Vízilabda: ízekre szedte a Szeged a Vasast + FOTÓK

2016. március 12., szombat
szeged_vasa26_gs

Bár az első gólt a vendég Vasas szerezte, a Contitech Szeged Diapolo végül egészen meggyőző játékkal nyert 16-4-re a középszakasz 6. körében.

Egészen a negyedik percig kellett várni az első találatra, amikor kisebb meglepetésre a vendégek szereztek vezetést

Burián Gergely

révén. (0-1) Ezt követően azonban érvényesítette a papírformát a hazai együttes, amely

Manhercz Krisztián

vezetésével zsinórban kilencszer zörgette meg az angyalföldiek hálóját, mire Burián megszakította övéi gólcsendjét a harmadik negyed derekán. (9-2) A negyedik negyed hajrájáig aztán ismét eredménytelenek maradtak a vendégek, miközben a triplázó

Kiss Csaba

hathatós közreműködésével újabb öt találatot vittek be a Tisza-partiak. (14-2) A végére még

Steinmetz Ádám

góljára is kétszer válaszolt a Szeged, a slusszpoén azonban két másodperccel a lefújás előtt a Vasasé lett

Simon Henrik

jóvoltából, mintegy keretbe foglalva ezáltal a mérkőzést. Magabiztos győzelmével

Varga Péter

legénysége megelőzte a táblázaton az eddig ötödik Honvédot, és amennyiben a fővárosiak március 14-én nem tudnak nyerni a BVSC ellen, meg is marad ez a sorrend. Manherczék a középszakasz utolsó előtti körében idegenbe látogatnak majd: április 20-án az OSC vendége lesz a csapat.

Férfi vízilabda OB I középszakasz felsőház, 6. forduló:

Contitech Szeged Diapolo - VasasPlaket 16-4 (3-1, 4-1, 4-0, 5-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Petik András, Kovács Cs. Tamás.

MEIXNER - Pellei, SEDLMAYER 2/1, Seman, Chilkó 1, Manhercz Á. 1, MANHERCZ K. 5/2.

Bognár (kapus), Sánta 1, Palotás 1, KISS 3, Varga II, Kunac 1, Zsigri 1/1.

Varga Péter.

Vasas:

Tihanyi - Steinmetz 1, Gyárfás, Burián 2/1, Saric, Delgado, Takács.

Jónás (kapus), Péter, Hajdu, Bencz, Hőna, Simon 1.

Földi László.

Emberelőny:

10/5, ill. 10/0.

Ötméteres:

4/3, ill. 1/1.

Manhercz Á. (27'), Pellei (28'), ill. Takács (30'). Varga Péter:

"Gratulálok a csapatnak! Végig motiváltak voltak a fiúk, ennek köszönhető ez a szép győzelem."

