Kézilabda: kettős győzelemmel lépett túl a Löwenen a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2015. március 22., vasárnap
mol_pick_szeged-rheineckar_lowen_ mj 20

A mérkőzés összes pillanatában továbbjutásra állt a zseniálisan kézilabdázó MOL-Pick Szeged, amely a visszavágón is legyőzte a Löwent, így kettős győzelemmel jutott tovább a BL negyeddöntőjébe.

Kiváló hangulat fogadta a csapatokat az újszegedi sportcsarnokbeli visszavágón: csordultig megtelt a csarnok, a szegedi szurkolók pedig az első perctől kezdve olyan hangulatot teremtettek, amelytől joggal tartanak Európa-szerte. Az ötödik percben a remekül kezdő

Gensheimer

góljával meg tudta fordítani a meccset a Löwen (2-3), ugyanakkor a továbbjutáshoz öt góllal kellett nyernie a németeknek, ettől még nagyon messze álltak. Jóval többször tudta végigvinni a gyors kontráit a német együttes, mint az odavágón, az egyik ilyen után Gensheimer már háromra növelte a Löwen előnyét (4-7), de

Balogh

Källman

találataival ezt gyorsan eltüntette a Pick. (7-7) Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, nem alakult ki nagyobb különbség, a Pickben remekül játszott Balogh Zsolt, akit nehezen tudtak csak tartani a németek, a védekezés pedig kezdett összeállni - abszolút nem volt érezhető a teher a MOL-Pick Szeged játékosain. 12-12 után Balogh és Källman ismét gólt szerzett, utóbbi sokadik indítás utáni akcióból talált be, és először vezetett a Pick két találattal. (14-12) Balogh-al továbbra sem tudtak mit kezdeni a Löwen játékosai, betörése után már három volt a szegedi előny, majd egy óriási hibát követtek el a németek, ugyanis egyel többen voltak a pályán, ezért pedig kétperces kiállítás jár - ezt pedig ki is használta

Juan Carlos Pastor

együttese, és már néggyel, összesítésben nyolccal vezetett, kezdett tetemes lenni az előny. Bár lett volna esély a még nagyobb különbség kialakítására, de a dán kapus,

Niklas Landin

jobb teljesítményt nyújtott, mint a mannheimi mérkőzésen, így végül háromgólos szegedi előnnyel zárult az első 30 perc. A második félidő elején a németek mindent beleadtak,

Nicolaj Jacobsen

tanítványai gyakorlatilag mindent vagy semmit játszottak, hiszen hétgólos hátrányt kellett ledolgozniuk a párharc utolsó harminc percében. Ez eredményre is vezetett, egy 6-2-vel nyitotta a német gárda a második félidőt, Gensheimer továbbra is remekül játszott, ennek köszönhetően pedig átvette a vezetést a Löwen. (18-19) Időt kért Juan Carlos Pastor, majd 19-21 után alaposan belehúzott a Pick: Sierra sorra fogta a lövéseket, elképesztő bravúrokat mutatott be a spanyol kapus, elöl pedig rendre góllal zártuk a támadásokat, zsinórban négy szegedi találatra nem érkezett válasz, így megfordította a meccset a MOL-Pick Szeged. (23-21) A meccs hajrájában mindenki hozzátette a magáét a Pickből, Sierra továbbra is káprázatosan védett,

