Kosárlabda: nem bírta el Jereminov és Ciric hiányát a Szedeák Körmenden

2015. március 22., vasárnap
szedeak-kormend_mj27

Sérült kulcsemberei hiányában nem tudta megszorítani a Naturtex-SZTE-Szedeák a Körmend csapatát idegenben, a hazaiak egy örömjátékot hozó hajrá után 113-86-os sikert arattak.

Branko Jereminovval

bővült a hétvégére. A Szedeák így négy rutinos játékossal, illetve hat fiatal tehetséggel utazott el Vas megyébe. A tartalékos felállás ellenére jól kezdtek a szegediek, a vendéglátók csak a hatodik percben tudtak először vezetést szerezni

Levar Seals

triplájával. (16-15) Ezt

Kiss Zsolt

még egyszer meg tudta fordítani (16-18), ám ezt követően beindult a hazaiak gépezete, és a szünetig nyolc ponttal húzott el a Körmend. (28-20) A bajt az is tetézte, hogy

Darko Balaban

a 9. minutumban már a harmadik faultját követte el, így Lazic mester a későbbiekben óvatosabban tudta csak szerepeltetni első számú centerét. Tanítványai a második felvonásban ettől függetlenül is kiválóan tartották a lépést ellenfelükkel, így a szünetig lőtávolban maradtak Kiss Zsolték. (54-45) Sőt, fordulás után a 26. percben már csak három volt a különbség

Molnár András

dupláját követően. (63-60) Innentől azonban érezhetően elkezdett kifogyni erőtartalékaiból a vendég együttes, amit

Déri Csaba

legénysége esélyeshez méltóan ki is használt. A körmendiek öt perccel a vége előtt már hússzal vezettek, végül pedig meg sem álltak 113 szerzett pontig 86 ellenében. A Szedeák ezzel harmadik meccsén a második vereségét szenvedte el a középszakaszban. A Lazic-tanítványok jövő vasárnap a Falcót fogadják az újszegedi sportcsarnokban.

Ami a statisztikát illeti:

A mesterlövészek versenyét a mai napon

Ryan Richards

nyerte a maga 30 pontjával, a brit légiós ráadásul 9 lepattanót is begyűjtött, amihez hasonlót csak

Davorin Kuntic

mellett a lejátszott játékpercek tekintetében viszont az élen végzett, mindhárman 40 percet töltöttek a pályán. Ez idő alatt a csapatkapitány a mezőnyben a legtöbször, 9 esetben próbálkozott triplával, ezekből 5 be is ment, Kuntic pedig a kiharcolt faultok (10) terén nyújtott kiemelkedőt, habár a hazaiaktól így sem pontozódott ki senki. Kiss dobókedve ellenére a Körmend teljes mértékben felülmúlta riválisát a hárompontosok tekintetében: 35 kísérletből 17-szer találtak be Popadicék, míg a Szegednél ez a mutató 18/7.

a mennyiség helyett a minőségre helyezte a hangsúlyt a dobások tekintetében, hiszen 6 duplájából 6 talált célt, 4 büntetőjéből pedig 3 ment jó helyre úgy, hogy az egyetlen tévesztés is csak az utolsó percben esett meg vele. A 33. minutumban kipontozódott Darko Balaban a mai napon 21 percet játszott, Révész jutott így több lehetőséghez centerként 19 perccel.

Férfi kosárlabda NB I/A középszakasz középház, 3. forduló:

Egis Körmend – Naturtex-SZTE-Szedeák 113-86 (28-20, 26-25, 22-18, 37-23)

Körmend, városi sportcsarnok. Vezette: Benczur T., Török R., Szabó G..

Körmend:

SEALS 15/9, Walker 8/3, TÖRÖK 20/6, Ferencz 15/9, RICHARDS 30/9.

Latinovic 3/3, Tóth 4, POPADIC 18/12, Doktor.

Déri Csaba.

Szedeák:

KUNTIC 18, Kiss 15/15, MOLNÁR A. 15, Stefanovic 4, Balaban 18.

Révész 10, Mike 6/6, Meleg, Demeter.

Nikola Lazic.

Balaban (33').

