Futsal: vereséggel nyitotta az újévet az UTC + FOTÓK

2015. január 26., hétfő
utc_aramis21_gs

Nem sikerült a pontszerzés az UTC Futsal Team számára, az Aramis végig dominált a hétfő esti mérkőzésen, és magabiztos sikert aratott.

A közvetítést támogatta a GS-VILL 94 Kft.

Jó formában érkezett az Aramis az UTC otthonába, hiszen a budaörsiek az előző hat bajnokijukat egyaránt megnyerték, és a tabella második helyén álltak. Kivárásra játszott az UTC az elején, próbálta tartani a labdát, és a kilépő vendég játékosok mögé belőtt labdából helyzetet kialakítani, azonban jól védekezett az Aramis. Jó öt percig működött is az szegediek taktikája, azonban

Csopaki

lövését csak kiütni tudta Vasas, a kipattanó pedig éppen az üresen maradt

Klacsák

elé pattant, akinek nem volt nehéz dolga az üres kapuval szemben, 0-1. A gólt követően két szép akciót is vezetett az UTC, azonban gólt ismét az Aramis szerzett: Csopaki lefordulását követően lőtt az alsó sarokba. A félidő hajrájában egy szabadrúgást váltott gólra

Kovács

, majd az ötösön belül eladott labdát az egykoron nagypályán a Szeged 2011-et erősítő

Jovánczai

használt ki, erre pedig csak

Balogh

tudott válaszolni, miután

Sikur

elhagyta kapuját, így 4-1-re vezetett az Aramis a szünetben. A második félidőben magabiztosan játszott az Aramis, több lehetőségük is volt, az UTC pedig becsületből ment előre, de az utolsó pillanatokban rendre odaért egy láb a vendégektől Ondrejóék lehetőségeinél. Az Aramis előtt több ziccer is adódott, ráadásul többször a kapufát találták el az egykori válogatott szövetségi kapitány,

Frank Tamás

által irányított budaörsiek. Az utolsó pár percre lehozta a kapusát az Aramis, amely szinte végig uralta a találkozót, és a nehéz helyzetben lévő UTC-t otthonában is legyőzte az odavágót követően. Az alapszakaszból két forduló van még hátra,

Balogh Ádámékra

pedig két nagyon nehéz mérkőzés vár: előbb jövő héten hétfőn a harmadik helyen álló Veszprém otthonában lépnek pályára, majd két héttel később a Berettyóújfalu ellen az újszegedi sportcsarnokban zárják az idei bajnokság alapszakaszát.

Futsal NB I, 16. forduló

UTC Futsal Team - Aramis SE 1 - 9 (1-4)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 50 néző. Vezeti: Baghy Csaba, Gál Péter (Rábel Alfréd)

UTC:

Vasas - Tóth, Balogh, Ondrejó, Bánóczki.

Mészáros, Pióker, Szabó.

Brinszky Adrián.

Aramis:

Sikur - Frank, Szabó, Horváth Sz., Csopaki.

Horváth N., Kovács, Farsang, Jovánczai, Klacsák, Sebestyén, Soós.

Játékos-edző:

Frank Tamás.

Balogh (18') ill. Klacsák (6'), Csopaki (10'), Kovács (16', 39' - büntetőből), Jovánczai (17'), Horváth N. (27'), Horváth Sz. (30', 36'), Sebestyén (35')

Brinszky Adrián:

"Lesz ez még így se!"

