Kézilabda: másodjára is elvérzett a Löwen a szegedi pokolban + FOTÓK, VIDEÓ

2015. december 5., szombat
pick_lowen28_gs

Idén másodjára is legyőzte az újszegedi sportcsarnokban a Löwent a kiválóan játszó MOL-Pick Szeged: Juan Carlos Pastor együttese hat góllal verte a német sztárcsapatot.

Az év utolsó BL-rangadójára készült a MOL-Pick Szeged szombat este: ráadásul mivel két pont volt a találkozó előtt a Rhein-Neckar Löwen és a szegediek között a B-csoportban, egy újabb bravúrral pontszámban beérte volna ellenfelét a találkozót követően

Juan Carlos Pastor

csapata.

Petersson

gólja nyitotta a találkozót, amelynek elején érezhető volt, hogy mindkét csapat kicsit óvatosan játszik, egyik gárda sem kapkodott el semmit. Petersson később nem tudta az üres kapuba dobni a labdát a félpályáról, miután a lyukas mezes

Prodanovicra

jött ki a helyzet, a szélső azonban nem lőtt gólt, de Petersson hibázott, így nem lett kétgólos a vendégek előnye - erre egészen a 12. percig kellett várni, amikor nem volt egál, vagy csupán egy gól a két csapat között, Prodanovic találata után vitt kettővel a Pick. (6-4) A csereként kiválóan beszálló

Robledo

góljával három, majd a 18. percben

Källman

ziccerével már négyre lépett meg a MOL-Pick Szeged (9-5), amit a játékba bemelegedő

Larsen

kezdett el ledolgozni: az átlövő betörései ellen tehetetlen volt a Pick védelme, így gyorsan lefaragta ezt a négy gólt a Löwen. (9-8)

Bombac

megtartotta a jó szokását a mai meccsre is: ezúttal sem hibázott el egyetlen hetest sem, függetlenül attól, hogy

Appelgren

vagy

Stochl

állt a németek kapujában - az eredményes támadójáték mellett kiválóan védekezett a Pick, amely gyakorlatilag nem engedélyezett egyetlen kontrát sem a lerohanásban a világon az egyik legjobbnak számító Löwennek. Larsen és

du Rietz

tartotta a vendégeket, az ő játékuknak volt köszönhető, hogy nem alakult ki nagyobb különbség a félidőre, amelyet végül kétgólos előnnyel zárt a Pick. Nem várt ugyanakkor könnyű folytatás

Zubai Szabolcsékra

, hiszen a Löwen nem arról híres, hogy feladná egyetlen percig is, azonban elképesztően jól kezdte a második harminc percet a Pick, Bombac továbbra is elképesztően jó hatékonysággal használta ki lehetőségeit, miközben Sierra is hozzátett hátulról védéseivel, így a 36. percben újra néggyel vitt a Szeged. (18-14) Még negyven perc sem telt el a meccsből, amikor Bombac már a tizedik gólját szerezte, majd emberhátrányból

Balogh

is betalált, így először a meccsen már öt gól volt a szegediek előnye, roppant idegesen magyarázott övéinek a Löwen edzője,

Nikolaj Jakobsen

. (20-15) Ha nem Bombac, akkor Robledo átlövései jelentették a veszélyt és egyben a gólt a Szeged számára, a spanyol pazarul játszott, és olyan bombákat küldött a német kapuba, amelyeket vártunk tőle, negyed órával a vége előtt hattal mentek a Pastor-tanítványok. (23-17) A csereként beállt

Wyszomirski

is fontos védésekkel szállt be, ráadásul indításai is jók voltak a lengyel kapusnak, Jonas Källman pedig ezekből rendre betalált, és bár igyekezett lefaragni hátrányát a Löwen, hét perccel a vége előtt Robledo újabb villanása után maradt az ötgólos szegedi fór. (26-21) A németek a végén az idő is sürgette, de Wyszomirskival nem bírtak, aki két újabb fantasztikus bravúrt bemutatva nem engedte, hogy közelebb jöjjenek a

Uwe Gensheimerék

, így a hajrára is ötgólos szegedi előnnyel érkeztünk meg, amit a végén még fokozni is tudott a Pick, hiszen