VÉGEIV. negyed 16-3 (3-1, 4-1, 4-0, 5-2) 32' Sánta már megelőzte centerben Pétert, aki visszarántja ezután. Ez is ötméteres, de Chilkó lövését Jónás kitolja a jobb kapufára. GÓÓÓL!!! Sánta labdaszerzése után Manhercz Krisztián úszik meg egyedül, 16-3! Két másodperccel a vége előtt Simon is betalál, ezzel 16-4 a végeredmény. Egyetlen pillanatig sem volt kérdéses a Szeged győzelme a mai napon! 31' Simon lökete elakad közvetlenül az előtte tornyosuló blokkban, a túloldalon pedig Chilkó passzolja el magát. Hajdu lő, de a próbálkozása Sedlmayer kezéről mellé megy. 30' Gól... Steintmetz óriási küzdelemben, két védővel és a kapussal a nyakán tud a gólvonal mögé pöckölni, 14-3. Takács kipontozódik, a Szeged pedig büntetőzhet. GÓÓÓL!!! Zsigri óriási erővel lő a bal alsó sarokba! 15-3! 29' Chilkó közeli kísérletét hatástalanítja Jónás. Chilkó labdát szerez, Bencz pedig kiállíttatja magát visszaúszás közben. GÓÓÓL!!! Kiss Csaba váltja gólra a fórt! 14-2! 28' Manhercz Ádám kipontozódik, majd emberelőnyben nem tud a kapuba találni a Vasas. Buriánt is kiszórják, miután Pellei is megkapta a harmadik hibáját. Záporoznak a büntetések. 27' Sánta javára ítélnek ötméteres, Hajdu volt az elkövető. GÓÓÓL!!! Manhercz Krisztián Jónás jobb keze fölé lő, 13-2! Péter felé nem jó a vendégek centerezése. Közben beáll a szegedi kapuba Bognár. 26' Angyalföldi labdavesztés után Seldmayer vezeti fel a labdát, csakhogy aztán Seman ellen is fújnak a sporik, sőt, ki is küldik a szegediek légiósát. Földi László időt kér. Hajdu átadása eszméletlenül magas Burián felé, ezzel veszti el a labdát a Vasas. 25' Sedlmayernél ezúttal sincs gyorsabb a ráúszásnál. Semant aztán elnyomják centerben, de hiába a gyors leindítás, Hajdut beéri két szegedi a kapu előtt. GÓÓÓL!!! Kiss Csaba mattolja Jónást, 12-2! Kisebb vitát vált ki a bírók, a zsűriasztalnál ülők és a szegedi szakmai stáb között, hogy a helyi eredményjelzőn 11-3-as állás szerepel, holott a Vasas csak kétszer talált a hálóba. Végül javítják is a hibát.III. negyed 11-2 (3-1, 4-1, 4-0) 24' Sánta nem bír a túlerővel centerben, ahogy a túloldalon Steinmetzet is legyűri két bekk. Varga Péter időt kér. Hat másodperc van már csak hátra, le is pereg, kilencgólos előnyről várja az utolsó felvonást a hazai gárda. 23' GÓÓÓL!!! Ezúttal már betalál Manhercz Ádám! 11-2! Manhrcz Krisztiánt kiállítják, de Burián bal alsóra tartó kísérletét Meixner kitolja! 22' Egy pattintás Manhercz Ádámtól, amit a felső kapufa hatástalanít, ráadásul a szegedi tízesét ki is állítják utána. Gyárfás lökete Zsigri kezéről vágódik fölé. 21' Saric próbálkozását Meixner visszaüti mezőnybe - kiválóan véd eddig a hazaiak kapusa! GÓÓÓL!!! Kiss Csaba harco lki kiállítást, és mielőtt odaérne rá egy másik védő, bezúdítja a labdát a rövid sarokba! 10-2! Eladja a labdát az angyalföldi együttes. 20' Delgado ezúttal is csak a jobb kapufát farigcsálja meg, nincs szerencséje a vendégek játékosának ezekben a percekben. A Szeged ellen ítélnek a sporik, ismét jöhet a Vasas. 19' Delgado zúgó kapufát lő emberelőnyben, ráadásul visszaúszás közben kiküldik a bírók Gyárfást. Kunac bombáját Jónás alkarral tolja a kapu fölé. Hőna ellen fújnak büntetőt, Sedlmayer kezében a labda, és... GÓÓÓL!!! 9-2! 18' GÓÓÓL!!! Manhercz Krisztián bitang nagy gólt tűz a léc alá, Jónás feje fölé. 8-2! Pelleit kiszórják Steintmetzről, de az emberelőnyt elkapkodja a Vasas. Manhercz Ádámra is fújnak egy 20 másodpercet a vendégek kapuja előtt, Földi László pedig egyből időt kér. 17' Ezúttal Manhercz Krisztián hozza el a labdát testvére viszont a dudaszó előtt közvetlenül a vízről a keresztlé fölé pattint. Az angyalföldiek ellen szól a síp támadás közben, fordulhatnak a hazaiak. II. negyed 7-2 (3-1, 4-1) 16' Sánta harcol ki egy kiállítás centerként, amire válaszul Varga Péter is időt kér. GÓÓÓL!!! Kunac ellentmondást nem tűrően rakétáz a hálóba Kiss átadásából! 7-1! Palotás faultja után bünteőt lőhet a Vasas: Buriánt nem tudja megtréfálni Meixner, ezzel 7-2. Vége is az első félidőnek, amely fővárosi góllal kezdődött és végződött, szerencsére azonban a hazaiak a kettő között hétszer is betaláltak, ezzel magabiztosan vezetnek a második etap előtt. 15' Na, de most! GÓÓÓL!!! Palotás megszerzi a bogyót, hárman mehetnek egyetlen védőre, végül ő maga ejti át Tihanyit! 6-1! Időt kérnek a vendégek! Burián próbálkozik a szélről, lövése egy blokkoló kézről vágódik a jobb kapufa és a keresztléc találkozására. 14' Szegedi labdavesztést követően Hőna suvasztja rá a labdát, de Meixner leér a bal alsóra! Újabb eladott labda hazai oldalon... 13' Chilkó kiállítását követően Saric bombáját tolja kapu fölé Meixner, majd másodjára sem tud a kapuba találni Saric. 12' Hajdu nem tud kinek passzolni, kellemetlen löketét pedig Meixner a felső kapufával párban hárítja. GÓÓÓL!!! Manhercz Krisztián lövi meg a második találatát a meccsen egy megúszásból, 5-1! Steinmetz és Pellei harcából ezúttal utóbbi jön ki jobban középen, majd a túloldalon Kiss Csaba pattint kapásból a kapufára. 11' Delgado felső kapufája után kis híján a sátor tetejéig pörög a labda. Volt erő a bombájában. Takács kiállításának köszönhetően ismét fórban a Szeged, de Chilkó magasan a kapu fölé tüzel. 10' GÓÓÓL!!! Steinmetz kiállítása után Kunac ugyan elveszti a labdát, de Sedlmayer visszaszerzi, hogy aztán kilője a kapu jobb oldalát, 4-1! 9' Ezúttal Sedlmayer nyeri a ráúszást, indulhat hát a háromgólos differenciáért a hazai együttes. Hiába, mert Chilkó nem tud bejátszani Semannak középre. A túloldalon viszont Steinmetz két védőről is kiforog, Meixner tudja csak megállítani a rutinos játékost. I. negyed 3-1 8' GÓÓÓL!!! Manhercz Krisztián labdaszerzése után Sánta úszik meg egyedül a balon, nem tudják beérni a bekkek, így a kiszolgáltatott Tihanyi mellett magabiztosan tüzel a kapu hosszú oldalába! 3-1! Alig 50 másodperccel a negyed vége előtt időt kérnek a vendégek. Hosszú lóbálgatás után Hajdu vállalja el a lövést, Meixneren azonban nem tud kifogni. Marad a labda a vendégeknél, de aztán Saric lövése sem jut el a hálóig, Meixner csukaként rabol rá a jobb alsó előtt. 7' Gyárfás löketét Meixner tolja ki a bal alsó elől, szép védés! Kiss szinte nullszögből vállalja el, de nincs szerencséje, már Saric blokkja kifog rajta. 6' A sporik sípjára kénytelen feladni a támadásával a Vasas, de aztán Sántát elnyomják centerben, így nincs meg a kétgólos vezetés. 5' GÓÓÓL!!! Kiállítás Sántáról, ami után Chilkó mattolja a vendégek kapusát jobbról, 1-1! Gyárfás távoli lökete elsuhan a jobb kapufa mellett. GÓÓÓL!!! Manhercz Krisztián bombasztikusan nagy gólt suvaszt a jobb felső sarokba! 2-1! 4' Hiába takács kiállítása, nem tud gólt szerezni a Szeged, mert Steinmetz eladja a labdát. Gól... Burián találatával szerez vezetést a Vasas, 0-1. Varga II emelkedik középen, bombáját Tihanyi viszont kitolja a léc alól. 3' Manhercz Ádám ismét Semant választaná centerben, sajnos a társ ezúttal sem fér a labdához. Belefújnak a sporik a vendégek támadásába. 2' Semant kiszórják Takácsról, az emberelőnyt viszont nem tudja gólra váltani az angyalföldi együttes. 1' A Vasasé az első támadás, Steinmetz kapufája zárja az akciót. A túloldalon nem jó a centerezés Seman felé. A mérkőzés 18 órakor kezdődik.