VÉGE40'Vasas még véd egyet, a lecsorgót Kovács lőné a rövidbe, de megfogja Vasas. Ismét pluszemberes játék a vendégektől, majd 15 másodperccel a vége előtt még egy fault Tóth Attilától, hét méterről lőhet szabadrúgást az Aramis: a legurítást blokkolják, majd az eladott labdát Vasas becsúszva vágja ki, itt a vége: 9-1-re nyer az Aramis, amely végig dominált a találkozón, és begyűjti a pontokat az újszegedi sportcsarnokban. 39'Vasas kezéből kicsúszik a labda az indításnál, amit Horváth Szabolcs szerez meg, majd az akció végén elhúzza Jovánczai lábát, büntetőt lőhet az Aramis: Kovács István higgadtan a felső sarokba bombáz, 1-9. 38' Hosszas passzolgatás után végül Frank lövését blokkolják, Balogh Ádám próbálja meg távolról az üres kapura, de mellé megy próbálkozása. 37' Emberelőnyös játékot gyakorol az Aramis, lehozzák a kapusukat: majdnem góllal is végződik, Frank lőtte el laposan, a kapufáról pedig ismét kifele pattan a játékszer. 36' Újabb gól, Horváth Szabolcs lövésébe most Vasas csak beleérni tud, a legurítás után Vasasról bepattan a labda, 8-1 az Aramisnak. 35' Gól, Sebestyén érkezik a kipattanóra, pontosan a felső sarokba lő, erre nem érhetett oda Vasas sem, már 7-1 az Aramisnak. 33'Küzd az UTC, de az utóbbi percekben nehezen kerül helyzetbe, az Aramis kontrollálja a találkozót. 31'Szabó faultja Jovánczaival szemben, amiért komolyabb retorziót követelnek a budaörsiek, de nincs lap. Horváth Norbert lövi el tíz méterről ballal, de mellé megy. 30' Gól, 1-6, Horváth Szabolcsnak most több szerencséje volt, Csopaki kapu előtt keresztbe lőtt labdájára üresen érkezett a hosszún, közelről pedig bepofozta a hatodik budaörsi gólt. 29' Tóth Attila ment bravúrosan Csopakival szemben, már éppen ellőtte volna Csopaki, de Tóth még becsúszva szerelt. 28'Tóth kerül ziccerbe egy kontra után, megpróbálja átemelni Sikurt, de nem tudja eléggé megemelni a labdát. Újabb kapufa a vendégeknél, ezúttal is kifele pattan Horváth Szabolcs labdája. 27'Gól, Horváth Norbert ezt pazarul csinálta, egy szép cselt követően lefordult, majd spiccel a hosszú alsóba lőtt, ismét néggyel vezet az Aramis, 1-5. 26' Jovánczai lövi a kapu előtt magasan keresztbe a labdát, Vasas tolja ki. A szöglet után felszabadít az UTC. 24' Mészáros ütempassza nem jó Szabónak, majd Balogh indul meg a saját térfeléről,de az utolsó mozdulatnál hosszat tol, így Sikur könnyedén felveszi a labdát. 23' Pióker lőhet éles szögből, nem tudja eltenni Sikur mellett. Pióker most a saját kapuja előtt próbál tisztázni, de elveszíti a labdát, Frank ziccerét azonban Vasas megfogja. 22' Az első akció a vendégeké a második félidőben, de Frank mellé lő. Egy gyorsan végig vitt kontra után Balogh Ádám belsővel próbálja meg ellőni,de nagyon kevés helye volt, Sikur jól lépett ki a kapujából. 21' Az Aramis kezdte a második félidőt. SZÜNET20'Bánóczki maradt egy pillanatra üresen a kapu előtt, de végül beérte őt a védője, annyi ideje már nem maradt, hogy kapura lőjön. Tóth Attila távoli lövése zárja az első félidőt, három góllal vezet az Aramis az első 20 perc után. 19'Kapufa! Horváth Norbert iramodott meg a bal szélen, majd a hosszút célozta meg, a lécről jött vissza a lövése, nem sok hiányzott a vendégek újabb góljához. 18' Újabb helyzet, ezúttal Szabó került ziccerbe, megtolta Sikur előtt, azonban a kapus nem bántotta őt, kisodródott helyzetből pedig csak egy szögletet tudott elérni Szabó. Baloghnak rúg oda Jovánczai, ez a vendégek első faultja. 18' GÓL! Balogh Ádám szépít, kicsit talán túlzottan magabiztosan jött ki a kapujából a mezőnybe Sikur, majd eladta a labdát, Balogh pedig védője szorításában is az üres kapuba lőtt, 1-4. 