Kézilabda: túl sok volt a hiba a szünet előtt - bajnok lett a Veszprém Szegeden + FOTÓK

2016. május 21., szombat
pick-veszprem053kf

Főleg az első félidőben mutatott gyengébb játéka miatt nem tudta legyőzni a Veszprémet a nagyot küzdő MOL-Pick Szeged, amely 26-26-os döntetlent játszott riválisával, így ismét a bakonyiak szerezték meg az aranyérmet.

Idén nem rendeztek klasszikus bajnoki döntőt a férfi kézilabda NB I-ben, azonban mégis egy döntő várt a MOL-Pick Szegedre az MVM Veszprém ellen az idény utolsó mérkőzésén: tekintve, hogy az egy héttel ez előtti, veszprémi meccsen egy góllal nyertek Nagy Lászlóék, a Picknek kétgólos sikerre volt szüksége ahhoz, hogy kilenc év után megnyerje a magyar bajnokságot. A szegediek közül többeknek is ez volt az utolsó meccse a csapat színeiben, a nyáron jelentős változásokon esik majd át a gárda. Nehezen lendültek játékba a csapatok, először

Momir Ilic

szerzett gólt, miután értékesítette hetesét, erre

Jonas Källman

kínai figurát követően válaszolt. Bár

Nagy László

kiállítása után emberelőnybe került a Pick, nem tudta ezt kihasználni - mi több, Ilic ismét nem hibázott hetesből. (1-3) A veszprémiek átlövője jól kezdett, harmadik góljával 5-2-re vezetett a Veszprém, majd

Dean Bombac

büntetőjét kivédte a túloldalon

Mirko Alilovic

, ráadásul

Christian Ugalde

szélről szerzett gólja után már néggyel vezetett a címvédő, így időt kellett kérnie

Juan Carlos Pastornak

. (3-7) Az első húsz perc végére sikerült eltüntetnie addig összeszedett hátrányát a Picknek,

Zubai Szabolcs

egyenlített, (9-9) azonban a vezetést nem sikerült átvenni, majd Ugalde újabb szélvészgyors akciójával újból a vendégeknél volt az előny. 11-11-et követően megint volt esély arra, hogy a Szeged vezessen, de ekkor sem tudta átjátszani a Veszprém igen agresszív és feszes védekezését a MOL-Pick, Ugalde, majd

Gulyás Péter

emberhátrányból szerzett gólját követően még

Andreas Nilsson

is betalált, így a gyors három gólnak köszönhetően újra meglépett a Veszprém. (11-14)

Renato Sulic

gólja zárta az első harminc percet, így megmaradt

Xavi Sabaté

csapatának négygólos előnye a szünetre - a MOL-Pick Szeged főleg védekezésben mutatott kevesebbet riválisánál, így egy igen komoly második félidő várt rá, hiszen hatgólos győzelem kellett volna a fordulást követően ahhoz, hogy Szegedre kerüljön az aranyérem. Nem kezdte azonban jól a második félidőt sem a Pick,

Aaron Palmarsson

góljával már öttel vezetett a Veszprém, igaz, ezt

Balogh Zsolt

Alen Blazevic

gyorsan kozmetikázta. Eltelt tíz perc a második félidőből is, és nem tudott közelebb kerülni riválisához a Tisza-parti csapat, Ilic megint be tudta dobni kiszorított helyzetből

José Manuel Sierra

mellett, ezzel hat góllal, 20-14-re vezetett a Veszprém, ekkor kapust cserélt a Pick Szeged, jött a vonal elé a szezon végén távozó

Piotr Wyszomirski

. Ezt követően sem tudott három gólon belülre jönni a Pick, majd bő tíz perccel a vége előtt