Bombac

és Balogh pedig teljesen összezavarta a német védelmet, ha nem ők fejezték be az akciót, akkor tovább tudták játszani társuknak, vagy pedig érkezett Robledo, és az ő hihetetlen nagy lövései. Gensheimer tartotta a lelket a németekben, de Parrondo, majd Bombac találata után megint nagyot hibáztak a németek, elrontották a passzt támadásban, amit Vranjes góllal büntetett beállóból (30-26), így bő két perccel a vége előtt már nem volt miért izgulni, csupán a különbség maradt kérdéses, de az nem, hogy a párharcból a MOL-Pick Szeged jut tovább. A lefújást követően igazi fieszta kezdődött a csarnokban, Juan Carlos Pastor együttese hatalmas bravúrt végrehajtva, kettős győzelemmel búcsúztatta a párharc előtt jóval esélyesebbnek tartott Rhein-Neckar Löwent, azonban a németek a Pick taktikus, remek játékára nem tudott válaszolni, és egyetlen percig sem állt továbbjutásra az újszegedi sportcsarnokban. A MOL-Pick Szeged játékosai minden dicséretet megérdemelnek, kiválóan, szinte hiba nélkül kézilabdáztak a párharc mindkét mérkőzésén, és teljesen megérdemelten ejtették ki a német Löwent. Juan Carlos Pastor remek munkát végzett, tökéletesen feltérképezte a Löwent, és kihasználta annak minden gyengeségét, hiába védett ma jobban Landin, ebből sem tudott igazán profitálni a Löwen. Ezzel a legjobb nyolc együttes közé jutott a MOL-Pick Szeged a Bajnokok Ligájában, és várhatja a keddi sorsolást, ahol a spanyol Barcelona, a csoportban már ellenfél lengyel Kielce, a német Kiel, valamint akár a honi rivális Veszprém együttesét kaphatja majd ellenfélként, az biztos, hogy mivel a Pick a második kalapban kap helyet, ezért a párharc első meccsét Szegeden rendezik.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés

MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen 31 - 29 (16-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezeti: Nenad Kristic, Petar Ljubic (szlovénok)

SIERRA – Prodanovic 1, BALOGH ZS. 8, BOMBAC 8/4, Zubai 1, Ilyés 1, KALLMAN 3. Csere: Wyszomirski (kapus), BLAZEVIC, Parrondo 2, Vranjes 3, Robledo 3, Vadkerti, Ancsin 1.

Juan Carlos Pastor.

Löwen:

LANDIN – Groetzki 3, Petersson 1, Kneer 1, Guardiola 2, Mensah Larsen, GENSHEIMER 12/3. Csere: Rutschmann (kapus), SCHMID 2, MYRHOL 5, Ekdahl du Rietz 1, Reinkind 2, Ganshorn.

Nicolaj Jacobsen.

6/4. ill. 3/3.

4 perc ill. 6 perc.

Továbbjutott a MOL-Pick Szeged, 65-59-es összesítéssel

Juan Carlos Pastor:

"Rettentően nehéz feladat volt felkészülni a Bundesliga egyik legerősebb csapata ellen, és büszke vagyok együttesemre, hogy kettős győzelemmel jutott tovább. A második félidőben akadtak hullámvölgyeink, de megtaláltuk a megoldást az Andre Schmid, Bjarte Myrhol játékkapcsolat megnehezítésére. Tovább kell folytatnunk a munkát, nehéz meccsek várnak ránk áprilisban."

Nicolaj Jacobsen:

"Visszatért sérüléséből Gedeon Guardiola, aki védekezésben sokat segített, de ez is kevés volt a vereség elkerülésére. A hat nullás variációt jól alkalmaztuk védekezésben, a második félidőt remekül kezdtük, ám a hajrát elidegeskedtük. A Szeged mindkét meccsen jobb volt, kívánom nekik, hogy bejussanak a kölni Final Fourba!"

Dean Bombac:

"Ez volt a szezonban a két legjobb meccsünk, jobban nem is lehetett volna felkészülni a párharcra, amiért köszönet jár edzőnknek, Juan Carlos Pastornak. Köszönöm a szurkolók biztatását, köszönöm a mester munkáját!"

Gedeón Guardiola:

"Az első meccs után tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, főleg ilyen hangulatban, ilyen közönség előtt. Jól játszottunk, de ez sem volt elég, jövőre újra megpróbáljuk a Bajnokok Ligájában, remélhetőleg több sikerrel."