Pekeler

kiállítása miatt emberelőnybe került, így az utolsó támadás végén Källman még "rádobott" erre: belőtt ziccerével hattal nyert a MOL-Pick Szeged, ami azért nagyon fontos, mert így a Löwennel való összevetésben azonos pontszámnál is jobb a szegedi csapat, hiszen Mannheimben öttel kapott ki, itthon viszont hattal nyert, ez pedig nagyon sokat érhet még a végelszámolásnál. A MOL-Pick Szeged egészen kiváló játékot bemutatva, fantasztikusan védekezve és támadva verte meg a Rhein-Neckar Löwent úgy, hogy a németek alig vezettek a meccsen, és szinte végig a szegediek irányították a játékot, akik a Löwen erényeinek nagy részét hatástalanítani tudták, erre pedig nem volt válaszuk a németeknek, így idén március után decemberben is vereséget szenvedett a Bundesliga jelenlegi listavezetője az újszegedi sportcsarnokban. Ezzel a MOL-Pick Szeged számára véget ért a BL-idény 2015-re, amelyet a csoport harmadik helyén zár, mindössze kettő pontra a listavezető Barcelona mögött - legközelebb az elitligában február 14-én, a Kolding elleni hazai meccsen lép pályára a gárda, amelyre még két bajnoki vár az idei évben, szerdán Egerben, majd pénteken Szegeden a Komló ellen lép pályára Juan Carlos Pastor együttese.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 10. forduló

MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen 30 - 24 (14-12)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Zigmars Stolarovs, Renars Licis (lettek)

MOL-Pick Szeged:

Sierra - KALLMAN 6, Ilyés, Zubai 1, BOMBAC 11/5, Blazevic, Prodanovic 1. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Thiagus Petrus, Parrondo, Balogh 2, ROBLEDO 8, Ancsin, Vranjes 1, Curuvija.

Juan Carlos Pastor.

Löwen:

Apperlgren - GENSHEIMER 5/1, LARSEN 8, Baena 2, Petersson 1, Schmid 1, GROETZKI 4. Csere: Stochl (kapus), Pekeler 1, du Rietz 2, Guardiola.

Nikolaj Jakobsen.

5/5 ill. 1/1.

8 perc ill. 10 perc. Juan Carlos Pastor:

"Az összes játékosomnak gratulálok, mert egy nagyszerű meccset játszottunk. Kiemelnék két játékost, aki nagy sérülésekkel játszott ma, Balogh Zsolt és Vladimir Vranjes. Nagyon komoly meccset játszottunk, lehet, hogy az év legjobb védekezését mutattuk ma be. Nagyon nehéz védekezni ez ellen a csapat ellen, mert minden típusú játékosuk van, jó átlövők, szélsők, beállók, irányítók. A támadásban nyugodtan játszottunk, két-háromgólos vezetésünknél is higgadtak maradtunk. Fontos ez a két pont, amit szereztünk, ezáltal a két meccs gólkülönbsége is mellettünk áll, hiszen hattal nyertünk, Mannheimben pedig öttel kaptunk ki. Sok szerencsét kívánok a Löwennek a német bajnokságban és a kupában, korrekt kapcsolat van a két csapat között, biztos, hogy mindkét csapat szurkolói nagyon élvezik ezeket a csatákat."

Antonio García Robledo:

"Ma volt az egyik legjobb meccsem, mióta itt vagyok. A legfontosabb, hogy megnyertük a meccset, minden szurkolónk örülhetett a győzelemnek, nagyon jó volt a hangulat most pedig küzdhetünk a jobb helyekért a csoportban."

Nikolaj Jakobsen:

"Először is szeretnénk gratulálni a Szegednek, megérdemelték a győzelmet, főleg a második félidőben voltak jobbak nálunk. Az átlövőink közül kizárólag Larsen volt veszélyes,egy nagyszerű csapattal játszottunk, amely megérdemelten nyert."

Richard Stochl:

"Gratulálok a Szegednek, soha nem nyertem még Szegeden a pályafutásom során. Ma nagyon jól védekezett az ellenfelünk, nagyobb szívvel játszottak, mint mi, ezért is nyerhettek."