Mirsad Terzic

megkapta a harmadik két percét is, így számára véget ért a meccs. A meccs utolsó szakaszára azonban kitetette a szívét a pályára a Szeged, amely köszönhetően a lengyel kapus védéseinek is, egyre közelebb lépett a Veszprémhez, az ötvenedik percben csak két gól volt a különbség. (21-23) Wyszomirski megfogott egy hetest is - igaz, a túloldalon Balogh sem tudta ezt bedobni Alilovicnak. Két perccel a vége előtt ismét fel tudott kapaszkodni egy gólra a Pick, majd Dean Bombac kiegyenlített az utolsó perc elején: Juan Carlos Pastor kockáztatott, lehozta kapusát teljes létszámnál is, de ez sem segített - bár a végére egy döntetlent ki tudott harcolni a második félidőben nagyot küzdő MOL-Pick Szeged, de a meccsen egyszer sem vezetett a csapat, így bár ezúttal is, a szezon során újból szoros meccset tudott játszani a Veszprémmel, de az aranyérem ismét a bakonyiak nyakába került egy pokolian magas hőfokú és tempójú mérkőzésen. Főleg az első félidőben mutatott játékával és védekezésével meglépett a Veszprém, innentől kezdve pedig sok energiát emésztett fel a szegediek részéről az, hogy utolérjék riválisukat, ami sikerült is, de a győzelem már nem jött össze. Sokaknak ez volt az utolsó nagy derbijük, jövőre egy új csapatot építhet Juan Carlos Pastor, és remélhetőleg ezek az egy-egy gólok, amik idén a Veszprém oldalára döntötték el a két csapat párharcát, megfordulnak, és a Pick örülhet majd. Ezzel a szezon véget ért, a MOL-Pick Szeged második helyen végzett az NB I-ben.

K&H férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 10. forduló

MOL-Pick Szeged - MVM Veszprém 26 - 26 (12-16)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Parrondo 1, BALOGH 5, Blazevic 1, Ilyés 1, Källman 3, BOMBAC 7/1. Csere: Wyszomirski (kapus), Zubai 3, Ancsin 1, Robledo 1, Thiagus Petrus, Curuvija, Vranjes 2, Mindegía, Prodanovic 1.

Juan Carlos Pastor.

Veszprém:

ALILOVIC - Marguc 2/1, Nagy L. 2, Schuch, PALMARSSON 4, Terzic, UGALDE 5. Csere: Nilsson 1, ILIC 8/3, Zeitz, Gulyás 2, Iváncsik G., Sulic 1, Lékai, Sliskovic 1.

Xavi Sabaté.

3/1. ill. 5/4.

6 perc ill. 10 perc.

Piros lap:

Terzic (47') Juan Carlos Pastor:

"Gratulálok a Veszprém bajnoki címéhez! Az volt a kulcs, hogy végig ellenfelünk után kellett mennünk, rengeteg hibát követtünk el az elején, mert nagyon idegesek voltunk. Vissza tudtunk jönni a meccsbe, de a négygólos különbség nagyon sok volt a félidőre. Megköszönném a fiúk munkáját, amit ebben az évben nyújtottak, egyúttal a közönség támogatását is köszönöm, ahogy a klub és az elnökség munkáját is köszönöm, hiszen nyugodtan tudunk dolgozni. Megpróbáltuk behozni a hátrányunkat a végén, de a Veszprém sokkal több ilyen meccset játszott, mint mi, tapasztaltabbak voltak nálunk. Az összes sorozatban egy góllal maradtunk le, úgy néz ki, ez nem olyan sok. Továbbra is megpróbáljuk, hogy előre lépjünk a folytatásban. Folytatnunk kell a munkát, újra ilyen lehetőségbe kell kerülnünk, hogy nyerhessünk valamit."

Zubai Szabolcs:

"Nehéz ilyenkor mit mondani, gratulálok a veszprémieknek a bajnoksághoz, kívánom, hogy sikerüljön nekik a Final Four is. Az elejétől kezdve mentünk az eredmény után, a csapatunk tartását mutatja, hogy le tudtuk dolgozni az első félidőben összeszedett hátrányunkat. Örülök, hogy ilyen csapattársaim voltak. Az ezüst egy nagyon szép érem, de csak ezüst, engem pedig ez nem nyugtat. Jövőre is úgy fogunk dolgozni, hogy utolérjük a Veszprémet."

