Kosárlabda: nem izzasztotta meg idegenben a Szedeák a Jászberényt

2016. április 10., vasárnap
jaszbereny_szedeak_kosarsport

Végig jelentős hátrányban játszva szenvedett 74-53-as vereséget Jászberényben a tíz játékosát is aktívan forgató Naturtex-SZTE-Szedeák.

Az már az elmúlt fordulóban eldőlt, hogy a Szedeák biztosan bennmarad az élvonalban, így tét nélkül utazhattak a Lazic-tanítványok a Jászságba. Ettől függetlenül mégis váratlannak minősíthető, mennyire beragadt a rajtnál a

Vette

kezdősorral felálló szegedi együttes. Andrija Ciric ugyanis csak az első öt perc végén tudta megszerezni övéi első kosarát, miközben a vendéglátók az ebben a periódusban hét egységet jegyző

Miljan Rakic

vezetésével már 11-0-ra is elhúztak. Bár innen némiképp felkapaszkodott a Tisza-parti alakulat, a második felvonás ismét katasztrofálisan indult. A forgatókönyv kísértetiesen hasonló irányt vett: az első öt percben egyedül

Révész Ádám

tudott eredményes lenni, szemben a berényiek 13 pontjával, így 33-17-es állást mutatott a helyi eredményjelző a negyed derekán. Bár a folytatást 10-7-re hozni tudta a Szedeák, a szünetre bőven maradt még elég különbség a felek között. (40-27) Fordulás után sem akadt senki, aki vállára tudta volna venni a szegedi alakulatot,

Clayton Vette

két duplája között a fiatal

Mike János

szórt egy trojkát, miközben a 26. perc elején

Horváth Ákos

középtávolija már a 14. hazai pontot jelentette a játékrész során. (54-34) Ekkor először tátongott húsz egység a két alakulat között, a zenitet pedig Rakic triplája, valamint

Garrick Sherman

lepattanóból elért kosara után az 59-34-es állás adta e téren. Az utolsó tíz minutumnak 62-40-ről vágott neki a Szedeák, amely csak annak köszönhetően nyerte meg végül a negyedet, hogy az utolsó percekre szinte teljes egészében a fiatalokat bevető Jászberény még nála is kevesebbszer talált a gyűrűbe, így ezt az etapot 12-13-mal zárták a csapatok. Kiss Zsoltékra még két mérkőzés vár a folytatásban. Legközelebb jövő pénteken a Nyíregyháza látogat az újszegedi sportcsarnokba.

Ami a statisztikát illeti

A Szedeák az összecsapás során egyik negyedben sem tudott 15 pontnál többet szerezni, nem meglepő tehát, hogy a dobószázaléka is csak 37,9 százalék, szemben a hazaiak 45,2 százalékával. A lepattanókat 40-32-re, a kiharcolt faultokat 21-16-ra, a szerzett labdák különversenyét pedig 11-2-re nyerte a Jászberény. Érdekesség, hogy a 17 esztendős

Bonifert Bendegúz

kivételével minden a mérkőzésre benevezett játékos pályára lépett. A Lazic-legénységnél például a 9 percet kapó Moravcsik Áron játszott a legkevesebbet, míg a legtöbbet a 34 perchez jutó Ciric.

Férfi kosárlabda NB I/A középszakasz alsóház, 4. forduló:

JP-TOP COP Jászberény - Naturtex-SZTE-Szedeák 74-53 (20-15, 20-12, 22-13, 12-13)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola. Vezette: Papp Péter, Minár László, Surányi Gábor.

Jászberény:

Caffey 12/3, Horváth 4, Dramicanin 8, RAKIC 21/12, SHERMAN 16.

Cohn 2, Cseh 4, Soós 2, Szögi 5/3, Buzsáki, Bános, Mándoki.

Srecko Sekulovic.

Szedeák:

Moravcsik, Juhos 6, Ciric 12, Tucker 7/3, Vette 11/3.

Molnár 2, Révész 6, Kiss 6/6, Vágvölgyi, Mike 3/3.

Nikola Lazic. Srecko Sekulovic:

"Számunkra minden mérkőzésen nagy a tét, s ezt ma is jól viseltük, támadásban és védekezésben is felülmúltuk ellenfelünket. Rövid időn belül ez volt a harmadik mérkőzésünk, fáradtak vagyunk, de nem lazíthatunk, mert a jövő héten jön a MAFC, és ez a találkozó mindkét csapat számára nagyon fontos lesz."

Nikola Lazic:

"Sem védekezésben, sem támadásban nem játszottunk jó ütemben, jobb volt a Jászberény. A hazaiak jól használták ki hibáinkat, és megérdemelten nyertek."

