Vízilabda: a Szentes nyerte a megyei rangadót az ellentétes félidők meccsén + FOTÓK

2015. február 28., szombat
szeged_szentes_mj 009

Bár a szünetben még két góllal vezetett, végül hárommal kapott ki a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem a vendég Szentes ellen.

Catharina Van Der Sloot

egy-egy találata révén rövid időn belül ismét egált mutatott az eredmény. (2-2) A második felvonás első percében a holland légiós ismét betalált, de Dalmády Szandra egalizálni tudott rögtön a következő támadás végén. (3-3)

Dalmády Petra

, később pedig

O-Nagy Orsolya

is mattolni tudta Bolonyait, ezzel ismét kettőre nőtt a differencia, amit Van Der Sloot olvasztott egyre a 14. percben. (5-4) A slusszpoén ugyanakkor a szegedieké volt

bődületesen nagy bombája révén, a vendéglátók így a félidőben meglepetésre vezettek a regnáló bajnok ellen. (6-4) Sajnos a fordulás után megtört valami a fehér sapkások játékában, míg a Szentes

Bujka Barbara

vezetésével, illetve

Hevesi Anita

duplájával nagyot fordított a mérkőzés állásán. (6-8) Az utolsó játékrész elején Bujka tolt még kettőt együttese szekerén, mire

Miklós Dóra

szemfüles találata megtörte a hazai gólcsendet. (7-10) A hajrába még egy gólváltás fért bele Bujka és

Lengyel Dorottya

részvételével, így a Szeged hatodik középszakaszbeli mérkőzésén sem tudta megtörni nyeretlenségi szériáját. A szentesiek győzelmükkel továbbra is három pont hátrányból üldözik a listavezető UVSE-t. Dalmádyék legközelebb szerdán a Dunaújváros otthonába hivatalosak.

Női vízilabda OB I, Középszakasz, 6. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Hungerit Szentes 8-11 (2-2, 4-2, 0-4, 2-3)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Birri Gabriella, Vogel Gábor.

SZIKORA - Árkosy, Miklós 1, Dalmády P. 1, DALMÁDY Sz. 2, Lengyel A. 2, Lengyel Dom.

Lengyel Dor. 1, Veréb, O-Nagy 1.

Barna Tamás.

Szentes:

BOLONYAI - Hevesi 2, VAN DER SLOOT 3, Miskolczi 1, BUJKA 4, Pengő 1, Gémes.

Győri, Farkas, Tóth, Kádár, Rácz, Mihály.

Tóth László.

Emberelőny:

7/2, ill. 13/4.

Ötméteres:

1/0, ill. -.

Lengyel Dom. (26'), Dalmády Sz. (28'), O-Nagy (31'). Barna Tamás:

"Végig jól játszottak a lányok, abszolút elégedett vagyok a látottakkal, nincs okom panaszra. Sajnos a harmadik negyed nálunk mindig egy sarkalatos pontja a mérkőzéseknek."

Tóth László:

"Tudtuk kezelni a nehézségeinket, biztató volt, hogy a fiataljaink a második félidőben nagy lelkesedéssel és jól játszottak. Tanulság a mai találkozóból, hogy ennyi pontatlanságot a jövőben nem engedhetünk meg magunknak."

