Boksz: egy aranyat és egy ezüstöt hoztak a szegediek a női országos bajnokságról

2015. november 24., kedd
12290497_954437974623335_424997978_o

Vecsésen szállt ringbe a Boxvilág SE három versenyzője, ahol 52 egyesület 154 ökölvívójával rendezték meg az év legnagyobb seregszemléjének számító női magyar bajnokságot.

Szegedi részről

Karácsonyi Valentina

(54 kg),

Hugyecz Nóra

(81 kg) és

Jenei Lilla

(+81 kg) egyaránt az elit kategóriában húzott kesztyűt. Utóbbi két versenyzőnek sikerült döntőbe jutnia, ahol Hugyecz Nóra a válogatottat is megjárt

Szabó Lucával

csapott össze. Ugyan a kőszegiek versenyzője bizonyult jobbnak, de a szegedi lány nagyot harcolt és megmutatta, mekkora a szíve és a küzdeni akarása, így élete első országos bajnokságán a dobogó második fokára állhatott fel. Jenei Lillának szintén nagyot kellett harcolnia a döntőben a budapesti

Halmai Diával

(COS), aki jelentős súlybeli és magasságbeli előnnyel rendelkezett. A szegedi bokszoló azonban nem ijedt meg, és végig támadó szellemben, irányítva a küzdelmet vívta ki a győzelmet és szerezte meg az első magyar bajnoki címét. A szintén a szegedi egyesületben készülő, kétszeres világbajnok

Kovács Máriának

gerinc sérülés miatt nem volt lehetősége megszerezni 14. bajnoki címét.

Két fényes éremmel tértek haza a szegedi ökölvívó csajok az országos bajnokságról - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=591550

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 24.