VÉGE60' Még lőnek egy gólt a németek, de ez már semmit sem számít: SIERRA a labdával a kezében ünnepel, egy kupacban a Pick játékosai, hiszen a MOL-Pick Szeged KETTŐS GYŐZELEMMEL BÚCSÚZTATJA A RHEIN-NECKAR LÖWENT, ÉS OTT VAN A BAJNOKOK LIGÁJA LEGJOBB NYOLC CSAPATA KÖZÖTT! 59' Eladjuk a labdát támadásban, majd a lerohanás végén Reinkind szerez gólt, de ez már aligha érdekel valakit, 30-28. Még egy perc a meccsből, HETES! BOMBAC ezt is belövi, Landin támaszkodó lába mellé, 31-28. 57' Bombac betörése után szerez egy újabb gólt, 29-26, majd indulnának a németek,de elrontják a passzt! MAjdnem felrobban Jacobsen a kispadnál, Vranjes pedig már a harmincadik szegedi gólt ragasztja a Löwen kapujába, innen már ki lehet jelenteni, hogy megvan! 30-26! Gensheimer válaszol a szélről, 30-27. 56' Robledo ziccerét védi Landin, majd indul is a Löwen, Gensheimer pedig magabiztosan lő a hosszú alsóba, 28-26. 54' SIERRA! BOMBAFORMÁBAN A SPANYOL IS, egy újabb védéssel jelentkezik, élteti is őt a szegedi publikum! Bombac gólját érvénytelenítik, visszafújják a sporik, PARRONDO azonban a szélről egészen elképesztően szerez gólt, a felső lécről vágja be, 28-25! Innen már nagyon nehéz lenne elbukni, hét gól az előnyünk öt perccel a vége előtt! 54' Robledo megy be középen, akit lerántanak, HÉTMÉTERES! Landin hiába néz kérdően, ez büntető! Bombac bepattintja, 27-25! Hat gól az előnyünk mintegy hét perccel a vége előtt, időt kér a Löwen! 53'Még bő nyolc perc a meccsből, összesítésben öt gól az előnyünk. Landin leér lábbal a bal alsóra, de visszaszerezzük! 52' BALOGH! Elképesztően játszik ma Balogh, ez a betörése is góllal végződik, 26-24, emberhátrányban szerzünk gólt! Myrhol válaszol gyorsan, 26-25, és közben kiegészülünk. 51'ROBLEDOOOOOO! MICSODA GÓL TALPRÓL! A jobb felsőbe bombáz elképesztő erővel, 25-23!Reinkind válaszol átlövésből, miután Schmid előkészíti neki, erre nem érhetett oda Sierra, 25-24. 49'Robledo nem tudja belőni Landin mellett kiszorított helyzetből, majd egyértelmű lépéshibát nem fújnak be a Löwennél... Myrhol és Parrondo küzd nagyot, marad a labda a németeknél, Myrhol pedig fölépattintja! De Blazevicet kiállítják, miközben a németek megint bő egy percig támadhattak, és lőhetnek is egy hetest, jön a kapuba Wyszomirski: Gensheimer lövi ezt is, a bal alsóba lő, 24-23. 48'Kiegészül a Löwen, visszatér Gensheimer, de Ekdahl du Rietz nem találja el a kaput a kilencesről! 47' SIERRA ISMÉT! Hát miket véd ma a spanyol! Reinkind ment be a bal átlövő mellett, de Sierra lábbal fogta az alsóba tartó lövését. 46' HETES! Bombacot Gensheimer csak szabálytalanul tudta megállítani, Bombac a büntetőt pedig nagyon lazán beperdíti, 24-22! 45'BLAZEVIC bele tud nyúlni a bejátszásba, Zubai pedig összeszedi a felpattanó labdát, ezaz! A négygólos vezetésért támadhatunk, Robledo gólját érvénytelenítik a szlovénok. Bombac remekül játssza meg az üresen maradt Zubait, de a kapufát találja el ziccerből Zubai, majd a túloldalon Schmid szerez gólt átlövésből, 23-22. 