Női vízilabda: nem tudta szépen zárni az évet a Szeged a fővárosban

2015. november 18., szerda
sznve-bvsc08kf

Utolsó 2015-ös bajnoki fellépésén nyolcgólos vereséget szenvedett a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem a BVSC vendégeként.

A két együttes legutóbb októberben

csapott össze

, amikor a fővárosiak pontosan ugyanekkora különbséggel tudtak diadalmaskodni a SZUE-ban. A találkozót ezúttal is

Petrovics Mátyás

tanítványai kezdték jobban, akik a duplázó

Takács Orsolya

vezetésével már 4-0-ra léptek el nem egész négy perc leforgása alatt. Az első szegedi gólt nem sokkal a negyed vége előtt

Tóth Petra

is eredményes tudott lenni a vendégektől, csakhogy eközben a fővárosiak is három alkalommal találtak be. (8-4) A szünetig aztán Sikter mellett

Farkas Kata

is mattolta Tóth Esztert, így a második etapot komoly előnyből várhatta a BVSC. (10-4) Sőt, a harmadik játékrészben végleg eldőlt a mérkőzés kimenetele, miután a szegediek egyszer sem tudták megrezgetni a hálót a nyolc perc folyamán, ugyanakkor háromszor is kapituláltak. (13-4) Az SZNVE ezzel hetedik fellépésén a hetedik vereségét szenvedte el az OB I-ben. Dalmádyék a menetrend szerint idén már nem is ugranak medencébe tétmeccsen, hiszen a kupából kiestek, a bajnokság pedig csak 2016. január végén folytatódik.

Női vízlabda OB I alapszakasz A csoport, 7. forduló:

BVSC-Zugló – Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 15–7 (5–1, 5–3, 3–0, 2–3)

Budapest, Szőnyi úti uszoda. Vezette: Marjay Zsolt, Marnitz Miklós.