Xavi Sabaté:

"Szeretnénk gratulálni a szegedi csapatnak, a szurkolóknak, mert nagyon jó mérkőzés volt. Egyúttal gratulálok a csapatomnak is, mert ma óriási meccset játszottunk. Jól védekeztünk az első félidőben, nekünk mindig a legfontosabb a védekezés, fantasztikus kapusaink vannak. A második félidőben is jól játszottunk, a Szeged egy nagyon jó csapat, de a végén sikerült elérnünk a célunkat, ez a legfontosabb. Minden szezon nagyon nehéz, de talán ez volt az eddigi legnehezebb a Szegeddel szemben, ahol egy kiváló edző dolgozik és évről évre jobb a csapat. Szerintem majdnem egy csoda lett volna, ha ma tudunk nyerni, hiszen a csapatom fáradt, sok kemény meccs áll mögötte. Boldog vagyok és büszke vagyok a srácokra."

Nagy László:

"Abszolút ilyen csatára számítottam, gratuláció a közönségnek és a szegedi csapatnak. Az első meccs szűkösre sikeredett, csak abban bíztam, hogy ilyen játékot tudunk produkálni, ami abszolút nem volt garantálható. A Szeged egyre közelebb került hozzánk. Érezhető volt egész héten a szegedi részről a nagy bizakodás, így mi is átértékeltük a helyzetet, hiszen nem tudtunk nagy előnyt kiharcolni az első meccsen. Őrült tempót és védekezést kellett produkálnunk az első perctől kezdve, de nem szabad elfelejtenünk, hogy a Szeged taktikai változtatásával sietették a passzainkat, Wyszomirski pedig remekül védett. A végén a Szeged megpróbálta a lehetetlent, majdnem egy óriási siker is született ebből a szegedi csapat számára. A Szeged évről-évre közelít a Veszprémhez, eddig sem vettük félvállról, de ezt követően sem fogjuk ezt tenni."