45' ZUBAI szerzi a Pick gólját beállóból, nagyot küzd érte Zubai, de végül az alsóba tudja lőni Landin mellett, időt kér a Löwen 23-21-nél, zsinórban négy szegedi gól német válasz nélkül! 43' SIERRA! Groetzki talpról ellőtt labdáját védi lábbal! BALOOOOOGH! Emberfeletti, amit ma játszik Balogh, Landin támaszkodó lába mellé lő, 22-21. A nagy rohanás végén SIERRA mit véd, te atyaúristen! Groetzki ejtését úgy húzza le, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne! 42' Bombac addig nézelődik, amíg megtalálja azt a rést, ahol be tud menni, és be is dobja, 20-21! SIERRA véd egy Myrhol-lövést, majd Källman indul, akit ziccerben borítanak fel, de nincs két perc! Hát ez hihetetlen! Parrondo büntet a szélről, egyenlítünk, 21-21! 41'Myrhol most nem tudja bedobni beállóból, de ő is hetest kap, Gensheimer érkezik, ő még nem hibázott büntetőből: most sem teszi, Sierra balra ment, Gensheimer labdája jobbra, 19-21. 40' Myrhol küzd hatalmasat középen Blazevic mellett, de meg tudja tartani a labdát, és már kettővel vezet a Löwen, 18-20. Balogh bemegy, meglökik a levegőben, HETES! Hiába mutatja a Löwen edzője az időkérést, nem figyelnek a sporik, Balogh pedig bedobja a hetest, 19-20! 39'Bombacnál lépést reklamálnak a németek, de maradhat nálunk a labda, Balogh lepattintja, de hiába ér megint lábat, jöhet a Löwen, de most nem tudnak indulni szerencsére. 38' Mikor Källman felkanyarodhatna, akkor fújják vissza Balogh ellen a faultot, majd Gensheimer megint indulhat, most nagyon "elszaladt" a Löwen, 18-19, időt is kér Juan Carlos Pastor, most kell higgadtnak maradni, egyelőre ez a félidő 6-2 a Löwennek. 37' Annak ellenére, hogy láb volt középen, indulhattak a németek, Groetzki száguldhatott ziccerig, és kiegyenlít a Löwen, 18-18. 36'Zubait Groetzki fogja meg a kelleténél erősebben, majd megint Groetzki úgy megy oda, mint egy futballista a szerelésnél, de csak szabaddobás... Bombac megint Zubait próbálta megjátszani, de levédekezik, passzívot jeleznek, így Bombacnak lőnie kellett, de Landin védeni tudott lábbal. Gensheimer az "egekből" húzza le a labdát, és ki is lövi a bal szélről a hosszú alsót, 18-17. 35' Ancsin megy fel a kilencesről, lövését blokkolják, de így sem ér oda a hosszúra Landin, 18-16. Gensheimer ejt ziccerben, a felső lécről pedig kifele pattan! 34'Myrhol is elkapta a fonalat beállóban, egy kicsit mintha bent ragadtunk volna az öltözőben, 17-16. 33' Bekezdett a Löwen, Myrhol maradt üresen középen, és be is tudott fordulni, majd Sierra lába mellett a kapuba lőtt, 16-15. Most jól védekeznek a németek, de Bombac megtalálja a rést, és Landin lábai között lő a kapuba, 17-15! 32' Ancsin talpról ereszti el, de blokkolják, majd Bombac lövését Landin védi, indul is Gensheimer, de cunderét Sierra lábbal védi! Ancsin betör, és lerántják a levegőben, HÉTMÉTERES! A Németországban remekelő Parrondo áll oda, ott mindet bedobta: ez viszont a felső lécre pattintja, marad a 16-14. 31'Gensheimer góljával kezdődik a második játékrész, 16-14. 