A B csoport többi eredménye:

Vardar Szkopje-Kolding 34-24 (18-8) Kristianstad-Montpellier 29-30 (15-15) FC Barcelona-Kielce 31-33 (19-16)

A B csoport állása 10 forduló után:

1. Barcelona 15 pont 2. Kielce 14 pont

3. MOL-Pick Szeged 13 pont

4. Kielce 13 pont 5. Vardar Szkopje 12 pont 6. Montpellier 7 pont 7. Kristianstad 4 pont 8. Kolding 2 pont http://www.youtube.com/watch?v=ehZ0FhgHSzQ

VÉGE60' Robledo lő még egy gól, majd a rossz német támadás után Kallman belövi a harmincadikat az üres kapuba! EZ A VÉGE, 30-24! EGÉSZEN ELKÉPESZTŐ JÁTÉKKAL VERI A LÖWENT A MOL-PICK SZEGED, AMELY A MÁSODIK FÉLIDŐBEN GYAKORLATILAG HIBA NÉLKÜL JÁTSZVA MÚLTA FELÜL ELLENFELÉT! SZÉP VOLT,FIÚK! 60' Az utolsó perc kezdődik, talpon az egész csarnok: du Rietz ragaszt egy gólt a jobb felsőbe a hatosról, 28-24 -de ez már nem számít, hiszen ezt már megnyerte a PICK! 59'Másfél perc van még hátra: Bombac passzába belenyúlnak, de nem tudnak indulni a németek, talán ez a legfontosabb! 59' Wyszomirski újabb védése után megpróbálja egész pályáról bedobni: a felső lécről csúszik ki, de időt kér Juan Carlos Pastor, érvénytelen lett volna egyébként is. 59'Bombac passza most hosszú Baloghnak, Stochlra pedig úgy kell ráparancsolni, hogy ugyan jöjjön már le, le is teremti őt Jakobsen. 58' Pekeler kap két percet - és bizony nem hiába fogja Groetzki a fejét, innen ez pokolian nehéz már a Löwennek, hiszen két és fél perc van hátra, amiből kettőt emberhátrányban játszanak a németek. 58' Larsen hozza közelebb a Löwent, ő azért szinte az egész meccsen jól játszik - na nem mintha a Pickre lehetne panaszunk, 28-23. 57' Robledo most fölélő, de maradhat nálunk a labda. Ez talán kulcsfontosságú gól lehet: KALLMAN A BAL SZÉLRŐL vágja a rövidbe, Stochl nem ér oda, 28-22! Innen ezt nem lehet elveszíteni! 57'A Löwennek innentől azért gyors támadások kellenének, minél hamarabb befejezni az akciókat - de persze így nehéz lesz, ha WYSZOMIRSKI ÍGY VÉD! Larsen átlövését fogja a kapus! 56'Robledo és Pekeler küzd meg a labdáért, de végül úgy látták a lettek, hogy a Löwen jöhet - Robledo is majdnem felrobban dühében, hiszen ott volt a kézeben a labda! 55' WYSZOMIRSKI! MIT FOGOTT MEGINT A LENGYEL! Du Rietz óriási bombát küldött a szaggatottról a bal alsó felé,de odaért Wysu, bravó! 55'Vranjes az égből húzza le a lecsorgót, és bevágja Stochl mellett a bal alsóba a hatosról, 27-22! 54'Larsen egy helyből, páros lábbal ugrik fel, de jó a blokk. Másodjára már viszont megoldja, ezt most nem tudtuk követni, 26-22. 53' Groetzki borzasztóan idegesen vágta földhöz a törölközőt: minden bizonnyal elkerülnék, hogy idén másodjára is kikapjanak Szegeden. ROBLEDO! DE HA HAGYJÁK LŐNI ROBLEDÓT, MA IS KIKAPNAK! 26-21! Időt kér a Löwen. 53'Balogh lő talpról, de ezt most megfogja Stochl. Visszajöhet háromra a Löwen, de Larsen ellépi! 52' Groetzki a jobb szélről tüzel pontosan a hosszú alsóba, 25-21. 51' Hát ez?! Hát ez mi volt?! Vranjest hárman (!) vitték földre, de nincs két perc - mondjuk nehéz is lett volna eldönteni, hogy pontosan kinek jár. BOMBAAAAAC! A TIZENEGYEDIK GÓLJA! Stochl sem tudja őt ma megállítani, 25-20! 