Asztalitenisz: a Pénzügyőr és a Borsod Volán is nyert Szegeden

2015. február 22., vasárnap

Szoros mérkőzésen szenvedett vereséget a Floratom Szeged AC Probart a vendég Pénzügyőr ellen az Extraliga 12. fordulójában.

A négycsapatos rájátszásért küzdő együttesek négypontos rangadóján jobban kezdett a házigazda, a

Vitsek

Gerold

páros magabiztosan múlta felül fővárosi ellenfelét, 1-0. Vitsek rosszul kezdett egyéniben, meglepetésre kikapott

Hoffmann

felett óriási mérkőzésen aratott győzelmével döntetlenre álltak a csapatok, 2-2. Vitseknek továbbra sem ment, majd Gerold papírforma győzelmével és Lukács vereségével a záró kör előtt vezetett a Pénzügyőr, 3-4. Bízott a döntetlenben a szép számú érdeklődő, hiszen a hosszú betegség után felépülő Gerold Varga ellen újra a végletekig kiélezett találkozón győzött, majd Vitsek 1-0-ás vezetésnél szettlabdához jutott Hoffmann ellen, de a mai napon semmi sem sikerült neki. Lukács a záró mérkőzésen csak egy játszmára volt jó Feketével szemben, így fontos két bajnoki pontot veszített a Floratom.

Férfi asztalitenisz Extraliga, 12. forduló:

Floratom Szeged AC Probart – Pénzügyőr SE 4-6

A szegedi győzelmeket szerezték:

Gerold 3 és a Vitsek – Gerold páros. Lukács Levente:

"A Klubcsapatok Szuperligájában edződő riválisunk nagyszerű formában játszott és megérdemelt győzelmet aratott."