VÉGE 60' A Veszprém már nem is akar támadni - ez a vége, hiába küzdötte magát vissza a meccsbe a MOL-Pick Szeged, a döntetlen a Veszprémnek kedvez, így Szegeden ünnepelheti bajnoki címét a Veszprém. Ezzel együtt jár a dícséret a nagyot küzdő MOL-Pick Szegednek, de ha az első félidőben kevesebb hibát követett volna el Juan Carlos Pastor együttese, akkor nem lett volna messzire, sőt, talán még közelebb lett volna a bajnoki címhez... 60' Ilic bedobja a bal alsóba, ezzel minden bizonnyal eldönti, 25-26. Vranjes még egyenlít, és nagyon mondja a magáét, de az ikszel nem vagyunk kisegítve sajnos, 26-26. Még nyolc másodperc maradt a meccsből. 60' Harminc másodperc van hátra, időt kér a Veszprém: ha egyel nyer a Pick, jobb gólkülönbsége miatt bajnok a Veszprém, ha kettővel, akkor viszont a Szeged a bajnok! 60' A meccs utolsó perce: BOMBAC! Talpról kintről bevágja, ezzel iksz! 25-25! Az élet sem írhatott volna szorosabb forgatókönyvet! 59' Másfél perc, és egyetlen gól a Veszprém előnye: már passzívnál indulhat a támadás, Sliskovic mellé is lövi. 59' Vranjes visszahozza egyre megint a Picket: a végére kicsit leült a Veszprém, 24-25. A védés megvan, de maradhat a Veszprémnél. 58' Ez is hetes, most Marguc áll oda a Veszprémből: még bármi lehet, ha Wyszomirski valahogy kiszedi: Marguc bevágja a bal alsóba, 23-25. 58' BENT IS VAN! Bombac bepattintja a bal sarokba, 23-24! Talpon a csarnok! 57' Már fent a bírók keze, de Nagy László passza után még kapura tud lőni Sliskovic, viszont WYSZOMIRSKI KISZEDI! Parrondót terítik le a hatoson a túloldalon, ez hetes - Bombacnak be kell dobnia! 57' KÍNAI! Ami bent van, Robledo teszi fel Bombacnak, aki be is vágja a léc alá, 22-24! Persze ez is csak egyet ér, ráadásul Bombac lent marad a földön - az ő kiválása nagyon nem jönne jól a hajrára. 56' A labda megvan, de Thiagus Petrus nem tudja már erővel kapura dobni, viszont még marad nálunk. 55' Lassan öt perce nem lőttünk gólt, viszont az idő egyre fogy. Lejön ismét Wyszomirski, hogy egyel többen legyünk a pályán: Nem jó Balogh passza, a Veszprém pedig nem is sieti el, inkább lassítják már a játékot. Három gól a különbség, ötöt kellene szereznie a Szegednek a bajnoki címhez úgy, hogy a Veszprém egyet sem dob. 54' Balogh jön a büntetőhöz, vele szemben Alilovic: KIMARAD! ALILOVIC KISZEDI A LÉC ALÓL! 54' Lehoztuk a kapust, Robledón a lyukas mez - kockáztatni kell! Vranjes összeszedi, de nem tudja bedobni Alilovic lábai mellett, viszont kapunk egy hetest. 54' KIMARAD! WYSZOMIRSKI MEGFOGJA! ÍGY MÉG BÁRMI LEHET! Időt kér Juan Carlos Pastor, újabb kulcsfontosságú támadás következik. 54' Lékai ziccerét védi Wyszomirski, de hetest kap a Veszprém. Ez is fontos büntető: ha bedobja Ilic, kvázi eldönti a bajnoki címet. 53' Balogh engedi el középről a kilencesről, Alilovic még visszaér, bár elindult az ellenkező irányba. 53' Gyakorlatilag nem lehet már gólt kapni a hátralévő nyolc percben. Schuch és Parrondo ütközik elég keményen, előbbi combját kell ápolni. 52' Nagy László gólja érvénytelen, de még támadhat a Veszprém. Sliskovic nem hibázik a szélről, 21-24 - van-e még innen visszaút? 51' Mindegía kezéből kicsúszik, de még maradhat nálunk. Gól kell ebből az akcióból - Lépés Mindegíánál, ez kulcsfontosságú szituáció lehet a végkimenetel szempontjából. 