VÉGEIV. negyed 8-11 (2-2, 4-2, 0-4, 2-3) 32' Dalmády Petráék elcsípik a centerezést, a Szeged fejezheti be a meccset. Fejezhetné, de a bírók elveszik a labdát a hazaiaktól. Bujka Barbara ejtése és kapufája így az utolsó említésre méltó esemény. Barna Tamás tanítványai alapos erőpróbára késztették papíron erősebb riválisukat, mindenképpen jár a gratuláció a hazai együttesnek is! 31' O-Nagy Orsolyát kiállítják, de a szentesiek nem jutnak lövésig. Visszaúszás közben Miskolczit szórják ki. GÓÓÓL!!! Na, végre! LEngyel Dorottya pókhálózza ki a jobb felsőt! 8-11! 30' Miklós lövésébe Bolonyai még ujjheggyel beleért. Sarokdobással folytatódik a meccs. Tóth Csengét kiállítják, Barna Tamás időt kér válaszul a helyzetre. Lengyel Anett az előtte tornyosuló Bujka blokkjába lő. 29' Kitolja védekezését a Szentes, a hazaiak nem tudnak ezzel mit kezdeni, és lejár a támadóidő. Gól... Bujka Barbara svédcsavarral talál be Lengyel Anett szorításában. 7-11. 28' Lengyel Dorottya nem talál társat a passzhoz, ezért lő, Bolonyai ezt is hatástalanítja. Dalmády Szandra ellen egy kiállítás, Tóth László pedig időt kér a fór megjátszása előtt. Végül kilenc átadás után Miskolczi lövi telibe a keresztlécet. 27' Labdát szereznek Dalmádyék Bujkától, de a megúszásnál Van Der Sloot és Miskolczi visszaveszik a labdát a szegeditől. O-Nagy Orsolyát kiállítják. Van Der Sloot alaposan eltéveszti a kaput átlövésével. 26' Lengyel Dominikát kiszórják a sporik. Gól... Hosszú lóbálgatás végén Bujka lő a rövid felsőbe. 6-10. GÓÓÓÓL!!! Dalmády Petra ejt kapura centerben, és bár Bolonyai véd, Miklós mindenkit megelőz a kipattanónál! 7-10! 25' Ezúttal Miskolczi megelőzi Árkosyt. Gól... Bujka talál be centerből rögtön az első akció végén. 6-9. Ötméteres! Miklós megelőzte Pengőt, aki aztán hátulról rántotta vissza gólhelyzetben. A büntetőt Dalmády Szandra a jobb alsóra lövi, de Bolonyai odaér. III. negyed 6-8 (2-2, 4-2, 0-4) 24' Farkas ellen ismét egy kiállítás, Lengyel Anett a blokkba vágja a szélen Lengyel Dominika passzát. AZ utolsó másodpercben Miskolczi tüzel a rövid felsőbe kapásból, a bírók szerint már időn túl volt. Marad a 6-8. 23' Farkas kiállítása után fórban lőhet Dalmády Szandra, de Bolonyai véd a rövidnél. Szegedi labdaszerzés után Barna Tamás időt kér. 22' Dalmády Petra nem jut labdához centerben egy hosszú labdajáratás végén. Lengyel Dominikát kiállítják, Tóth László pedig időt kér. 2 perc 24 másodperc van még vissza. Gól... Bujka, Rácz, Hevesi a labda útvonala, utóbbi állomás már középen helyezkedik, Hevesi Anita pedig védője szorításában a kapuba húzza az átadást. 6-8. 21' Nem jut közel a kapuhoz a szegedi támadás, lövés sincs belőle. Gól... Bujka átlövése a levegőben szitálva száguld a jobb felsőbe. 6-7. 20' Éles szögből Lengyel Dorottya a kapufára vágja az emberfórt. Dalmády Szandrát kiállítják Miskolcziról. Gól... Miskolczira jön ki a figura, aki közelről húzza a labdát a hálóba. 6-6. 19' Gól... Hevesi óriási gólt ragaszt a bal felsőbe középről. 6-5. Dalmády Szandara elpasszolja magát, de aztán a szentesiek szabálytalankodnak megúszás közben. O-Nagy a hálóba talál, de hiába, Pengő kiállítása miatt már hamarabb szólt a síp. Áll a játék, a bíró elküldi az egyik magáról megfeledkezett szentesi szurkolót. 18' Lengyel Anett elpasszolja magát, majd visszaúszás közben kiállítják Árkosyt, de Hevesi nem tudja a hálóba húzni a bejátszást centerben! Eddig nem megy a Szentesnek emberelőnyben. 17' Harmadjára sem tudják megelőzni a szentesiek Árkosy Lillát. Lengyl Anett a bal kapufa mellé lőne, de Bolonyai véd. Pengő a keresztléc és a jobb kapufa pipáját trafálja telibe. II. negyed 6-4 (2-2, 4-2) 16' Labdavesztés mindkét oldalon, 18 másodperc van vissza, amikor Tóth László időt kér. O-Nagyot küldik ki Bujkáról, Gémes beejtett labdáját az utolsó pillanatban húzza kapura Bujka Barbara, de Szikora ezt is védi! Nagyszerű játékkal szerez magának előnyt a szünetre a hazai együttes! 