51'Larsen régen szólt hozzá, most sajnos megteszi, 24-20. A Löwen azért egy pillanatig sem adja fel, és csendben lopakodik közelebb. 50'WYSZOMIRSKI! Hát mit fogott meg du Rietz ziccerénél! És ott indul Källman! BE IS VÁGJA A SVÉD! 24-19! 49'Vranjest látják szabálytalannak középen, visszakapja a labdát a Löwen. Pekeler lő mellé, majd Juan Carlos Pastortól sem láttunk még nagyon ilyet, de reklamálásért kap sárgát a mester. 49'Balogh veri meg lábbal ellenfelét, de a bal kapufa tövén landoló lövése végiggurul a gólvonal előtt. Labdát szerzünk, de nincs belőle kontra. 48'Gensheimer most beállóból egy igazán hosszú német támadás végén, 23-19. 47' Vranjes beállóból nem tudja eltenni Stochl mellett - közben érkezik a szegedi kapuba Wyszomirski. 46'Thiagus Petrus majdnem labdát szerzett, de visszafújják a lettek. Gensheimer cundere elmegy Sierra lábai mellett a bal szélről, 23-18. 45'Bombac bedobja középről, de ebbe is belefújnak, marad nálunk. ROBLEDO! Hát kintről ő ma életveszélyes, újabb gól a szaggatottról tőle, 23-17! 44'Robledo lövését most megfogja Stochl, a kipattanót pedig Zubai szedi össze, maradhat nálunk. Parrondo kezéből kicsúszik a labda, majd Groetzki a jobb szélről lő a hosszú alsóba, 22-17. 43'Schmid ellépi! A mienk a labda, hét góllal vezethetünk! Kimondani is elképesztően jó! 43'Tapsol az egész csarnok, kiváló hangulat van az arénában! A németek pedig mintha egy picit meg lennének zavarodva, ezt kellene kihasználni. MONDJUK ÍGY! ROBLEDO fantasztikus bombát ereszt el kilencről, csak beleérni tud Stochl, 22-16! 42' KAPUFA! A kipattanót azonban összeszedi Parrondo, akit meglök Gensheimer, de nincs ezért retorzió, majd ez az átlövés is mellé megy most, de szerencsére Groetzki is túlhúzza! 41' Thiagus Petrus lő fölé a kilencesről, de maradhat nálunk a labda. BALOGH! Felavatja Stochl-t mezőnyből, nújabb remek lövés kintről az átlövőtől, 21-15. Groeztki gyorsan válaszol, 21-16. 40'Larsen előtt most is volt terület, de most fölélőtt! 40' Időt kér a Löwen: Nikolaj Jakosbsent szétfeszíti az ideg, majd felrobban, már jóval az időkérés kezdete előtt bent volt a pályán, és kiabált. 39' Ráadásul emberhátrányban vagyunk,de Bombacot ez sem zavarta. Mellélövik ezt a németek most, még mindig van Zubai kiállításából, Groetzkit kell figyelmeztetni, aki rángatta rendesen Bombacot. BALOGH! Remek átlövése után már ÖT GÓL A PICK ELŐNYE, Appelgren csak beleérni tud, kapust is cserél a Löwen, 20-15! 38' BOMBAAAAC! Hát mit játszik ma, tizedik gólja már a szlovénnak, egyszerűen nem bírják tartani őt, pazar talpról való átlövése után 19-15! 38' Schmid talpról lő a bal alsóba középről, 18-15. 37'Most megint megpihent a lettek keze, nem emelik fel, mikor támadnak a németek: Larsen pedig megint be tud menni, bár most majdnem a szélről: viszont érvénytelen a gól, Zubait pedig kiállítják két percre, inkább lett volna gól.. 36' Emberhátrányban is gólt lő a Löwen, le tudták húzni a szélre Gensheimernek, aki kilőtte a hosszú alsót, 17-14. BOMBAC! ELKÉPESZTŐEN JÁTSZIK MA IS AZ IRÁNYÍTÓ! Kiváló átlövése után megint négy közte, 18-14! 35'Zubai eljut ziccerig középen, de meglökik: ez két perc Groetzkinek, és hetes nekünk: Bombac érkezik a büntetőhöz, ezt is belövi! 17-13! 