Vízilabda: nem tudta megfogni a Szeged a BVSC-t + FOTÓK

2014. december 2., kedd
szeged_bvsc10_gs

Nem tudta megállítani ellenfelet támadásait, így végül komoly különbségű vereséget szenvedett hazai vízben a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem a BVSC-Zugló ellen.

Jól kezdtek a hazaiak,

Miklós Dóra

a 2. perc végén a vezetést is megszerezte övéinek (1-0), de aztán beindult a BVSC.

Takács Orsolya

egyenlített rövid időn belül, majd

Kisteleki Dóra

találatával már a fővárosiaknál volt az előny. (1-2)

Kele Nikolett

egy átlövésből mattolta ezt követően

Tóth Esztert

, majd Kisteleki szerezte második gólját a meccsen. (1-4) Az i-re a pontot

Varga Viktória

tette fel egy távoli bombával, amikor már csak két másodperc volt hátra a támadóidőből. (1-5) Az első negyed alapjában meghatározta a játék képét a folytatásra is, a zuglóiak magabiztosan hozták az összes negyedet, sokszor túlontúl könnyű gólokat elérve a szegedi védők között. Az utolsó felvonás elején

Illés Henrietta

értékesített egy megúszást

Lengyel Anett

kapufájából indulva, amire

Lengyel Dominika

még tudott válaszolni. (3-15) Az utolsó dudaszóig azonban Varga és Takács is vágott még egy-egy duplát, így a vége 19-3 lett a vendégek javára. Sikerükkel

Petrovics Mátyás

tanítványai hat pontra léptek el a Szegedtől, Árkosy Lilláék tizenkét egységgel a 6. helyen állnak.

Női vízilabda OB I, 9. forduló:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - BVSC-Zugló 3-19 (1-5, 1-6, 0-3, 1-5)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Molnár Péter, Marjay Zsolt.

Tóth - Lengyel Dor., Miklós 1, Dalmády Sz., Veréb, Lengyel A., Lengyel Dom. 1.

Szikora (kapus), Árkosy, Dudás, Dalmády P. 1, Scherer, O-Nagy, Lázár.

Barna Tamás.

BVSC:

Doroszlai - Kisteleki 5, Takács 4, Illés 1, Leimeter, Máté 2/1, Gyöngyössy 3.

Varga 3, Farkas, Tamás, Dauda-Board, Kele 1.

Petrovics Mátyás.

Emberelőny:

9/3, ill. 9/4.

Ötméteres:

-/-, ill 1/1.

Veréb (19'). Barna Tamás:

"Nem számítottam ilyen arányú vereségre, a vezető gólunk után behúztuk a kéziféket elég rendesen. Ugyanakkor, ami a bajnokságot illeti, az első hatban benne vagyunk, az alapvető célunkat elértük. Januárig kell tehát összeállnunk, de még inkább a rájátszásra."