IV. negyed 113-86 (28-20, 26-25, 22-18, 37-23)

40' Molnár duplája után beszáll a meccsbe Meleg és Demeter is. Popadic hármasát tapsviharral fogadja a körmendi publikum, 111-85. Törököt Révész faultolja, ez így büntető. Mindkettő bemegy, 113-85. Molnár is állított helyzetből célozgathat Doktor szabálytalan megmozdulása után: az első megy be, 113-86. Ezzel vége is a találkozónak, a hazaiak magabiztos győzelmet arattak a rengeteg hiányzót nélkülöző Szedeák felett. 39' Seals is beszáll a hármasdobásba, 105-81. Révész eredményes egy megszerzett lepattanóval, de Seals válaszul ismét szór egy hárompontost, 108-83. 38' Kuntic tör be ügyesen, 99-79, majd Török szór egy trojkát, 102-79. Molnár dob be egy közeli lehetőséget, 102-81. 37' Kiss Zsolt az ötödik hármasát jegyzi kilencedik próbálkozásából, 94-77! Richards méltóképpen, triplával válaszol a triplára, 97-77. Török két büntetővel jelentkezik, 99-77. 36' Ferencz trojkájával rohamléptekben száguld a Körmend a 100 pont felé, 94-72. Molnár dob be egy megszerzett lepattanót, 94-74! 35' Sikeresen tör be Révész, 91-70! Kuntic már a tizedik faultját harcolja ki, ezúttal ráadásul mindkét büntetője pontos, 91-72! 34' Molnár szabálytalan, Popadic dobhat büntetőket. Mindkettőt bevágja, 89-68. Molnár eladott labdája után Török triplázna, nem megy be neki, de Richards begyűjti a lepattanót és zsákol, 91-68. 33' Török is begyűjti negyedik faultját, Kuntic büntetőzhet. Egy kimarad, egy bemegy, 84-66! Török rögtön egy triplával javítja iménti hibáját, 87-66. Kiss trojkáját Seals blokkolja, de Balaban közelről eredményes, 87-68! Révész Ádám váltja ismét Darko Balabant. 32' balaban faultolja Törököt, a centernek ez már a negyedik volt, de Stefanovic is ennyinél jár. Richards gólpasszából Seals eredményes, 84-65. 31' Ferencz és Balaban pontváltása után marad a különbség, 78-65. Török aztán Seals passzát szórja be, 80-65. Kuntic labdavesztése után Seals most Walkert hozza kihagyhatatlan helyzetbe, 82-65.

III. negyed 76-63 (28-20, 26-25, 22-18)

30' Révész tör be ügyesen, sajnos a dobása kissé pontatlan. A túloldalon Seals játszik vissza Ferencznek, aki egy trojkával fejezi be a játékrészt. 76-63. 29' Mike Janó villan távolról, 71-63! Mike ezt követően labdát csen Richardstól, egyből elvállalja, ez sajnos nincs bent. Walker kimaradt hármasát Török gyűjti be, hogy aztán közelről eredményes legyen, 73-63. 28' Kuntic eladott labdájából Richards és Walker passzolja ki az utolsó szegedit, előbbi végül zsákol is egyet, 68-60. Lazic edző időt kér. Mike téveszt közelről, a túloldalon ugyanezt Richards már nem teszi meg, 70-60. A brit légiós még egy büntetőt is elvégezhet, az is bemegy neki, 71-60. 27' Popadic egy triplával fúj ébresztőt övéinek, 66-60. 26' Richards eladott labdájából Kuntic mehet kosárig, 63-58! Molnár András is betalál, már csak három van közte! 63-60!!! 25' Kiss szorgosan próbálkozik a vonalon túlról, a hetedik kísérlete most nem megy be. Richards büntetőzhet, mindkettő beakad neki, 63-56. 24' Kiss Zsolt! A csapatkapitányt Molnár játszotta meg Stefanovic labdaszerzése után, aki aztán a negyedik trojkáját szórja! 61-52! Molnár András betörése is pontszerzéssel zárul, 61-54! Időt kérnek a hazaiak, de Balaban középtávolijával ötre olvad a differencia, 61-56! 23' Tóth Norbert játszik a tiszta dobóhelyzetben lévő Popadichoz, újabb három pontot lehet beírni a Körmend javára, 61-49. 22' Kuntic tör be, ezúttal jól teszi, 58-47! Balaban is eredményes, 58-49! 21' Richards talál be a palánk alól, 56-45. Ferencz kísérletezik kegy triplával, nem jön be neki. Tóth Norbert viszont eredményes Popadic asszisztjából, 58-45.