51' Láb, mienk a labda! Gyerünk, fel lehet jönni egyetlen gólra! Felrobban az aréna, itt még bármi lehet, ha most sikerülne gólt szerezni. 50' Wyszomirski véd ismét - jöhetett volna akár hamarabb is a lengyel a kapuba. Balogh! Remekül játszik az átlövő, szinte lemásolja az előző gólját, 21-23! NA MOST, MÉG EGY ESÉLY VAN EBBEN A MECCSBEN! 49' Balogh válaszol gyorsan, még a kiállítás lejárta előtt, 20-23. Több kell hátul, ennyire könnyen nem lőhetnek gólt! 49' Ilic emberhátrányból is belövi a szaggatottról, 19-23. 48' WYSZOMIRSKI! Két bravúr is jön a lengyeltől, Nagy lövése után a kipattanót is fogja. Fel lehet jönni kettőre: Källman viszont pontosan Alilovic kezeibe lő a szélről. 47' Bombac rögtön gólra is váltja az előnyt, ez az emberelőny lehet az, amit muszáj megnyerni, 19-22! 47' Terzic kap két percet, neki ez a harmadik a meccsen, így számára véget ér a derbi. 47' Ilic indul meg középen, majd a bal alsóba lő a hatosról, 18-22. 46' Parrondo a jobb szélről lövi ki a hosszút, 18-21. Időt kér a Veszprém. 46' Hetes, a második félidőben először. Ilic eddig nem hibázott, nézzük, Wyszomirski mit tud kezdeni vele. Bepattintja Ilic, pedig érezte az irányt a lengyel, 17-21. 45' Így kell, Balogh megy be agresszívan a falba, és Alilovic támaszkodója mellé lepattintja, 17-20. 44'Thiagus Petrus és Ilic ütközik - utóbbi lent marad a földön, így nem indul a szegedi lerohanás, elsőre elég nehezen megítélhető szituáció volt, de ha már nem fújtak, akkor talán mehetett volna a támadás. 43' Blazevic-el beszélget el a játékvezető - nagyon nem hiányozna egy újabb kiállítás. Viszont megkapjuk - de szerencsére páros, tőlünk Källman, a Veszprémből Nilsson ül le. 42' Nehezen találja a rést továbbra is a veszprémi falon a Pick: most Bombacnak megvan, de fölé pattint! 41' Meg is van a labda, de nem tudjuk megint befejezni a kontrát. 41' Bombac megy be most emberei mellett, és test mellől lő a bal alsóba - na gyerünk, most kell figyelni hátul, 16-20! 40'Wyszomirski javít, Ilic ziccerénél - de nem marad el tőle Alilovic sem, aki Bombac hatosról elengedett labdáját fogja. 40' Szerzett labda után rövid Wyszomirski indítása, amit Zeitz csíp el a levegőből. 39' Zubai most jó labdát kapott, nem is ront beállóból, 15-20. Gyerünk, védekezz! 39'Ilic viszont megoldja szinte hasonló szituációból, Sierra a rövid alsóba kap gólt, 14-20 - jön Wyszomirski a kapuba. 38'Mindegía túlhúzza a bal szélről - a hosszút lőtte volna, de elkerüli a kapufát is a lövése. 37'Nagy bejátszását Sierra szedi össze - közben ki is egészülünk. Eltelt bő öt perc, és sajnos nem hogy közelebb, de távolabb került a Pick a bajnoki címtől. 36' Továbbra is igen jól védekezik a Veszprém - ez az átlövés pedig fölé is megy most, elléphet hattal a Veszprém. Nagy gólja érvénytelen, de még támadhat a vendég csapat. 36' Még egy perc Bombac kiállításából - kellenek a gólok emberhátrányból is, másképp nem lehet ma nyerni. Ugalde állítja meg Mindegíát, majd Nagy László is Baloghot. 35' Sőt, a gólt is megadták, így 14-19. Megint üres a kapunk emberhátrányban, Curuvija jött be lyukasban. Jól zárja a területet a Veszprém, nincs helye lőni a Szegednek - Zubai egy elképesztően szép gólt lő háttal a kapunak, de nem adják meg. 34'Balogh játszaná meg Zubait, de a beálló már középre futott, jöhet a Veszprém. Palmarssont rántják le ziccerben, Bombac kap két percet mindezért. 34'Gulyás vágja be Sierra kezei között a labdát a szélről, 14-18. 