34' Robledo harcol ki egy faultot, majd ő kap sárgát. Ez de szép volt, Bombacnak tették fel kínaira, be is pattintotta, 16-13! SIERRA! Egy újabb védés a spanyoltól, megint megléphetnénk négy góllal! 33'Larsen kiválóan csavarta el a labdát a fal mellett, be is vágódott a léc alá, 15-13. 31' Robledo lövését elsőre blokkolják, majd Appelgren véd: harmadjára azonban már ő sem tud segíteni, 15-12! 31' A Pick kezdte a második félidőt. SZÜNET30'Balogh menne be balátlövőben a hatosig, de elsőre megfogják, majd törölni kell: még 22 másodperc, már a fent a bírók keze, Robledo átlövése után Appelgren most nagy bravúrt mutat be. DE A TÚLOLDALT SIERRA IS! Megpróbálja a spanyol egész pályáról, de fölé megy: kiválóan játszik eddig a MOL-Pick Szeged, amely 12 gólon tartja a Löwent 30 perc után - az pedig talán ennél is nagyobb bravúr, hogy egyetlen lerohanást sem tudott végigvinni a Löwen, márpedig ez a németek talán legerősebb fegyvere, így a Pick két góllal vezet a félidőben. 30' Ötven másodperccel a szünet előtt időt kér Juan Carlos Pastor - kell a gól, majd a jó védekezés. 29'Du Rietz most el tud menni középen, és a bal alsóba lő, 14-12. 29'SIERRA! Du Rietz átlövését fogja a spanyol, bravó! A túloldalon Robledo kiválóan megy be két ember között, és újra háromgólos a szegedi előny, 14-11! 28'Elveszik a labdát Robledótól a bírók, visszajöhet egyre a Löwen. 28' Larsen ellen továbbra sincs ellenszer, harmadjára is megtudja csinálni középen a betörést, 13-11. 27'Baloghnál is belemenés, és Sierra még időben visszaér a kapuba, így nem tudnak az üres kapura lőni a vendégek. 26' Robledo talpról remekül lövi el, Appelgren lábbal egyelőre nem igazán tud védeni, 13-10. Du Rietznél a belemenés, megint vezethetünk néggyel: bár már kiegészülnek a németek. 26'Labdát szerzünk, majd Bombacot lerántja du Rietz ziccerben, ezért nincs kiállítás. Du Rietz azt mutatja, Bombac csak elcsúszott. 26'Vranjes fogja meg a levegőben du Rietzet, ez is két perc, kereken egy percet fognak a csapatok egyenlő létszámban játszani, utána visszajöhet Petersson. 25' Petersson áll ki két percre, újból emberelőnybe kerülünk, ezt most jó lenne meglovagolni. Bombac visszahúzza Ilyésnek, akivel szemben csak szabálytalankodni tudnak, ez is büntető! Bombac most Appelgrennek: ám az ő lábai között is be tudja pattintani, naná! 12-10! 24'Schmid átlövése a kapufán csattan, de Gensheimer összeszedi, és Groetzki a jobb szélről már nem hibázik, 11-10, ezért kár. 23' Hetes a túloldalon is, Vranjessel szemben védekeztek a hatoson belül. Bombac a kapuba beálló Stochl lábai között pattintja be, 11-9. 23'Már passzívot jeleznek a sporik, Pekeler pedig kiharcol egy hetest: Gensheimer jön a büntetőhöz, a meccs első német hetese következik. Lövőcselek után Gensheimer a bal alsóba lő, 10-9. 22' BOMBAC! Ahogy tőle megszokhattuk, elképesztő cselek után lő Appelgren kapujába, ezzel már négygólos, mi pedig 10-8-ra vezetünk! 22'Källmant ketten birkózzák le, de nincs hetes, pedig minimum a vonalon állt du Rietz védekezéskor... Két perc most Larsennek: ez mondjuk egy kicsit nekünk kedvező ítélet volt, ráadásul pont Larsen szórják ki,akinek azért most ment a játék. A Löwen edzője, Jakobsen kap sárgát reklamálásért. 