Kosárlabda: gödörben maradt, de győzött a Kosársuli

2015. január 26., hétfő
kosarsuli_kecskemet

Az elveszített Hepp Kupa döntőt és a két vidéki bajnoki vereséget követően a játékát tekintve ugyan még nem jött ki a "gödörből", de a gyengécske kecskemétiek U-23-as csapata ellen így is simán nyert hazai környezetben a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B-s kosárlabda bajnokság keleti csoportjának tavaszi idénnyitóján.

A csapatok bemutatásánál már látszott, hogy a vendégeknél csak a jegyzőkönyvben szerepelt, de nem lépett pályára a kecskeméti fiatalok meghatározó játékosai közül az NB I/A csoportos csapatban is rendszeresen játéklehetőséget kapó exvásárhelyi Mészáros Máté, sem Pongó Martin. Keller Iván két jó büntetőjével indult a találkozó, amelyre Gruda szintén büntetőkből válaszolt (2. perc: 2-2). Nem lehet azt mondani, hogy a két csapat játéka tűzbe hozta volna a Hódtói Sportcsarnokba ismét szép számmal kilátógató szurkolókat, hiszen az első negyed rendkívül alacsony szinvonalú, sok hibával tarkított játékot hozott. A vendégek ébredtek hamarabb, Kovács Barnabás két hármasával 4-8 volt a javukra, de a padról beálló Varga Dániel kosarával sikerült egyenlíteni (7. perc: 8-8). A negyed hajrájában Rostás Gábor - három kihagyott büntetője után - a negyediket értékesítette és először vezettek a hazaiak. Az utolsó perc Vejinovic triplájával indult, de Kovács duplájával a játékrész végén újra a pirosaknál volt az előny. A második negyed 12-14-nél kezdődött, de a játékrész első felében remeklő Czibere Zoltán hét pontjával, no és egy Kelemen triplával elhúztak a jól védekező hazaiak (15. perc: 28-16). A negyed végére tovább nőtt a Kosársuli előnye, a nagyszünet előtt Vas Péter triplája állította be a félidei 40-25-ös eredményt. Nyilas, Czibere és Vejinovics percei következtek a nagyszünet után (24. perc: 55-33), sőt már a negyed közepén kipontozódott a vendégek egyik magas embere, Dagdelen Attila. A folytatásban is jobban játszottak a hazaiak és ez az eredményben is megmutatkozott, mivel a záró játékrész előtt már 24 pont (29. perc: 61-37) is volt a differencia a hazaiak javára. Az utolsó negyed elején a vendégek legjobbja, Kovács Barnabás hét pontot szórt zsinorban (33. perc: 61-46), de a vásárhelyiek biztos vezetése nem forgott veszélyben. Ismét sok volt a hiba mindkét oldalon, így felüdülést jelentett, amikor a közönség szórakoztatására Vejinovics egy magas passzal hozta helyzetbe Genalt, aki nem hibázta el az alley-oop-ot. A negyed második részében Varga és Czibere biztos pontokkal kozmetikázta statisztikáját, míg a vendégeknél csak Piukovics Bálint és Kővágó-Laska tudott eredményes lenni (38. perc: 71-53). Az utolsó dudaszóig már nem történt lényeges változás, a Kosársuli bezsebelte tizedik diadalát a bajnokságban, így a második helyen várják az Eger elleni idegenbeli rangadót.

Kosárlabda NB I/B keleti csoport, 12. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli SE – Mercedez-Benz Gyár KA 74-56 (12-14, 28-11, 21-14, 13-17) Hódmezővásárhely Hódtói Sportcsarnok, 550 néző. Vezette: Menyhárt F., Györk I. és Válé F. Kosársuli: VEJINOVICS 12/6, Rostás I. 4, Vas 5/3, Nyilas 5, Gruda 3. Csere: CZIBERE 20/12, Genal 4, Rostás G. 1, Kelemen 4, MÓCSAI 6, VARGA 10. Edzők: Elek András és Utasi Gábor. Kecskemét: PIUKOVICS B. 13/3, Pintér D. 5/3, KOVÁCS B. 18/12, Keller I. 13/3, Kővágó-Laska 7. Csere: Dagdelen A., Maráz A., Jakab P. Edző: Kouth Ádám. Elek András: „A mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy megszereztük az első idei győzelmünket.”

A 12.forduló további eredményei:

Bp. Honvéd - Konecranes-Salgótarjáni KSE 76-99, Debreceni EAC - EKF-Eger-KOK SE 99-64, TF Budapest - Békési SzSK 85-88, Budafok - Szolnoki Olaj KK U-23 69-49, Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Óbudai Kaszások 90-77.

A bajnokság állása:

1. Debreceni EAC 0,92 (10 győzelem - 2 vereség), 2. Vásárhelyi Kosársuli 0,92 (10 - 2), 3. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 0,88 (9 - 3), 4. Konecranes-Salgótarjáni KSE 0,79 (7 - 5), 5. Békési SzSK 0,79 (7 - 5), 6. Óbudai Kaszások 0,75 (6 - 6), 7. Bp. Honvéd 0,75 (6 - 6), 8. TF Budapest 0,73 (5 - 6), 9. EKF-Eger-KOK SE 0,71 (5 - 7), 10. Szolnoki Olaj KK U-23 0,63 (3 - 9), 11. Mercedes-Benz Gyár KA 0,55 (1 - 9), 12. Budafok 0,54 (1- 10).