33' Ilic átlövését blokkoljuk, majd Sierra indítja Källmant, de Gulyás beéri őt. A svéd ütközik Alilovic-al, a labdát már nem tudja megjátszani, ebből sajnos nincs gól. 32'Blazevic labdát szerez, ez most nagyon kellett. Bombac megy be középen elképesztő dinamikával, majd a léc alá lő, 14-17. 32' Balogh találja meg a helyet védője mellett, és húzza vissza a labdát, 13-17. 31'Palmarsson talpról lövi ki a bal alsót, az eddigi legnagyobb különbség, 12-17. 31' A Veszprém kezdte a második félidőt. Ahhoz, hogy a Pick legyen a bajnok, hattal kellene nyerni ezt a félidőt - nem tűnik könnyű feladatnak, de nincs más választása Juan Carlos Pastor csapatának! SZÜNET30'A túloldalon lejön a kapus ismét, Iváncsikon a lyukas trikó. Sulic beállóból eredményes - ez a félidő, harminc perc játék után néggyel, 12-16-ra vezet a Veszprém. Jóval jobb védekezés kell a Szegedtől a folytatásban, ezzel a játékkal nem lehet megverni a Veszprémet. 29' Van viszont gól, Ancsin kereste a lövésre a helyet, meg is találta egészen a szélről, és pontosan lőtt a bal alsóba, 12-15. 29'Bombac passza magas Vranjesnek, jöhet a veszprémi kontra - Ugalde emberhátrányból is eredményes, 11-15. 28'Mindegíát fogják meg középen - a Veszprém védekezése ma elég feszes, legalábbis feszesebb, mint eddig a szegedieké. Terzic viszont most kiáll két percre. 28' Mindegía elég akrobatikus mozdulattal, a háta mögött próbált kapura lőni, egy fault összejött ebből. Hajj, de idegesen jött le Robledo a pályáról, jön vissza Bombac. 27' SIERRA! Feljavult a spanyol is a kapuban a kezdés óta. Zeitz átlövését is megfogja - de a kipattanót összegyűjtő Nilsson lövésénél már tehetetlen, 11-14. 26'Még nincs passzív, most sokáig támadhatunk - Mindegía lövi el végül talpról, de nem fog kaput. 25'Kiegészülünk, immáron teljes létszámban támadhat a Pick. Sárga Ilicnek, Robledo passzát majdnem lelesi Zeitz. 25' Vranjessel szemben egy komoly belépő - hiába tüntetünk, nincs két perc. Még húsz másodperc a kiállításunkból - MELLÉ! Mellélő a saját térfeléről Ilic az üresen maradt szegedi kapunál! 24'Vranjes előtt nincs hely, jól fogta őt meg Schuch. Zeitz ráadásul megszerzi, a megkülönböztetőt viselő Prodanovicnak kell befutnia a kapuba, Gulyásnak nincs nehéz dolga vele szemben ziccerből, 11-13. 23'Ugaldéval szemben egyelőre nincs fegyverünk - most bepattintja a léc alá a bal szélről, 11-12. 23' Blazevicet viszont kiállítják a következő akció végén - sokak meglepetésére, inkább belemenésnek tűnt, de először a meccsen emberhátrányban folytatjuk. 23'Blazevic labdát szerez - és be is vágja a ziccere végén talpról, egyenlítünk megint, 11-11! 22' Prodanovic tudja mattolni Alilovicot a jobb szélről, 10-11. Időt kér a Veszprém. 22' Bombac megint be tud kígyózni a hatosig, de most Alilovic zárta a rövidet. Ugalde nem hibázik a bal szélről, Sierra lábai alatt pattintja a hosszúba, 9-11. 21' Ez most nem sikerül, Robledoval szemben jól védekeztek - Ugalde ráadásul egy gyors akció végén visszaveszi a vezetést a Veszprémnek, 9-10. 20' Palmarssont fogja meg Källman, majd eladja az izlandi a labdát, pontatlan a bejátszása. Már a vezetésért jöhet a Pick! 19' EZ MÁR BENT! Zubai tudja most átvenni beállóban, be is vágja, 9-9! 18' SIERRA! Egy újabb jó védés, jöhetünk az egyenlítését. Robledo lövése megpattan a blokkon, kevéssel megy a kapu mellé, jöhetünk a sarokból. 