Jégkorong: gólzáporos Volán-vereség Belgrádban

2015. január 18., vasárnap
tiszavolan_partizan-_-mj-059

Vereséggel kezdte az évet a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC jégkorongcsapata, Kalocsa László tanítványai a belgrádi Partizan otthonában maradtak alul 8-5-re.

A vendégeknél több

új igazolás

is bemutatkozott, akik közül

Borbás Gergely

egy góllal és két assziszttal, míg

Szabados Róbert

egy találattal igyekezett lendíteni a szegediek szekerén. Nem is kezdődött rosszul a mérkőzés a Volán szempontjából, hiszen a sérülése után visszatért

Linus Schellin

révén emberhátrányban szerzett vezetést a csapat a 11. percben. Innentől azonban átvette az irányítást a Partizan, és az utolsó játékrész 6. minutumában már 6-2-re állt a mérkőzés. Bár a vendégek mindent megtettek, hogy a hajrában ki tudjanak egyenlíteni, a szerbek már nem engedték ki kezükből a győzelmet, ezzel a szezonban

másodjára

is legyőzték Ódry Tamásékat.

Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság:

HK Partizan Beograd - Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 8-5 (2-1, 2-1, 4-3)

Belgrád, Pionir Ice Hall. Vezette: Fazekas György, Darko Popovic, Uros Aleksic.

Partizan Beograd:

Lukovic M. - Brusanin, Komazec, Milovanovic, Filipovic, Cukovic - Ganic (kapus), Paunovic, Lukovic A., Ogrizovic, Ristic, Rakovic - Kuveljic, Stoiljkovic, Terzic, Dragovic, Jankovic - Deckovski, Vukovic.

Mikola Bera.

Tisza Volán:

Szőke - Lippai, Molnár, Schellin, Szabados, Borbás - Balázs (kapus), Fülöp, Vígh, Major, Nagy, Ódry - Varga, Ambrus, Bosnyák.

).

20 perc + 2x10 perc fegyelmi (Filipovic, Ogrizovic), ill. 20 perc + 2x10 perc fegyelmi (Vígh, Szőke). Kalocsa László:

"Egy verhető ellenféltől kaptunk ki! Véleményem szerint a rengeteg felesleges kiállítással saját magunkat vertük meg. Amíg teljes létszámban játszottunk, uraltuk, a játékot és ha az egyéni hibákat kitudjuk küszöbölni, ennél sokkal többre lehet hivatott ez a csapat!"