Sok kérdés válaszra találhat a középszakasz 6. fordulójában, már ami a szegediek további szereplését illeti. Három körrel a zárás előtt ugyanis úgy hatodikok Manherczék, hogy legfeljebb egyetlen pozíciót léphetnek már csak előre, miközben viszont hátrafelé is figyelniük kell még. A hetedik BVSC éppen az ötödik Honvédhoz látogat, azaz a Tisza-parti város együttese a felsőházi sereghajtót legyűrve vagy bebiztosíthatná helyét a táblázaton, vagy szerencsésebb esetben akár előrébb is léphetne. Ez utóbbi azért lenne fontos, mert a csapat így hazai pályán kezdhetné az ötödik helyért zajló, két győzelemig tartó párharcot a rájátszásban. A képlet első felét természetesen a Szeged sikere adja, ám ez papíron nem kell, hogy gondot okozzon - a február végi odavágón például tucatnyi góllal nyertek Varga Péter tanítványai idegenben. A táblázat állása:
obi_tabella

Forrás: waterpolo.hu

A középszakasz nyolc fordulója után kialakult sorrend szerint játszanak helyosztókat a csapatok a rájátszásban, így az 1. és 2. helyezett vívhat majd meg a bajnoki címért, a 3-4. a bronzért, és így tovább lefelé. A párharcok két győzelemig fognak tartani, az első mérkőzés pályaválasztója pedig mindig a középszakaszban jobb pozíciót elért fél lesz.

A gőzelem teljes mértékű reményében ugrik ma vízbe a Szeged a Vasas ellen - a meccset 18 órától ÉLŐben fogjuk közvetíteni ITT: http://szegedma.hu/?p=616979

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 12.