18' Nagy László átlövése jön vissza a bal kapufáról. Källmané viszont már bent van, Alilovic csak hozzáérni tud, 8-9! Robledo tüzeli a közönséget, de aligha lehet azt még fokozni, ami most van az újszegedi sportcsarnokban! 17' Bombac talán először tudja megverni ellenfelét a meccsen, rögtön lő is belőle egy gólt a hatosról, 7-9. 16'Robledo bejátszását nem tudja összeszedni Zubai, de láb miatt maradhat nálunk. Palmarsson próbálja megmagyarázni - aligha fog változtatni ezért a játékvezető a döntésén. 15' Nagy László elindul középre a széle fele, és addig megy, amíg helyet nem talál - egy picit meg is löki Zubait, de így is kilövi a hosszú felsőt, 6-9. 14'Robledo lő egy pazar gólt átlövésből - kezdünk magunkra találni támadásban, 6-8. 13'Bombac most visszaszerzi a labdát Ugalde passza után. Balogh fűzi át magát védőjén, majd lő a rövid felsőbe jobbról, 5-7. Jön a gyors válasz Nagy Lászlótól kintről, 5-8. 12' Nagy fogja meg Bombacot, egyelőre támadásban nem találja a ritmust a Pick, ráadásul a szlovén irányító el is adja a labdát. SIERRA! Ez elképesztően fontos volt Marguc beállóból előtt ziccerénél, ráadásul a kontrából Balogh gyorsan gólt szerez - valami hasonló kell majd a folytatásban, 4-7! 12'Ugalde megint üresen a szélen, neki ez ziccer onnan, Sierra nem tud hárítani, 3-7 - nem kezd jól a Pick, időt is kér Juan Carlos Pastor. 11' Parrondo harcol ki egy hetest a jobb szélről. Marad a kapuban Alilovic, Bombac lövi a büntetőt. Nem sokat cselezget, viszont ez nem zavarja meg a kapust, aki megfogja a hetest! 11' Marguc teljesen üresen veheti át a labdát, ez most hiba volt hátul, ki is használja a veszprémi, ziccerből nem volt nehéz dolga, 3-6. 10' Källman! Na végre támadásban is sikerül valami, nagyon kellett már, 3-5! 9' Jön Iváncsik emberhátrányban, Alilovic le - üres a veszprémi kapu, de Palmarsson be tud menni két ember között, és kilövi a bal alsót. Bombac ziccere viszont nem pontos. Ilic a szélről Parrondo mellől cunderezi be Sierra lába mellett, 2-5. 9' Ancsin készíti elő Ilyésnek, aki középről visszahúzza a jobb alsó felé, de Alilovic lábbal még védeni tud. Nem szabadna belőni őt... 8'Nagy a levegőben támasztja meg Ilyést, törölni kell az eset után. Egyelőre emberhátrányban is jól védekezik a Veszprém. 7'Bombac-cal szemben egy kőkemény szerelés, csak sárgát ér a bíróknál. Ez viszont már két perc, Terzic megy ki! 7'Nagy visszaszerzi a már-már eladottnak tűnő labdáját. Palmarsson talpról, ezt most olvasta Sierra. 6' Zubai beállóból szépít, 2-3. 6'Sierra fogja Zeitz betörése utáni lövést, majd Palmarsson harcol ki egy hetest agresszív megindulása után. Ilic áll oda megint, elsőre ő nyert Sierrával szemben: most sem hibázik, 1-3. 5' Zubaival szemben összezár a fal beállóban, lassan eltelik egy perc az emberelőnyből, egyelőre nem tudtuk kihasználni. Balogh lövésére leér Alilovic az alsóra. 4' Ez viszont csúnya volt, Nagy László állította meg, és valósággal letarolta ellenfelét, két perc jár ezért. Emberelőnyben folytatjuk! 4' Szép válasz kínaiból, Balogh tette fel Kallmannak, akinek pontos a befejezése, 1-1. Palmarsson enged el talpról egyet, ez is bent van, 1-2. 3' Ilic bevágja a bal alsóba, ez az első gól a meccsen, 0-1. 3' Nilsson befordul, és be is dobja, de már visszafújják hetesnek - Zubai kap sárgát ezért. 