles szögből a rövid felsőbe lőtt, 0-2. Zs. Juhász akár a harmadikat is belőhette volna, de a háta mögé jött a keresztpassz a kapu előtt, e helyett K. Tóth maradt teljesen üresen a kapu előterében, Szujovszki tehetetlen volt, 1-2. Egy megszerzett labda után Lapcsánszki tornáztatta meg Kispétert, majd K. Tóth vehette át szabadon a labdát, be is fordult vele, majd a felső sarokba bombázott, 2-2. Fortuna is lekacsintott az Öreg Honvédra, miután Kasza megindulása után ugyan védeni tudott Szulyovszki, de saját kapujába pattant róla a labda, így fordított az Öreg Honvéd. Egy igazán szépségdíjas góllal egyenlített a Maxx Autó, Szabó Attila egy bedobás után sarokkal passzolt Kispéter mellett a kapuba, 3-3 - sőt, két perccel később ismét ő volt eredményes, ezúttal fejjel, így visszavette a vezetést a címvédő. Fekete Imréről teljesen megfeledkeztek a kék mezben futballozó Öreg Honvéd játékosai, így nem volt nehéz dolga, és egy méterről az üres kapuba lőtt, 3-5, majd Zs. Juhász befordulása után már hárommal vezetett a Maxx Autó. Nem szakadt le azonban azonban az Öreg Honvéd, egy szabadrúgás kombináció után Kalmár is közelről volt eredményes, így kettő volt a Maxx Autó előnye húsz perc játék után. II. félidő: Kispéter szép védése jelentette a második félidő első komolyabb megmozdulását négy perc elteltével, úgy tűnt, az első félidőben elhasználták puskaporaikat a csapatok - persze nehéz is lett volna tartani a tízgólos "átlagot". Zs. Juhász kapott sárgát tíz perc eltltével, miután egy párharc közben nem húzta vissza lábát - majd sportszerűen visszaadta a labdát az Öreg Honvéd egy vitatott bedobás után. K. Tóth távoli lövései jelentették a legnagyobb veszélyt a Maxx Autó kapujára, egyre inkább szorította az idő az Öreg Honvédot - pláne, hogy hét perccel a vége előtt Némedi duplázni tudott, így újra hárommal vezetett a Maxx Autó. Négy is lehetett volna a különbség, de Szabó Attila nem tudta értékesíteni ziccerét, de egy perccel később Koncz Zsolt gyakorlatilag eldöntötte a meccset, miután egy keresztlabdát passzolt a kapuba, 4-8. Másfél perccel a befejezés előtt Illés még betalált egyszer, de ez már csak a szépítésre volt elég: a Maxx Autó megvédte tavalyi címét a +35-ösök mezőnyében. 15.50 - Megvan tehát a nap első bajnoka, izgalmas meccsen a Lambda System nyert a +45-ösök között. Megyünk tovább, következnek a +35-ösök, ahol a Maxx Autó címvédésre készül, ellenfele az Öreg Honvéd Vendéglő-O'Neill Team lesz.

XXX. Kék Mókus Kupa, +45, döntő

Fit World–Lambda System 4 - 4 (1-2) - büntetőkkel 6-7 Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Madácsi János, Szalai Szabolcs István. Fit World: Horváth, Mihálffy, Szrenka, Lehota, Vörös, Bonner, Kothencz, Kemenes, Tóth G., Buknicz, Márki, Szabó Zs., Tárkányi, Holló. Lambda System: Cseh, Sós, Gréczi, Fütyü, Siber, Markovic, Masa, Csanádi, Forizs, Virág, Sepsei, Széll, Holló, Gyurasevic, Bonea. Gól: Márki (5', 40'), Kothencz (32'), Szabó Zs. (39') ill. Csanádi (12', 16'), Markovic (36'), Virág (37'). I. félidő: Aktívabban kezdte a meccset a Lambda System, de a kezdeti próbálkozások egyike sem hozott eredményt. Egy zúgó felső léccel jelezte a Fit World, bármikor veszélyesek lehetnek - mi több, öt perccel elteltével egy szép kényszerítőt követően Márki meg is szerezte a vezetést csapatának, 1-0. Sportszerű jelenet következett, még a Fit World játékosok is elismerték, hogy szögletet kellett volna elvégeznie a Lambda Systemnek egy távoli lövés után, ennek ellenére kirúgással folytatódott a játék - de a fehér mezesek visszaadták a labdát. A kapufát eltalálta a Lambda System is, amely továbbra is többször tesztelte Mihálffyt, de nem tudták meglepni