IV. negyed 74-53 (20-15, 20-12, 22-13, 12-13)

40' Mándoki trojkája nem talál utat a gyűrűbe, ahogy a végén Ciricé sem. Tét nélkül szenved sima vereséget a Szedeák Jászberényben. 39' Szögi triplájára Ciric válaszol duplával, 74-53. 38' Andrija Ciric ügyesen faragja a statisztikai lapját, most éppen Szögi eladott labdáját kihasználva talál be, 71-51! Három fiatal, Buzsáki, Bános és Mándoki is beáll a hazaiaknál viszonylag rövid idő leforgása alatt. 37' Kiss adja el a labdát, szerencséjére Cseh nem talál be közelről. Ciric viszont nem elég, hogy szór egy duplát, de még egy faultot is összehoz Csehvel szemben, ami után a büntetőt is elülteti. 71-49! 36' Horváth jó helyzetfelismerését Sherman üdvözli egy kosárral, 69-44. Sőt, Juhos kimaradó trojkája után ismét Horváth ad gólpasszt Shermannek, 71-44. Lazic edző időt kér. Eddig négy pontot jegyez a csapata a negyed során. Moravcsik eddig hat percet játszott, most visszaáll, Ciric pedig szépít, 71-46. 35' Szögi nézi meg a triplát, a dobás viszont már nem elég pontos. Hasonlóan jár a másik térfélen Kiss Zsolt is. 34' Vágvölgyi és Horváth részéről is kimarad egy-egy középtávoli, majd Cohn zsákol egyet, 67-44. Travis Cohn stílusosan szerezte meg az első kosarát a találkozón. 33' Horváth tör be jó ütemben, a dobása ugyanakkor már nem elég jó. Juhos révén szépítenek a vendégek, 64-44! Juhos aztán faultolja Shermant, azaz két büntető következik: az első kimarad, a második már nem, 65-44. 32' Tucker megy le egy cserével, Mike, Kiss, Vágvölgyi, Ciric, Juhos összeállításban a szegediek most a parketten. 31' Juhos szép középtávolija nyitja az utolsó felvonást, 62-42! A folytatásban aztán éppen Juhos adja el a labdát, amiből Szögi mehet kosárig, 64-42. Tucker enged el egy triplát, de nem elég pontos az irányzék.

III. negyed 62-40 (20-15, 20-12, 22-13)

30' Juhos faultja nyomán Sherman büntetőzhet: egy bent, a második kimarad. 60-38. Cohn labdaszerzését kihasználva Sherman mehet szabadon palánkig, a gyors támadást pedig egy zsákolással zárja le, 62-38. Tucker kosara az utolsó a negyedben, 62-40. Már-már lehetetlen helyzetből várja az utolsó tíz percet a Szedeák. 29' Vágvölgyi ügyes átadását Juhos értékesíti, 59-36! Tucker! Ez szép volt! A hármasa még kimarad, de a lepattanót összeszedi és bedobja az amerikai, 59-38! 28' Caffey nagyon szeretne hármasokat dobni, de ez a kísérlete sem megy be, 4/1 a vonatkozó mutatója eddig. Horváth is távolról nézi meg a dobást: repül a labda, de a gyűrű töve kifog rajta. Juhos eladott labdája után Caffey kerül ziccerbe, és hiába hagyja azt ki, Sherman betalál a lepattanóval, 59-34. 27' Rakic viszont már a negyedik hárompontosát jegyzi a meccsen, 57-34. Nikola Lazic időt kér. Valamit most ki kell találnia a minden hájjal megkent trénernek, mert egyre súlyosabb a helyzet. Révész áll a passzjáték végén, a kosár ugyanakkor elmarad. 26' Mike hárompontosa nem ül, ellentétben Horváth középtávolijával, 54-34. Először áll húsz egység a felek között. Ciric labdát szerez, Mikéhez játszik, ő azonban ezúttal sem tudja jó helyre juttatni a tripláját. 25' Horváth igyekszik feliratkozni a triplázók névsorába, de egyelőre még várnia kell erre, mert a dobása nem talál célt. Vette a saját lepattanóját szedi össze, abból eredményes, 48-34! Az amerikai légiós aztán honfitársával, Caffeyvel szemben szabálytalan, aki így büntetőkből tolja a Jászberény szekerét félszáz pontra. 50-34. Dramicanin lepattanóját Sherman dobja vissza a kosárba, 52-34. 24' Horváth tör be agilisan, nem tudnak vele mit kezdeni most a szegediek, 48-32. 23' Ciric ügyesen hozza helyzetbe Vettét a palánk alatt, 43-29! Rakic süllyeszt el egy trojkát válaszul, 46-29. Mike János! Ennél nem lehet szebben, jobban bemutatkozni egy meccsen - a saját nevelésű játékos hármasával 46-32 az állás! 22' Ciric a mérkőzés folyamán harmadszor kísérel meg hárompontost, de ezúttal sem jár sikerrel. Dramicanin is téveszt, neki ez még csak a második volt. A sormintát az így már 3/1-es mutatóval rendelkező Vette folytatja. 21' Mikével a pályán kezdi a második félidőt a Lazic-legénység, a fiatal irányító a tizedik szegedi, aki lehetőséget kap ma a játékra. Az első helyzet Sherman előtt marad ki, de a túloldalon Ciric sem tud a gyűrűbe találni. A viszonylagos gólcsendet Rakic töri meg egy trojkával, 43-27.