15' Miklós ellen fújnak középen, fordulhat a Szentes. Hevesi lövését Szikora kitolja! GÓÓÓÓL!!!! Mekkora gól?! Ráég az idő a Szegedre, Lengyel Anett borzasztóan távolról lő, de elképesztően pontosan zúdul a labda a jobb felsőbe! 6-4! 14' GÓÓÓL!!! O-Nagy fordul be centerben őrzőjéről! 5-3! Dalmády Petrát kiküldik Bujkáról, az emberelőnyt pedig Van Der Sloot váltja gólra egy átlövéssel. 5-4. 13' Lengyel Dorottyát kiállítják, de Gémes bejátszását Hevesi a kapusba húzza! Ráczot szórják ki a túloldalon, de Dalmády Petra elkapkodja kissé a dolgot, kapu fölé tüzel. Van Der Sloot lövését Szikora fogja, majd Barna Tamás időt kér. 12' Hevesi megúszás közben állon rúgta Lengyel Dorottyát, a szegedieké a labda. Dalmády Szandra távoli bombáját Bolonyai sarokdobásra tolja. GÓÓÓL!!! Dalmády Szandra passzát Dalmády Petra átveszi középen két védő között, majd védhetetlenül tüzel a bal felsőbe! 4-3! 11' Szikora! Óriásit véd Veréb kiállítása után, Van Der Sloot kapta középen ziccerben a labdát! 10' Rácz távoli suhintása a keresztlécen pattan. Lengyel Anett ejtésszerű lövése nem lepi meg Bolonyai kapust. Rossz a szentesi bejátszás centerbe Bujkának. 9' Ismét Árkosy a gyorsabb a ráúszásnál! Gól... Van Der Sloot egy az egyben megveri Dalmády Szandrát, hogy aztán meg se álljon a kapuig. 2-3. GÓÓÓL!!! Dalmády Szandrát ketten gyötrik, de ő így is kilövi a jobb alsót! 3-3! I. negyed 2-2 8' Ráég a támadóidő a Szegedre. Gémes clozza meg átlövésből a bal felsőt, de téveszt. Dalmády Petra távoli kísérlete zárja a negyedet. 7' Farkasról kiállítják Lengyel Dominikát, most a vendégek kérnek időt. Van Der Sloot löketét Szikora védi! 6' Farkast látják szabálytalannak centerben, fordulhat a Szeged. Farkas labdát szerez, megúszik a Szentes, de Farkas végül éles szögből a rövid felső mellé bombáz! Barna Tamás időt kér. Elveszik a labdát a bírók a hazaiaktól. 5' Árkosy lövése Gémes blokkjáról perdül a hosszú felső mellé. Gól... Gyorsan kijátszott kombináció jön ki Van Der Slootra, aki közvetlen közelről talál be. 2-2. Lengyel Anett a vízre pattint, onnan megy fölé a próbálkozás. 4' GÓÓÓL!!! Hosszú passzolgatás végén Dalmády Szandra pattint a hálóba középről, kihasználják a hazaiak első emberelőnyüket! 2-0! Van Der Sloot távoli kísérlete megberetválja felülről a keresztlécet. Gól... Ezúttal Pengő már a kapuba talál kapásból Győri átadásánál. 2-1. 3' GÓÓÓL!!! Gyönyörű volt! Lengyel Anett ejtette át a szélről Bolonyait! 1-0! Pengő egy bődületes átlövéssel megpengeti ismét a kapufát! 2' A szegedi támadás sem jut el lövésig, majd Bujka éles szögből, Pengő pedig centerből trafálja telibe a keresztlécet. 1' Árkosy nyeri a ráúszást, a hazaiaké az első akció. Lengyel Dominika rosszul centerez. Dalmády Petrát kiszórják Hevesiről, de aztán a szentesiek ellen fújnak passzolgatás közben a sporik. 9.55: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, hamarosan kezdődik az összecsapás! A mérkőzés 10 órakor kezdődik!

Öt meccs után pont nélkül áll a középszakaszban a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem, Barna Tamás lányai a tíz meccsből álló sorozat első szakaszát öt vereséggel zárták. A legszorosabb meccset itthon az Eger ellen vívták a szegedi csajok, ahol két góllal maradtak alul. Az esélyek ezúttal sem Lengyel Dominikáék mellett szólnak, a válogatott játékosokkal felálló, címvédő Szentes favoritként ugorhat majd medencébe a megyei rangadón. A középszakaszbeli odavágón 13-4-re tudott nyerni a regnáló bajnok, amely ugyanakkor az UVSE-vel szemben lépéshátrányba került az első helyért vívott harcban, miután vereséget szenvedett a fővárosiaktól. Mindez azt jelenti, elképesztően nehéz összecsapás vár a szegedi csajokra szombat délelőtt.