21'Larsen ellen egyelőre nehezen tudunk védekezni, ha ő elindul, az nagy feladat a világ bármely védelme számára, most is be tud menni középen, és Sierra mellett a kapuba lő, 9-8. 20'Lépéshiba Baloghnál, de nincs belőle villámgyors kontra - legalább. 20'Larsen másodjára is meg tudja bontani a védelmet középen, újabb nagy gól tőle, 9-7. 19'Bombac kap egyet az arcára, de nála látnak faultot, tünet a közönség, csak az akadályozza meg a német kontrát, hogy Bombacot ápolni kell, ezért megállítják a játékot a bírók. 19' Pekeler lő gólt beállóból, majd egyből kiszórják Ilyést a bírók két percre, aki kérdően néz a játékvezetőkre: valóban nem csinált semmi két percet érdemlőt, ennek ellenére hátrányba kerülünk, 9-6. 18' Néggyel vezetünk, Källman maradt üresen a bal szélen, és ezúttal is tehetetlen volt vele szemben Appelgren, 9-5! 17'Lehozzák a kapusukat a németek ilyenkor persze, ahogy ezt megszokhattuk. Már passzívot jeleznek a sporik, Larsen pedig túlhúzza jobbátlövőből, mellé lő. 16' Guardiola löki meg Zubait középen, ezért pedig jön is a két perc a lett bírópárostól, emberelőnybe kerülünk a meccsen először. Zubai összeszedi beállóban, és a jobb sarokba bombáz, újra három közte, 8-5! 16'Groetzki játssza be a labdát Baenának, aki megoldja a hatosról, ő az első kétgólos a vendégek közül, 7-5. 15'Robledo egy kiváló átlövéssel nyit a szaggatottról, ezt Appelgren sem védhette, három góllal, 7-4-re vezet a Pick, amikor időt kér Nikolaj Jakobsen. 14'Larsen betörése után véd Sierra, de maradhat a Löwennél a labda. Blazevic blokkolja megint Larsent, a sarokból jöhetnek a németek,. Blazevic megszerzi a labdát, elképesztően hasznosan játszott most is! 13' Jó Ilyés blokkja Larsen lövése után, és a Pické a labda, lehet menni a három gólért! Ez most támadófault nálunk is, a beállósunk belül volt a hatoson, jöhet a Löwen. 12' Gensheimernél belemenés, jöhetünk megint. Máris fent a lettek keze, de hát ez Prodanovicot nem zavarja, aki Appelgren lábai között lő a kapuba jobb szélről, 6-4. 11' Megint Prodanovicnak a húzás a szélre, de ez nem jó, majd indulnak a németek,de pontatlan a bejátszás, ami visszaüt: a szegediek kontráját Bombac tudja befejezni, 5-4! 10' Larsen egy pokolian nagy gólt lő talpról a kilencesről a léc alá, ezt nem foghatta Sierra, 4-4. 9' Ez szép figura volt, de Sierra segítségével a kapufán landol Petersson kínaija, majd Källman indul a bal oldalon, és bevágja a rövidbe, először vezetünk, 4-3! 9' Balogh harcol ki egy újabb büntetőt, megint jön Bombac: ez is bent, újra iksz, 3-3! 8' Ez elképesztő, mire Prodanovic elindítja a játékot, máris fenn a bírók keze: Bombacnak lőnie kell, ezt kivédi Appelgren, de a kipattanót Källman bedobja, 2-2. Sajnos gyors a válasz Baenától beállóból, 2-3. 7' Prodanovicon a lyukas mez, és sajnos rá jön ki a lövőhelyzet, de a kapufára vágódik, Petersson az üres kapura lőhet a félpályáról, de MELLÉ! 7'Bombac lövőcsele után menne be két védő között, de ebbe is belefújnak: hát, a letteket most nem igazán szeretjük. 6' Källman beleüt Schmid passzába, de nem tudunk indulni, majd Gensheimer előtt már több hely volt a szélen, ő ezt meg is oldja onnan, 1-2. 