Labdarúgás: nem hiányzik a harmadik déjá vu élmény a Szeged-Grosicsnak a Siófok ellen

2016. augusztus 27., szombat
szeged_2011_siofok45_gs

Az újabb szerdai forduló okán egy igen sűrű hét végéhez ér vasárnap az NB II-es mezőny. Ebben az etapban eddig két döntetlent tud felmutatni a Szeged 2011-Grosics Akadémia, amely hétvégén a Siófokot fogadva javíthat mérlegén.

A két gárda eddigi találkozásai a Balaton-partiaknak kedveztek a Grosics Akadémián, ráadásul a két érintett összecsapás kísértetiesen hasonló forgatókönyv szerint zajlott.

2015 februárjában

Oláh Gergő

már a 6. percben vezetéshez juttatta övéit, de a vendégek a szünet után egyenlítettek, sőt,

Andorka Péter

révén a három pontot is begyűjtötték. Andorka később átigazolt a szegediekhez, így már hazai mezben élhette át

idén februárban

, amint a Siófok hátrányból fordított Gyulán. A győztes gól egyébként annak az

Ivancsics Gellértnek

a nevéhez fűződik, akit a héten szerződtetett

Klausz László

alakulata. A babonásak tehát vagy elkezdhetik nézegetni, kit lehetne legközelebb elcsábítani a sárga-kékektől, vagy optimistább szemlélet mellett bízhatnak abban, hogy ezúttal nem februárban, hanem augusztusban rendezik a mérkőzést, ami talán elegendő lehet az "átok" megtöréséhez.

Online

Vasárnap 17.30-tól folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk a Szeged 2011-Grosics Akadémia - BFC Siófok másodosztályú bajnoki mérkőzésről. Hajrá, Szeged!

Miközben a Szeged-Grosics az elmúlt két körben egyaránt egy-egy ponttal lett gazdagabb a

ZTE

, majd szerdán a

Mosonmagyaróvár

ellen, addig

Goran Kopunovic

legénysége a napokban két vereséget is kénytelen volt elkönyvelni. Az egy hete vasárnap Nyíregyházán elszenvedett 0-1 nem tartozik igazán a kirívó kategóriába, a hazai Dorog elleni fiaskó a hét közepén azonban már kevésbé volt előre megtippelhető. A Balaton-partiak ugyanakkor így is megelőzik kilenc pontjukkal a táblázaton az eddig nyolc egységet begyűjtött szegedi együttest, bár a liga kiegyenlített erőviszonyait hűen jellemzi, hogy az éllovas Balmazújváros is kétszer kikapott már, míg a második Kisvárda csupán meccsei felét tudta eddig győztesen abszolválni. Germán Tamásék két sikerük mellett két döntetlent és két vereséget tudnak felmutatni, ugyanakkor az egyébként nagyszerű rajtot követően a brigád immár négy forduló óta nyeretlen. "A bajnokság előtt is nagyon bíztam a csapatban, a felkészülési mérkőzéseken kiegyensúlyozott játékot mutattunk. Ráadásul, ha visszagondolok a bajnokikra, akkor látszik, hogy nem töltöttünk be alárendelt szerepet egyiken sem. Bízom abban, hogy azokon a mérkőzéseken, amelyeket mi irányítunk, de nem úgy alakultak eddig, ahogy szerettük volna, a későbbiekben már pontot, pontokat tudunk majd szerezni. Nagyon kiegyenlített a mezőny, erős ez az NB II, de úgy gondolom, képes arra a csapat, hogy a tabella elején végezzünk. Ehhez fejlődnünk kell a támadások befejezésében, illetve a srácoknak rá kell éreznie arra a kis plusz győzni akarásra, amellyel meg tudjuk nyerni a mérkőzéseket. Érezni kell a játék ritmusát, hogy azokban a periódusokban, amikor mi vagyunk fölényben, ne engedjük felállni az ellenfelet, hanem igenis tudjunk eredményesek lenni" - árulta el portálunknak a Szeged-Grosics aktuális helyzetéről Klausz László vezetőedző. Hozzátette, a mosonmagyaróvári fellépést követően a regenerálódásé volt a főszerep a csapatnál, hiszen szeretnék elérni, hogy a keret kellően pihent állapotban álljon a hétvégi kihívások elé. Az együttesből továbbra is hiányzik a hosszabb ideje maródi

Hegedűs Martin

Czirok József

, valamint a sorból egy hete kidőlt

Geiger Norbert

. A Siófok elleni találkozó vasárnap 17.30-kor kezdődik a gyulai Grosics Akadémián. A klub

szerdai közleménye

szerint a nézők számára szurkolói kártyával ingyenes a belépés az őszi hazai bajnokikra.

Emlékeztetőül a legutóbbi egymás elleni bajnokijukon (2016. február 27.):

Szeged 2011-Grosics Akadémia - BFC Siófok 1-2 (1-0)

Gyula, Grosics Akadémia, 300 néző. Vezette: Takács Tamás •(Pápai Zoltán, Kovács II. Gábor).

Szántai - Áchim, Tóth, Farkas, Zabari, Berde, Oláh, Szabó, Király (Andorka 72'), Obot (Pászka 65'), Germán.

Klausz László.

Siófok:

Filipánics - Mogyorósi, Czingráber, Tamás, Kozma (Ivancsics - a szünetben), Gál, Futó, Nagy (Rusvai 50'), Berki, Gréczi, Paudits (Elek 75').

Goran Kopunovic.

Szabó (21'), ill. Futó (83'), Ivancsics (84').

Berde (41'), Király (69'), Szabó (76'), ill. Czingráber (87').

Így játszottak a csapatok a 6. fordulóban:

MTE 1904 - Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-1 (0-0)

Mosonmagyaróvár, Wittmann Antal park, 600 néző. Vezette: Molnár Attila •(Kepe Arnold, Király Zsolt).

MTE:

Tarczy - Koszó, Deák, Baranyai, Galambos, Jasarevic (Bohner 79'), Mayer (Horváth M. 86'), Schmatovich, Bartos, Magasföldi (Zsirai 73'), Laki.

Király József.

Szeged-Grosics:

Szántai - Áchim, Tóth, Farkas, Zabari, Horváth A., Király (Coroian 78'), Pászka, Mészáros, Germán, Andorka (Zádori 78').

Jasarevic (53'), ill. Germán (69').

Tóth (23'), Király (44'), Horváth A. (50'), Mészáros (89').

BFC Siófok - Dorogi FC 0-2 (0-1)

Siófok. Vezette: Berke Balázs (Kelemen Attila, Szert Balázs).

Siófok:

Tajti - Tamaskó (Szilágyi 62'), Czingráber, Szalai, Farkas, Nagy, Futó, Berde (Kozma 58'), Gréczi (Kovács D. 69'), Elek, Berki.