II. negyed (20-15, 20-12)

20' Rakic pontjaira próbálna meg egy távoli dobással válaszolni Vágvölgyi, de nem jön neki össze, 40-27. Eddig nem túl határozott a Szedeák produktuma a támadásban. 19' Labdát szerez Cohn, majd Caffeyt szolgálja ki, 38-24. Tucker hármasa nem talál célt, Vettéé viszont igen! 38-27! 18' Caffey hiába tör be, pontjai számát nem tudja növelni, ellentétben Vettével, aki már értékesíti az előtte adódó lehetőséget, 35-24! Ezúttal a vendéglátók kérnek időt. Vette faultolja Rakicot, aminek nyomán a berényi játékos büntetőzhet: egy kimarad, a második bemegy, 36-24. 17' Soós okos passzát Cseh köszöni meg egy kosárral, 35-19. Tucker! Na, végre! Az amerikai irányító első triplájával 35-22 az állás! 16' Vette harcol ki faultot Csehnek, ezt követően pedig a büntetőit is biztos kézzel zúdítja az amerikai, 33-19! Rakic hármasa nem ül, ahogy Juhos eladott labdája után Csehé sem. A lepattanót Caffey gyűjti be, de a gyűrűbe már nem tudja begyötörni a labdát közelről. 15' Időkérés a Szedeáknál. Lazic mester lehívja Révészt és Ciricet, Juhos és Vette áll vissza. Caffey, majd Vágvölgyi is távolról téveszt. Mike Caffey végül büntetőkből eredményes Tucker faultját kihasználva, de csak egyszer. 33-17. Eddig 13-2-re áll ez a negyed... 14' Révész középtávoli kísérlete után Cohn kezében landol a lepattanó, ebből indul a hazai együttes, majd a támadás végén Dramicanin talál be. Sőt, a légiós Molnár faultja okán egy büntetőt is elvégezhet: az is bent, 30-17. Soós alig állt még be, máris betalál a Cirictől labdát szerző Rakic passzából, 32-17. 13' Beszáll a játékba Vágvölgyi Ákos is a szegedieknél. 12' Tucker trojkája ugyan nem megy be, de Révész eredményes a lepattanóval, 24-17! Rakic átadásából Caffey szór egy hárompontost, 27-17. Molnár szépen tör be, de a dobása nem jó, ahogy szerencsére a másik palánknál Caffey újabb triplája sem. 11' Cseh György nyitja a második negyedbeli pontok sorát egy duplával, 22-15. Kissnek sajnos nem jön össze zsinórban a harmadik hármas, így Caffey pontjai révén már kilenc a különbség, 24-15.

I. negyed 20-15

10' Dramicanin szökteti a jászberényieket, 19-12. Ráadásul a szerb egy büntetőt is dobhat: az is bemegy, 20-12. KISS ZSOLT! A cséká trojkája zárja a negyedet, 20-15! 9' Horváth gólpasszát Sherman váltja pontokra, 17-10. Molnártól érkezik a válasz, 17-12! 8' Rakic szabálytalanságát követően Ciric dobja be az egyik büntetőjét a kettő közül, 13-7! A túloldalon Sherman is hasonlóan jár el, éppen Ciric faultja után, 14-7. Kiss Zsolt a sarokból! A tőle megszokott tripla! 14-10! Révész faultolja Shermant, ez így megint büntető. Sekulovic edző időkérése után Sherman ismét csak az egyik lehetőségét dobja be, 15-10. 7' Molnár távolról próbálkozik - sikertelenül, azaz Rakic középtávolijával ismét tizenegy a differencia. 13-2. Révész beállt, látott, kosarat dob - 13-4! Juhos átadásával Révész eredményes, ráadásul közben egy faultot is kiharcol Cohnnal szemben. 13-6! A büntető sajnos kimarad, de közben már a parketten Kiss Zsolt! 6' Előbb Andrija Ciric, aztán Dramicanin hármasa sem talál utat a gyűrűbe. Érkezik a pályára Révész Ádám is Vettét váltva. 5' Ciric eladott labdája után Miljan Rakic egy triplát is elsüllyeszt, hogy így tegye teljessé már az ötödik percre kosárpalettáját. 11-0. Beáll a Szedeákba Molnár András is, aki így testközelből láthatja, amint Ciric révén megszerzik első pontjaikat a vendégek, 11-2! 4' Rakic ezúttal labdát csen Tuckertől, majd Shermanen keresztül Dramicaninig jut el a játékszer, aki nem is hibázza el a ziccert. 6-0. Lazic mester időt kér. Juhosra jön ki a figura, ő azonban nem tud élni a lehetőséggel, így a túloldalon Caffey már 8-0-ra alakítja az állást. 3' Horváth Ákos is megnéz egy triplát, de ő sem jár több sikerrel. Vette a palánk alól nem tud betalálni, ahogy a túloldalon az egyébként jó ütemben betörő Caffey sem. Tucker faultja nyomán Rakic büntetőzhet először: az első bent, a második is, 4-0. 2' Rakic szerzi az első pontokat a meccsen, 2-0. Vette trojkája nem talál. 1' Az első helyzet Juhos előtt marad ki, majd gyors egymásutánban Dramicanin, Caffey, Rakic és Sherman sem tud betalálni egy tűzijáték során.