6'Egyelőre nincs passzív, pedig ez nagyon hosszú támadás: sőt, mikor már Källman indulna, Blazevicet kiszórják egy elképesztően sokáig tartó német támadás végén. 5'Taktikusan kezdődik a meccs, az azért látszik, a Löwen már tudja, hova jött idegenbe... Sárga Källmannak. 4'Visszaszerezzük a labdát, Prodanovic volt szemfüles. Balogh előtt nincs hely, majd Bombac lövőcsele után Ilyés pattintja mellé a szaggatottról. 3' Közbefújnak a lettek a német támadásnál, de maradhat a labda a Löwennél. Elképesztő hangzavar van már most: Gensheimer ugyan felkanyarodik, de Larsen zavarja őt, a felső kapufát találja el. 2'Az első szegedi támadás végén Zubait terítik le beállóban, amiért hetest kapunk: jön Bombac, az utóbbi időben nagyon magabiztosan dobta be a büntetőket: most sem hibázik, 1-1. 1'Zubai állítja meg középen egy sárgáért Schmidet, majd csípőből lő Petersson, aki a bal alsóba lő jobbátlövőből, 0-1. 1' A Löwen kezdte a mérkőzést. 20:38 - Kezdődik a bemutatás: érkezik először az a Genisheimer, aki már bejelentette, hogy elhagyja majd a Löwent a szezon végén, és a francia PSG-be igazol. 20.34 - A Montpellier szurkolótáborától kapott molinót feszítik ki a szegedi szurkolók: "United against hate+violence!" - áll az erőszak elleni drapérián. Közben kijelenthető: a kapu mögötti egyik szektort kivéve teljesen csurig a csarnok. 20.32 - A 40 éve az NB I-be jutott Szegedi Volánt ünneplik és köszöntik: 1975 októberében jutott fel az élvonalba a szegedi együttes, őket köszönti és ünnepli most a szegedi közönség. 20.26 - A csoportban egyébként több meccset is lejátszottak már: a Vardar Szkopja tíz góllal verte a Koldingot, a Montpellier idegenben egy góllal, 30-29-re legyőzte a Kristianstadot, míg meglepetésre a Barcelona otthon 33-31-re kikapott a Kielcétől, ezeknek tükrében a Pick egy mai győzelemmel a mellett, hogy pontszámban beérni a Löwent, egy győzelemre lenne a csoportot vezető Barcelonától. 20.20 - Egyre többen a nézőtéren is: minden bizonnyal teltház mellett játszhatnak a csapatok. Sierra kapuja mögött egy maroknyi német szurkoló is helyet foglal: tőlük nem szokatlan módon egyelőre inkább csöndben. 20:12 - Ha a Picknél a teljes keretről beszélünk, akkor elmondható ez a németekről is: a Löwennek sincs komoly hiányzója a mai meccsre. 20.08 - Emlékeztetőképp: legutóbb itt az újszegedi sportcsarnokban, március 22-én 31-29-re verte mai ellenfelét a MOL-Pick Szeged, ami akkor a legjobb nyolc közé jutást jelentette a BL-ben a szegediek számára. Minden bizonnyal ma is tökéletesen kiegyeznénk egy kétgólos, de akár egy egyetlen gólos győzelemmel is. 20.00 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! A játékosok éppen ebben a pillanatban futottak ki a pályára melegíteni - ami fontos, hogy a Pickben mindenki egészséges, a héten sérüléssel bajlódó Balogh Zsolt is vállalni tudta a játékot, ott van az átlövő is a keretben. Gedeon Guardiola és a szegedi spanyol különítmény meg is találta egymást gyorsan, kedélyesen beszélget a németek beállósa Sierrával, Mindegiával, Robledóval és Parrondóval. A mérkőzés 20.45-kor kezdődik!

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 5.