2' Parrondo kap sárgát, de támadhat tovább a Veszprém. Thiagus Petrus is besárgul, Nagyot fogja meg Ilyés, eddig ez jó hátul. 1' Az első szegedi támadásból nincs gól, majd Nagy játszaná le hát mögötti passzal a sarokba, de ez nem jó. Ilyés lövését fogja Alilovic, majd megindul Marguc, de a rövid alsó kapufát találja telibe! 1' A Pick kezdte a meccset. 14.57 - A himnusszal fejeződött be a bemutatás: a Pick-tábor egy "Szegeden mindig itthon vagy!" - feliratú, és a csapat játékosainak nemzetiségeiből álló zászlókkal teletűzdelt molinót tartott fel - megannyi szegedinek ez lesz az utolsó meccse a Pick-mezben. A kezdődobást a jégkorong-válogatottal az oroszországi vb-t megjárt Nagy Gergő végzi el. 14.52 - A bemutatás előtt felsorakoztak a Pick dicsőség-zászlói: bajnok és kupagyőztes csapatokra emlékezve ezzel. Nagy füttyöt kap Nagy László, a Veszprém kapitánya indításként. 14.45 - A csarnok állva tapsolja az 1996-os bajnokcsapat tagjait, akit a meccs előtt köszöntenek - remélhetőleg mintegy két óra múlva egy újabb szegedi bajnokcsapatot ünnepelhetünk majd! 14.43 - Végeztek a felek a bemelegítéssel: egyedül Robledo maradt még kint lőni párat, de ő is besiet az öltözőbe néhány bomba után. Tapintható a feszültség a csarnokban! 14.36 - Szépen "bepirosodott" a vendég szektor - na persze a csarnok többi része meg tiszta kék, folyamatosan érkeznek a szurkolók az újszegedi sportcsarnokba. Az ultrák máris remek hangulatot varázsolnak, bár nem klasszikus döntőt játszanak ma, de mondhatjuk, hogy ehhez méltót. 14.31 - A Veszprém egyébként ebben a szezonban egyetlen olyan arányú, azaz kétgólos vereséget szenvedett, ami ma a Pick bajnoki címét jelentené: ebbél többel nem is kaptak ki Nagy Lászlóék, ez az egy meccs pedig a BL-csoportkörében, október 25-én, Párizsban volt, amikor a PSG-től 29-27-re kapott ki a Veszprém. 14.27 - Az eddigiek közül Thiagus Petrus által választott honfitárs, Michel Teló Ai se eu Te Pego című slágere aratta a legboldogabb fogadtatást - többen üdvözölték a brazil légiós választását. Közben már Ancsin Gábor is csatlakozott a társakhoz, ő is a többiekkel együtt mozog. 14.19 - Ancsin Gábor a többiekkel közösen futott ki a pályára, de külön gyakorlatokat végez a meccs előtt. Közben a játékosok saját kedvenc zenéikre melegítenek. 14.14 - Jön a pályára a Pick! A sarokban már ott gyülekeznek a játékosok, sokak utolsó nagy csatája ez szegedi mezben, hatalmas hangzavar kíséretében érkezik be a Szeged! 14.11 - Előbb a veszprémiek érkeznek a pályára - a vendégek szurkolói persze üdvözlik őket, szegedi oldalról ez már közel sem így történt. 14.05 - Az összeállításokat böngészve viszont megállapíthatjuk, hogy minden szegedi tudta vállalni a játékot, így Ancsin Gábor és Rajko Prodanovic is, ők egyaránt sérüléssel bajlódtak. A túloldalon Chema Rodriguez hiányzik, a többiek pályára lépnek a Veszprémben. 14.00 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból - ebben a bajnoki szezonban utoljára! Kereken egy órával a kezdés előtt már érkeznek a szurkolók mindkét oldalról ; a szegediek a hídon átsétálva érkeztek a csarnokhoz, míg a veszprémiek is már megkezdték a helyük elfoglalását éppen a hazai táborral szemben, a másik kapu mögött. Felfokozott a hangulat, ez érezhető, hiszen itt ma bajnokot avatnak: a Pick kilenc év után nyerhet bajnokságot, ehhez két góllal kell legyőznie a bakonyiakat! A mérkőzés 15 órakor kezdődik!