31'A Löwen kezdi a második félidőt. SZÜNET30'Balogh lövése elhal Landinban, de lépés miatt elveszítik a labdát a németek! Még hét másodperc, Robledo lövését blokkolják, ez a félidő vége: szenzációsan játszik a Pick Szeged, az elején volt egy kis megingás Juan Carlos Pastor együttesében, de ezt követően támadásban eredményesen, védekezésben pedig nagyon keményen játszottak Vadkertiék, háromgólos előnyről várhatják a szegediek a második félidőt, összesítésben pedig héttel jobb jelenleg a Löwennél a Pick! 29' Hiába szedi össze Blazevic a labdát, láb miatt visszafújják a szlovénok, nem tudunk indulni ebből. Kiegészülnek a németek, majd Ekdahl du Rietz lő a jobb alsóba a szaggatottról, 16-13. 28'Parrondo nem tud felkanyarodni, majd Vranjest képtelenek megfogni középen, be is zúdítja a beállós, 16-12! 28'Robledót megfogják a németek, és időt kér Juan Carlos Pastor: még bő egy perc a németek kiállításából, és négy góllal megléphetünk, ha most sikerülne betalálni - összesítésben pedig már nyolccal! 27'Robledo passzát lefülelik, Vranjes nem tudja összeszedni, de maradhat nálunk a labda, BALOGH pedig kintről el is vállalja, és hatalmas gólt lő, kiválóan játszik ma Balogh, már hatgólos, 15-12! Hárommal vezetünk! TÖBBEN VANNAK A PÁLYÁN A NÉMETEK! Micsoda hiba! Ez két perccel kell, hogy járjon: és így is van, Schmidet küldik ki, és a miénk a labda. Ritkán látni ilyen hibát ezen a szinten, de most meg lehet fogni a Löwent! 26' Vranjes kap sárgát, marad a labda a németeknél. Myrhol elesik középen, rögtön érkezik az ápolás, de végül fel tud állni a beállós, folytatja a játékot. Schmid bemutatta a passzt, majd be is lőtte, de lépés miatt nem adják meg, kiváló ítélet! 25' Robledo labdaszerzése után mesterien vittük végig a labdát, végül Källman kapta meg ziccerben, aki el is lőtte Landin mellett, 14-12, először vezetünk két góllal! 24' Kontrát fújnak, de Kneer mellé lő a szaggatottról. Pastor nyugalomra inti övéit, nem is kell kapkodnunk, nekünk a döntetlen nagyon jó. BALOGH! Ötödik gólját szerzi, miután az utolsó másodpercig kivárt, és pattintotta be a hosszú felsőbe, 13-12. 22'Parrondo remekül vette észre középen azt a kis teret, ahol be tud menni, megfogják, de csak szabaddobás, ami után ROBLEDO elképesztően nagy gólt ragaszt Landin kapujába, 12-11. Ekdahl du Rietz viszont gyorsan válaszol szintén átlövésből, 12-12. 21' Bombac hát mögötti passza nem jó, ezzel Petersson tud indulni, és be is dobja a ziccert, 10-11. De itt a válasz máris Robledótól egy átlövés után, 11-11! Ez mintha lépés lett volna Ekdahl du Rietz-nél, mutatja is Pastor mester, majd a blokk után megint megvan a labda Sierrának! 20'Sierra lábbal védi Schmid talpról eleresztett lövését, megvan a labda, újra vezethetünk! 19' Vadkertit kell figyelmeztetnie az EHF-ellenőrnek, de ez Ekdahl du Rietznél valóban lehetett volna belemenés is... Még 10 másodperc az emberhátrányból, közben a síp mellőzésére szólítanak fel a játékvezetők a nézőtéren. Källman kap sárgát, és ki is egészülünk, megúsztuk az emberhátrányt, bravó! Parrondo labdát lop, de marad náluk a labda, ez már azért passzív-gyanús! Parrondo másodjára is megszerzi, de ezt is visszafújják - nem túlzás, most addig hagyták támadni a németeket, amíg gólt nem lőnek, Schmid fejezte be, majd Vranjes rögtön válaszol beállóból, 10-10! Időt kér a Löwen. 