17' Labdavesztés a saját hatoson belül, ezt meg is bosszulja az Aramis: hárman kipasszolják a két fős szegedi védelmet, az egykoron nagypályán Szegeden játszó Jovánczai pedig belövi a ziccert, 0-4. 16'Gól, úgy tűnik, eredményes volt az időkérés: a legurítást Kovács nagy erővel lövi Vasas kapujába, 0-3. 16' Az ötödik szabálytalanságnál jár az UTC, azonban mielőtt elvégezné az Aramis, időt kérnek a vendégek. 16' Szépen játszotta meg a figurát az Aramis a szöglet után, végül a korábbi szövetségi kapitány, Frank Tamás lőtt ballal egy háromszögelés után, de Vasas bravúrral védte közeli löketét. 15' Szépen tálalt Mészáros elé Szabó, azonban Sikur lábbal védeni tudott, majd ismét Mészáros teszteli a vendégek kapusát, ezúttal távoli lövését látványos mozdulattal fogja Sikur. 13'Az oldalberúgás után kereste a lövőhelyzetet az Aramis, majd Frank végül Hosszút választotta, ő azonban mellé lőtt. Most ismét kontrázhat az UTC, de Mészáros ballal nem találja el a kaput tíz méterről. 11' Hárman vezethették két vendég játékosra, végül Szabó Bánóczkinak gurította le a bal szélre, az ő csavarásába még éppen bele tudott érni a vendégek kapusa. 10' Újabb fault, ez a negyedik szegedi hiba. A legurított labdát azonban Horváth Norbert csúnyán fölé lövi. 10' GÓL! Csopaki tud kapura fordulni, majd nyolc méterről ki is lövi a hosszú alsó sarkot, sajnos volt ideje mindezt megtenni, nem volt embere, 0-2. 8'Balogh szöktetné magát Horváth Szabolcs szorításában, azonban hosszan tolja meg a labdát. Egy remek kényszerítő Ondrejó és Balogh között, azonban közbeszúr Horváth Szabolcs, így Balogh nem tudja átvenni a labdát, nem tud vele kapura fordulni. Bánóczki csúszik be nagyon szépen, blokkolva az utat ezzel a lövésre lendülő Frank lába előtt. 8' Ezt a kontrát most könnyelműen fejezte be az Aramis, Frank egyből középre tette, ahol viszont nem érkezett senki. Fault, ismét szegedi részről, most Tóth Attila volt szabálytalan. 7' Szép váltás Mészáros és Pióker között, az utóbbi lövi el végül ballal, de elsuhan a kapu előterében. Szögletet rúghat az UTC, Mészáros lendületből ellövi, azonban fölé száll a labdája. 6' GÓL! Klacsák szerzi meg a vezetést az Aramisnak, egy újabb sarokrúgást követően Csopaki lövését még kitolta Vasas, de a labda éppen Klacsák elé pattant, aki üresen maradt, és két méterről nem hibázta el az üres kapuba, 0-1. 5'Piókeré az első fault, Horváth Norbert lábát húzta ki. Nem jön össze a szabadrúgás után az Aramis figurája, a kontrából pedig majdnem az UTC indulhat. Horváth Norbert lő végül hat méterről kissé éles szögből, de Mészáros blokkolja, a sarokrúgást követően pedig tisztáz a szegedi csapat. 4' Higgadtan passzolgat az UTC, próbálja kicsalogatni az Aramist, de egyelőre nem tudták a magasabb védővonallal játszó budaörsiek mögé belőni a labdát. 2' Horváth Szabolcs érezte laposnak a labdát, de végül a bíró felajánlása ellenére sem cserélte ki végül a játékszert. Az első helyzet a vendégeké, Csopaki tette középre éppen a mélységből érkező Horváth Szabolcsnak, de Vasas jól jött ki a kapujából. 1'Az UTC kezdte a mérkőzést. 18:57 - Az UTC tiszta fehérben, míg a vendég budaörsiek zöld felsőben, fekete nadrágban lépnek ma pályára, hamarosan kezdődik a bemutatás. 18:44 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok pedig már elkezdték a bemelegítést a hamarosan kezdődő bajnokira. Az UTC hét mezőnyjátékossal várja a mai, közel sem könnyűnek ígérkező találkozót. A mérkőzés 19 órakor kezdődik!