II. negyed 54-45 (28-20, 26-25)

20' Stefanovic negyedik gólpasszából Kiss Zsolt a harmadik tripláját jegyzi a meccsen, 54-43! Balaban pontjai zárják a félidőt, 54-45! 19' Mike János mutat be egy mintaszerű triplát! 50-40! Törököt Popadic hozza ziccerbe, 52-40. Latinovic triplája lecsorog, Török viszont begyűjti és bedobja közelről, 54-40. 18' Tóth duplájával már félszáznál jár a Körmend, 50-37. 17' Popadic csen labdát Kuntictól, egyedül mehet vele és zsákolással fejezi be az akciót, 46-34. Nikola Lazic időt kér, rendezni kell a sorokat. Molnár helyén Mike János is a pályán. Stefanovic eredményes egy lepattanóval, 46-36! Popadic büntetőzhet Kuntic faultja okán, egyszer sem téveszt, 48-36. A túloldalon fordított szereposztás után Kuntic csak egyszer talál be, 48-37. 16' Popadic veszi észre az üresen helyezkedő Richardst, aki ismét tízre növeli a különbséget a csapatok között, 42-32. Molnár büntetőzhet, kétszer is hibátlanul teszi, 42-34! Walker betörése sikeres, 44-34. 15' Kiss Zsolt harmadik trojkája már nem akad be zsinórban, Popadic viszont betalál a vonalon túlról, 39-32. Kuntic is távolról nézi meg a kosarat, nem elég pontosan sajnos. 14' Kuntic zárkóztatja a vendégeket, ráadásul Latinovic faultja okán büntető is jár - az is bent, 34-32! Tóth triplázna, de rosszul céloz, Walker viszont kiválóan szolgálja ki Popadcot a lepattanóval, 36-32. 13' Tóth szabálytalan megmozdulása után Stefanovic büntetőzhet, de egyet sem tud értékesíteni. Richards próbálkozik triplával, de pontatlan, az angol eddig háromból egyet dobott be. Stefanovic kimaradt hárompontosát Révész gyűjti be, majd nagyot küzd a palánk alatt, de sikeresen teszi, 34-29! 12' Molnár átadását Révész dobja be, 31-24! Walker egy hármassal megnégyszerezi pontjai számát, 34-24. Kuntic tör be és ejt a gyűrűbe egy közelit, miközben Popadic faultolja. A büntető is bent, 34-27! 11' Kuntic kosarával kezdődik a második felvonás, 28-22! Latinovic triplával válaszol, 31-22.

I. negyed 28-20

10' Kiss szerez lepattanót Seals kihagyott hármasa után, Kuntic érintésével révészig jut el a passz, aki első pontjait jegyzi, 26-20! Török trojkája sem jó, de Seals begyűjti és a gyűrűbe teszi a játékszert a palánk alól, 28-20. 9' Révészé az első csere a találkozón, Balabant váltja, aki előtte még faultolta Walkert. Az amerikai az első büntetőjét értékesíti, a másodikat nem, 25-18. A Szedeák centerének már három faultja van. Stefanovic szabálytalan Richardsszal szemben, ez is büntető. Egy bent, egy rossz, 26-18. 8' Ezek Richards percei, most egy hárompontost süllyeszt a gyűrűbe, 22-18. Stefanovic tör be, de a dobása már nem jó, az ellentámadás végén pedig ismét Richards eredményes, 24-18. Lazic mester időt kér. 7' Seals távolról, Richards közelről nem tud betalálni, harmadjára Ferencz is hibázik, Stefanovicé a lepattanó. Molnár András eladott labdájával Richards mehet palánkig, 18-18. Balaban faultja okán a brit légiós egy büntetőt is dobhat, az is bemegy neki, 19-18. 6' Stefanovic hozza ziccerbe Balabant, a társ pedig nem hibáz közelről, 13-15! Seals áll oda egy hármasra, nem téveszti el a célt, 16-15, először vezetnek a hazaiak. Kiss Zsolt! A cséká a második tripláját ereszti be, 16-18! Stefanovic már három gólpassznál jár. 5' Molnár András oldja meg egyedül az akciót, nem tudják megállítani a betöréssel, 11-13! Richards bizonyul határozottnak a szegedi palánk alatt, 13-13. 4' Török és Balaban vált pontokat, Ferencz triplájával pedig ismét döntetlen az állás, 9-9. Balaban tol újabb két egységet a szegediek szekerén, 9-11! Seals a vonalon belülről talált a gyűrűbe, 11-11. 3' Ferencz egy betörés után eredményes, 2-4. Richards pontjaival már egál, 4-4. Kuntic játszik a sarokba Kiss Zsolthoz, aki aztán gyönyörűen süllyeszt el egy trojkát! 4-7! 2' Stefanovic jegyzi az első pontokat, 0-2, Richards válasza pedig kimarad. Balaban köszön be a palánk alól, 0-4! 1' Török nyit rögtön a meccs elején egy triplakísérlettel, ami azonban kimarad, majd Richards labdaszerzése után ugyancsak Török harcol ki faultot Stefanoviccsal szemben.

A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Az

Alba elleni

történelmi siker, illetve a hétközi

Pécs elleni

hazai vereség után ezúttal Körmendre látogat a Naturtex-SZTE-Szedeák a középszakaszban. A két csapat az alapszakasz során először tavaly decemberben találkozott, akkor Ciricék

tíz ponttal verték

a Vas megyei riválist. A visszavágót már idén márciusban, nem egészen három hete játszották, a szegediek pedig

nem tudták megszorongatni

a riválist az ország nyugati szélén. A körmendiek számára helyzeti előnyt jelenthet, hogy hétközben nem volt mérkőzésük, így több idejük volt felkészülni a vasárnap esti összecsapásra. Mindemellett a mezőny rendkívül sűrű a középházban, így Jereminovéknak minden esélye megvan, hogy visszavágjanak a hónap elején elszenvedett vereségért.