távolról a kapust. Egy félpályánál eladott labda után ziccerig játszhatta a Lambda System, amit Csanádi passzolt közelről a kapuba, ezzel egalizált. Fütyü csapott le egy labdára a bal oldalon nem sokkal később, de Mihálffy jól zárta a területet. Csanádi megfordította a meccset, miután egy oldalberúgást követően üresen maradt a hosszú kapufánál, 1-2. Lehota egyenlíthetett volna a következő percben, de lövését blokkolták, majd a félidő utolsó percei komolyabb lehetőség nélkül teltek. II. félidő: Gyorsan lepörgött az első öt perc a második félidőből is, a Fit World ugyan nagy erőket mozgosított az ikszért, de nem tudott komolyabb ziccert kialakítani, miközben továbbra is szükség volt kapusa védéseire, hiszen a Lamda System előszeretettel lőtt távolról. Nehezen mozdult el a meccs erről a pontról, a Lambda System okosan futballozott, miközebn egyre jobban szorította az idő a Fit World-öt - Kothencz azonban nyolc perccel a vége előtt közelről spiccel eredményes volt, így kezdődhetett minden elölről. Fel is pörgött a meccs, Pedrag Markovic újra előnyhöz juttatta a Lambda Systemet pontos átlövésével - ráadásul egyre parázsabb is lett a hangulat egy-egy játékvezetői ítélet után. Csanádi akár el is dönthette volna három perccel a vége előtt, de kihagyta ziccerét, pedig csak a kapussal állt szemben - de fél perccel később Virág mindenkit elfektetve passzolt a Fit World kapujába, ezzel először volt kétgólos a különbség - és alig volt hátra három perc. Az utolsó játékpercre Szabó visszahozta a Fit World reményeit egy szépen kijátszott akció után - át is állt a Fit World vészkapusra ekkor. Egyet lőhetett üres kapura a Lambda System, de nem lőtték be - ez pedig csak 17 másodperccel a vége előtt fájt igazán, miután Márki kilőtte a bal alsót, ezzel egyenlítve, 4-4. Még volt egy labdája a győzelemhez a Lambdy Systemnek, de centikkel lecsúszott a társ Csanádi ütempasszáról - büntetők döntenek a bajnok kilétéről! Büntetők: I. pár: Kothencz vállalta az elsőt, nagy erővel lőtt a jobb alsóba. Virág volt az első rúgó a Lamdba Systemből, ő a másik saroba passzolt, 1-1. II. pár: Lehota félmagas lövését a felső lécre ütötte Cseh, így kimaradt a büntető - Csanádi pedig magabiztos volt a saját büntetőjénél, így két kör után 2-1 a Lambda Systemnek. III. pár: Szabó Zsoltnak nem remegett meg a lába, ahogyan Gyurasevicnek sem - ezzel pedig eldöntötte a bajnoki címet, amelyet a Lambda System szerzett meg a +45-ösök korosztályában! 14.49 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, elérkezett az idei Kék Mókus Kupa gálanapja - hamarosan pedig az első döntő is kezdetét veszi a +45-ös kategóriában. A nyílt kategória bronzmeccsén a végén ugyan kapaszkodott a Gámavill, de az YD Szeged háromgólos előnyét már nem tudta lefaragni, így utóbbi együttes fért fel a dobogóra. XXX. Kék Mókus Kupa, -35, bronzmérkőzés YD Szeged - Gámavill Kft. 4-2 XXX. Kék Mókus Kupa, +45, bronzmérkőzés Szindikátus - Eurosweet Szeged 6-6 - büntetőkkel a Eurosweet Szeged nyertXXX. Kék Mókus Kupa, +35, bronzmérkőzés Autós Csárda Makó - Ficak-FK 1899 Szeged 8-4 XXX. Kék Mókus-kupa, a gálanap programja: 10.00 SZEOL SC Kékek–SZEOL SC fehérek 11.00 Szegedi Média–Bordány 12.00 Szindikátus– Eurosweet Szeged, (+45, bronzmérkőzés) 13.00 Autós Csárda Makó–Ficak-FK 1899 Szeged (+35, bronzmérkőzés) 14.00 YD Szeged–Gámavill Kft. (–35, bronzmérkőzés) 15.00 Fit World–Lambda System (+45, döntő) 16.00 Öreg Honvéd Vendéglő-O’Neill Team–Maxx Autó Kft. (+35, döntő) 17.00 A mi fiaink–Megyeválogatott (Jótékonysági gálamérkőzés a makói Hacker Gábor támogatására:) 18.00: Fit World–Zengő Alföld (–35, döntő) A belépő 15 év alatt ingyenes, e felett 800 forint.