18' Szokásosan lehozzuk a kapust emberhátrányban, majd Bombac arcát találják el, de nincs komolyabb retorzió. Sierra visszajött a kapuba, Prodanovicon volt a "lyukas mez", de nem tudjuk befejezni a figurát, ismét jöhetnek a németek. 17'Szép passz Bombac és Balogh között, utóbbi pedig ismét betör középen, és milyen jól teszi, mert két némettel a "hátán" is bedobja, 9-8! Két perc, Blazevicet állítják ki a bírók, és heteshez jutnak a németek, a meccsen először: Gensheimer Mannheimben nem hibázott, most sem teszi, 9-9. 16'Ez is lehetne belemenés Blazevic ellen Larsennél, de most fordítva ítélnek a szlovénok. Passzív miatt elveszik a Löwentől! Källmant felborítják ziccerben, szabaddobás. Még fél perc a németek hátrányából, Balogh küzd meg az eladott labdáért, de megszerzi. 15'Zubait lerántják, és ez már két perc, Groetzkit küldik ki a bírók jogosan. Bombac passza kicsit mindenkit meglepett, majd Prodanovic fel tud kanyarodni, és bepattintja a léc alá, 8-8! 14'Egymást múlják felül a kapusok, Sierra is fog egy ziccert, majd a kipattanót Guardiola a kapufára lövi, Källman ziccerét pedig most megfogja Landin, de marad nálunk a labda. Baloghnál belemenést fújnak, hiába szerez gólt, Gensheimer ellenben nagyon él, és a kontrából betalál, 7-8. 13'Bombac labdát szerez, amivel indulhat Källman, a svéd pedig magabiztosan dobja be a ziccert, egyenlítünk, 7-7! 11' Sierra védését követően Bombac remekül veszi észre az elöl üresen álló Källmant, aki bepattintja a sarokba, 6-7! Két gyors góllal máris visszajövünk. Ilyés jó bejátszása Zubainak, el is tudja lőni a beállós, de Landin véd - a dán is jobbik arcát hozta mára. 10' Gensheimer is megússza sárgával,de ez már hetest ér: Balogh lövését megfogja Landin, de a kipattanó visszakerül Baloghoz, és még ezt is majdnem megfogta a dán, de végül bepattant, nagyon fontos volt, 5-7. 10' Le tudták húzni egészen a jobb szélre a labdát a németek, Groetzkinek pedig ez ziccer volt onnan, 4-6. Eladjuk a labdát, Gensheimer megint indul, és ezt is bedobja, 4-7, ez így nem lesz jó. 9'BALOGH! Hát hogy tört be ott középen, nem volt az a védő, aki megfogja, 4-5! VÉDEKEZZ! 8'Bombac megint megcsinálja, de Landin védeni tud, és indítja is Gensheimert, aki ziccerig mehet, be is pattintja: 3-5. Ebből keveset láttunk az első meccsen, most annál többet. 7'Ilyés lövését blokkolják, sarokdobás után azonban Bombac talpról eleresztett lökete már a hálóban! 3-4! Zubait lebirkózzák középen, de nincs hetes, Kneer sárgát kap. 6'Hiába védekeztek belül a németek, nincs ítélet, leindítanak, és Guardiola megint bedobja középről a ziccert, ezt nem szabad hagyni, ehhez nagyon értenek a németek, 2-4. 5' Nem jó Bombac passza, Landinhoz kerül a labda, de nem tudnak leindítani, jó a visszarendeződés, és fontos lehet a meccsen. Gensheimer lehetetlen szögből is belövi a rövidre, 2-3. 4'Ez a lövés is mellé, most Balogh volt pontatlan, majd Guardiola egy nagyon gyors góllal egyenlít beállóból, 2-2. 