Kosárlabda: Szegeden is borsot törnének a Szolnok orra alá

2015. április 24., péntek
szolnok_szeged11_gs

A Tiszaligetben 33 percig vezettek Balabanék, és bár szombaton is a címvédő a toronymagas favorit, a mieink a közönség támogatásával bravúrra készülnek.

A klubtörténet első play-offos mérkőzésén

szenzációs teljesítménnyel rukkolt elő

a Naturtex-SZTE-Szedeák, mely kis híján idegenben verte a Szolnoki Olaj KK-t a negyeddöntő nyitányán. 33 percig a mieinknél volt az előny az ötszörös bajnok, hatszoros kupagyőztes, kétszeres EuroChallenge-negyedik, évek óta az Adria Ligában edződő együttes oroszlánbarlangjában, Wittmann Krisztiánék csak a hajrában fordították a maguk javára a partit - ötpontos diadaluk így is a legkisebb különbségű győzelem a rájátszás négy párharcát tekintve. Folytatás szombaton 18 órai kezdettel az újszegedi sportcsarnokban. Eddig talán kevesen hittek benne, hogy Magyarország legjobb csapatát is elkaphatják a Lazic-tanítványok, ám a szerdai produkciót követően érthetően nagy a várakozás Szegeden - a srácok rászolgáltak a bizalomra és arra, hogy rengetegen buzdítsák őket a lelátókról!

Online

Szombaton 18 órai kezdettel folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk a Naturtex-SZTE-Szedeák - Szolnoki Olaj KK negyeddöntő első mérkőzéséről. Szurkoljon velünk!

"Nagyszerűen játszottunk Szolnokon, remek mérkőzést, igazi play-off csatát láthatott a publikum. Büszke vagyok a csapatra" - mondta a csütörtök délelőtti edzést követően a SZEGEDma.hu-nak

Nikola Lazic

vezetőedző. A szerb szakember elárulta, a szombati második meccset megelőzően a frissítésre, a regenerációra helyezik a hangsúlyt, ez lesz a középpontban a péntek délutáni tréningen is. Nincs mit csodálkozni, hiszen hetek óta szerda-szombat ritmusban játszik a Szedeák, ráadásul a húzóemberek messze 30 perc fölött átlagolnak,

Branko Jereminov

Darko Balaban

egyenesen végigjátszotta a szolnoki derbit... Lazic úgy folytatta, a szerdai mérkőzést máris el kell felejteni, hiszen szombaton egy egészen új találkozó következik, mely - az előzmények tükrében - ráadásul várhatóan még nehezebb lesz, mint az első volt. "Úgy éreztem, a Szolnok kicsit idegesebben kezdett, mi pedig remek ritmusban játszottunk az első pillanattól fogva, és a 33-34. percig kontrolláltuk is az összecsapást. A végét azonban ők bírták jobban, és teljesen megérdemelten nyertek. A harmadik, illetve a negyedik negyedben az volt a legnagyobb probléma, hogy túlzottan sok támadólepattanót engedélyeztünk az ellenfélnek, a szolnokiak sokszor másodszor, harmadszor is nekikezdhettek akciójuk építésének. Szombaton is ez lehet a kulcs! Csak akkor van keresnivalónk, amennyiben fegyelmezetten és precízen védekezünk, uraljuk a palánkunk alatti területet, labdákat szerzünk, gyorsan indulunk, könnyű kosarakat dobunk. Hadd tegyem rögtön hozzá, a Szolnok vitathatatlanul Magyarország legjobb csapata, rendkívül nehéz ellene negyven percen keresztül kiemelkedően teljesíteni. Biztos vagyok benne, hogy szombaton még nagyobb feladat vár ránk, mert roppant motiváltan lépnek majd pályára vendégeink, és arra számítok, hogy a légiósaik közül szerepet kap az egyaránt kiváló képességű amerikai

Lazeric Jones

, valamint a szerb

Strahinja Milosevic

is.

(Szerdán két amerikai, Sergerio Gipson, Michael Lee és a szerb Marko Brkic szerepelt az Olaj keretében - a szerk.)

Ezúttal is az a célunk, hogy minél komolyabb ellenállást fejtsünk ki, minél jobb eredményt érjünk el. Továbbra sincs rajtunk bármiféle teher vagy nyomás, szeretnénk kiélvezni a pillanatot, és folytatni az elvárásokon felüli szereplést. Remélem, a korábbiakhoz képest még több szurkoló látogat majd ki az újszegedi sportcsarnokba, hogy segítse az együttest - szeretetük sokat jelent a srácoknak!" - fogalmazott. További információ a kilátogatóknak, hogy a meccs szüneteiben a Ritmus Tánc- és Fitnesz Stúdió tart bemutatót, a nagyszünetben pedig a Szedeák U12-es csapata is pályára lép,

Szilágyi Nóra

edző vezetésével. A nagy érdeklődésre való tekintettel érdemes időben érkezni a csarnokba. A Szedeák

Facebook-oldalán

pedig szombat délig lehet licitálni az egyedi, mindkét csapat (Szeged, Szolnok) játékosai által aláírt pólóra. A befolyt összeget a Pro Talentis Universitatis Alapítvány kapja.

Emlékeztetőül az 1. mérkőzésen:

Szolnoki Olaj KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 83-78 (16-25, 23-20, 17-15, 26-18).

Szolnok, tiszaligeti sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Papp Péter, Pozsonyi László, Minár László (Valovics István).

Szolnok:

GIPSON 21/15, Wittmann 3/3, VOJVODA 26/9, LEE 16/6, Báder. Csere: Keller 3, Rakics 8/6, Brkic 6/6.

Dragan Aleksic.

Szedeák:

JEREMINOV 15/6, MOLNÁR A. 18/3, Stefanovics 6/6, Ciric 16/9, BALABAN 20. Csere: Kiss 3/3, Kuntics.

Nikola Lazic.

Rakics (38')

A három győzelemig tartó párharc állása:

1-0 a Szolnok javára.

Atomerőmű SE - Falco-Trend Optika KC Szombathely 93-69 (a párharc állása: 1-0) Kaposvári KK - Soproni Sördögök 103-69 (1-0) KTE-Duna Aszfalt - PVSK-PANNONPOWER 77-67 (1-0)

A negyeddöntő 2. mérkőzései:

KTE-Duna Aszfalt - PVSK-PANNONPOWER szombat 17.00 Naturtex-SZTE-Szedeák - Szolnoki Olaj KK szombat 18.00 Falco-Trend Optika KC Szombathely - Atomerőmű SE szombat 18.00 Soproni Sördögök - Kaposvári KK szombat 18.00

A nagyszerű idegenbeli teljesítmény után akár a győzelem is összejöhet hazai környezetben a Szedeáknak? A Szolnok elleni meccsről részletesen ITT: http://szegedma.hu/?p=530893

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. április 24.