Kézilabda: bajnokhoz méltón kezdett az FKSE Algyő Békésen

2016. szeptember 11., vasárnap
kezilabda_szs

Magabiztos győzelemmel kezdte a bajnokságot a regnáló bajnok Contitech-FKSE Algyő, amely az egyik fő kihívónak tartott Békést gyűrte le idegenben.

Nagy várakozás és közel telt ház várta a rangadót Békésen. A vendégek ezen a találkozón avatták fel

új idegenbeli szerelésüket

, játékuk ugyanakkor a tavalyit idézte.

Dankó Ervin

legénysége végig uralta a meccset, így még az is belefért, hogy a csapat kihagyott négy büntetőt is. A tizedik percig fej-fej mellett haladtak a csapatok (4-3), innentől azonban rákapcsolt a Csongrád megyei együttes, így a 18. minutumban már 4-8-as állást mutatott a helyi eredményjelző, az előnyből pedig a szünetig is megmaradt egy gól. A kiválóan védő

Kiss Olivér

, a hibátlan

Gazsó

és a higgadt

Vadkerti

vezérletével a második félidő vége előtt már 32-24-re is vezettek az algyőiek, s a végén a hazai szurkolóknak is be kellett látniuk, hogy a rivális még mindig kedvenceik előttük jár. Az FKSE legközelebb jövő szombaton 16 órától az újonc Tiszavasvárit látja majd vendégül a Fehér Ignácz Általános Iskola sportcsarnokában, a kupában viszont már szerdán pályára lép a gárda - 18 órakor ismét a Békés vendégeként indulnak neki a derbinek Ambrusék.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 1. forduló:

Békés-Drén KC - ContiTech-FKSE Algyő 27-33 (11-12)

Békés, 350 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.

FKSE Algyő:

KISS O. - BÉLECZKI 5, SIMON 6/1, VADKERTI 4/1, GAZSÓ 3, Valaczkai 1, TÓTH 4.

Stavri (kapus), AMBRUS 5, Raffai, Teimel 2, Velky 3/3, Miklós, Varga, Szélpál, Kocsis.

Dankó Ervin.

6 perc, ill. 6 perc.

4/3, ill. 9/5. Dankó Ervin:

"Büszke vagyok a fiúkra, bajnokcsapatként szerepeltünk minden tekintetben. Igazi csapatként, egymásért küzdve, hatvan percig uraltuk a mérkőzést."

A juniorok mérkőzésén:

Békés-Drén KC - ContiTech-FKSE Algyő 25-23 (15-9)

Békés, 50 néző. Vezette: Héjja, Kónya.

FKSE Algyő:

Stavri - Petrás 3, Miklós 1, Kocsárdi 6/1, Varga 1, Szőnyi 1, Engi 8/5.

Dani (kapus), Szécsi 3, Teimel, Pap, Laczi, Kollár.

Prislinger Tibor.

6 perc, ill. 8 perc.