3' Blazevicé az első szegedi sárga. Petersson mellélő talpról először vezethetnénk két góllal,de Prodanovic lövését védi Landin, de az indítás után Petersson ismét nem találja el a kaput! 2' Larsené az első sárga a meccsen. Baloghnak megfogják a kezét lövés közben, de csak szabaddobás. BALOGH! Ezt bezúdítja a bal alsóba a szaggatottról, 2-1! 2' Nyitott védekezéssel kezdünk, Källman jön ki zavarni. Sierra megfogja Myrhol lövését, de belefújnak, majd Myrhol marad üresen középen, és befejezi a ziccert, 1-1. 1'Rögtön góllal nyitunk, Ilyés átlövésébe csak belekapni tud Landin, 1-0. 1'Akkor kezdődjék, a Pick vezetheti az első támadást. 17:14 - Még közvetlenül a kezdősípszó előtt is tartott egy rövid eligazítást az övéinek Juan Carlos Pastor, a németek inkább kapura lövöldözgettek. 17:10 - Robban a csarnok, érkezik a Pick a bemutatásra. 17:06 - Egy maroknyi német szurkoló is érkezett, de ahogy Németországban is látszódott, ők nem azok a "vehemensebb" típusok, a szegedi szurkolók pedig pazar hangulatot varázsolnak ma is. Minden készen áll, érkeznek a csapatok, gyerünk, hajrá Pick! 17:01 - Mi már végeztünk, a Löwen még gyakorol, a németek világklasszis kapusa, Niklas Landin is kulcsfigurája lehet a mai meccsnek, hiszen az ő védéseit követően tudnak indulni a németek, ám az első meccsen nem fogott ki jó napot. 16:58 - Nem túlzás, egy gombostűt sem lehet leejteni az újszegedi sportcsarnokban, az állójegyek is elkeltek egy szálig. Lassan kezdünk, még az indításokat gyakorolják a felek - ebben egyébként nagyon jók a németek, de az első meccsen Juan Carlos Pastor taktikája kiválóan működött, és gyakorlatilag kontragól nélkül zárta a meccset a Löwen, ha ez ma is sikerül, az sokat nyomhat a latban a továbbjutást illetően. 16:53 - A 120. BL-mérkőzését játssza a mai napon a MOL-Pick Szeged, és újra bejuthat a legjobb nyolc közé a legrangosabb európai kupasorozatban, amennyiben ma továbbjut a Löwenen. A németeknél is bevethető minden sztár, az első meccsen sérült Guardiola is ott van a keretben. 16:43 - Egészen elképesztő a hangulat, gyakorlatilag már teltház van, és szinte extázisban van a csarnok, a "hangteszt" is jól sikerült, még harminc perc a meccsig, az biztos, hogy a szurkolókra nem lehet majd panasz! 16:32 - Megérkeztek a szegediek, hatalmas ováció fogadta a csapatot, szépen megtelik a B-közép, és lassan a csarnok is. 16:27 - Mint ismert, az első mérkőzésen a Pick négygólos győzelmet tudott aratni, innen kellene ma kiharcolni a továbbjutást. A németek a szezonban többször is nyertek már ennél több góllal is idegenben a Bundesligában, a Bajnokok Ligájában pedig egyszer, a Chehovskie Medvedi ellen tudtak nyerni olyan különbséggel, amely ma a továbbjutást jelentené - akkor hat góllal, 32-26-ra verték az oroszokat idegenben. 16:14 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, szépen kezd telni a csarnok, már az idevezető úton is rengeteg Pick-mezes, sálas szurkolóval lehetett találkozni. A szegediek keretéből csak a sérült Mindegía hiányzik, Vranjes eltiltása után újra pályára léphet a mai mérkőzésen. A mérkőzés 17.15-kor kezdődik!