VÉGE 3-19 (1-5, 1-6, 0-3, 1-5)32' Gól... Takács Orsolya hosszan lóbál, aztán megrezgeti középről a hálót. 3-19. Árkosy kísérletezik a szélról, Doroszlai kitornázza. Sarokdobás után labdavesztés Duzdásnál, majd lejár az idő. Vége. 31' Hosszú labdajáratás végén Árkosy csattintja meg a keresztlécet távolról. A szerencse sincs a Szegeddel ma. 30' Lengyel Anett a kapusba vág egy emberfórt, amiből aztán Tamás úszhat meg, szerencsére nem tudja beejteni Szikora fölött a lehetőséget. Petrovics Mátyás labdaszerzés után magához hívja övéit egy kis eszmecserére. Gyöngyössyt sikerül lebirkózni centerben. 29' Máté ejtése egy újabb kapufát eredményez. 28' Szegedi szabálytalanság támadás közben, aztán Takács Orsolya mattolja Szikorát az ellenakcióból. 3-18. Leperegnek a hazai másodpercek, mind a harminc. 27' Kisteleki elől Tóth Eszter elcsen egy centerezést, majd Lengyel Anett dob nagyon messziről mellé-fölé. Gól... Varga viszont betalál átlövésből, 3-17. Barna Tamás időt kér. 26' GÓÓÓL!!! Lengyel Dominika egy óriási bombával válaszol! 3-15! Gól... Árkosy kiállítják, Varga Viktória pedig góllá formálja az emberelőnyt a szélről. 3-16. Lengyel Anettet szerelik a védők. 25' Lengyel Anett is nyer egy ráúszást, ebben a tekintetben már döntetlen az állás. Nincs viszont szerencséje ma a hazaiaknak, Lengyel Anett emelése a keresztlécen csattant, aztán a megúszásból Illés lövi a tizenötödiket. 2-15. III. negyed 2-14 (1-5, 1-6, 0-3)24' Szerencsére a fővárosiaké is, Farkas már dudaszó után talál a bal felsőbe. Dalmády Szandra pattint a vízre, Doroszlai fogja. Ellentámadásra már nincs lehetőség, vége a harmadik felvonásnak. 23' Gól... Kistelekire jön ki az adogatás, ő pedig nem kegyelmez középről. 2-14. Lejár a szegedi támadóidő. 22' Lengyel Dominika a szélről emelné át Doroszlait, nem jár sikerrel, a kapus nagyot tornázva véd. Lengyel Dorottyát kiszórják a sporik, időt kérnek a vendégek. 21' Lengyel Dominika szépen fordul le, Doroszlai viszont véd a rövidnél. Kisteleki emel távolról, a felső léc fogja a kísérletet. 20' Gól... Farkas centerezését Gyöngyössy húzza a kapuba közelről. 2-13. A kutya fáját! Dalmády Petra pattint a vízre, a keresztléc véd Doroszlai helyett. A másik oldalon Takács Orsolya nem tudja begyötörni a bejátszást. 19' Veréb ráfeküdt ellenfelére, kiszúrják, de az emberfórból Varga csak a kapufát lövi telibe. A túloldalon Lengyel Dórához nem jut el egy passz. 18' Lejár a szegedi idő, O-Nagy még csavarral elereszti messziről - kapufa! Ez gólt érdemelt volna! Gól... Máté zúzza a hálóba a meccs első büntetőjét. 2-12. 17' Ezúttal Árkosy a leggyorsabb! Hiába, Dalmády Szandra passzát lekapja a levegőből Takács Orsolya. Máté távolról bombáz, Tóth Eszter véd nagyot a bal alsónál! II. negyed 2-11 (1-5, 1-6)16' Gól... Takács Orsolya bejátszását Gyöngyössy váltja gólra. 2-11. Dalmády Szandra elpasszolja magát, a vendégek zárják a játékrészt. Lengyel Anett lefüleli Kele elől a bepasszt, itt a vége a negyednek. 15' Lejár a fór, kivédekezte a Szeged! Sajnos a másik kapunál ráég az idő a csapatra. 14' Dalmády Petra fejét lenyomják centerben, de hiába a fór, a szélről érkező lövés a kapufán csattan. Petrovics edző Miklós kiállítása után időt kér. 13' Dalmády Szandra egy közeli szabaddal, ez sincs bent, pont középre lövi. Gól... Tamás ér be egy hosszúnak tűnő átadást a saroknál, majd a középen érkező Takács Orsolyát szolgálja ki. 2-10. 12' Lengyel Dominika éles szögből próbálkozik, Doroszlai hárítja. Gól... A másik ketrecnél nagyon szellősen védekezünk, Máténak bőven van ideje megfogni a bejátszást, és átemelni Tóth Eszter. 2-9. 11' Takács Orsolya már sípszó után veszi be a kaput, érvénytelen természetesen. Gól... Gyöngyössyt nem tudják levédekezni a csajok egy szabaddobásnál, megint átlövésből szerez gólt a BVSC. 2-8. 10' Gól... Kisteleki átlövését Tóth már a kapuból tudja csak kiszedni, 1-7. Lengyel Dominika le tud fordulni Mátéról, kaput viszont már nem talál ziccerben. GÓÓÓL!!! Gyöngyössyt kiszórják, Dalmády vállalja el fórban, a felső lécről pedig bepattan a lövése! 2-7! 9' Ismét a vendégek hozzák el, övék az első támadás. Gól.. Kézilabdában ezt hívják kínainak, Leimeter passzából Kisteleki talál be a hosszún. 1-6. Nemzetközi a meccs, Miklós svédcsavart vet, sajnos sikertelenül. I. negyed 1-58' Megint egy rossz bejátszás, Dalmády Szandrát hatástalanítják a kapu előtt, Petrovics Mátyás pedig időt kér. Gyöngyössy csavar centerben, Tóth fogja a középre tartó rakétát. Árkosy vesztett labda után faulttal állítja meg a kibontakozó fővárosi megúszást, szerencsére másra már nincs idő, vége a negyednek. 7' Oda-vissza a támadások helyzet nélkül, majd Dalmády Petra centerezne Lengyel Dominikának, de lefülelik a védők. Gól... Ez hihetetlen! Két másodperc vissza a támadóidőből, amikor Varga eszméletlenül messziről talál a bal alsóba. 1-5. 6' Gól... Kele, újabb átlövés. 1-3. Gól... Nagy a baj. Támadóhiba után megúszik a BVSC, Kisteleki pedig értékesíti a ziccert Tóth Esztert átejtve. 1-4. 5' Lengyel Dominika nem tud négy védő között befordulni, aztán a megúszásnál Gyöngyössy túl hosszú indítást kap. Közel a támadóidő vége, Dalmády Petra távolról bombáűz, kevéssel a bal felső mellé. 4' Gól... Takács Orsolya lóbál a szélen, majd váratlanul a rövidbe tűzi. 1-1. Lengyel Anett nagyon távolról ejtené át Doroszlai kapust, nem jár szerencsével. Gól... Kisteleki talál be egy gyors akció végén. 3' Gyöngyössynek rossz a bepassz, majd a szegediek is elkótyavetyélik a labdát. 5 másodperc vissza a fővárosiaknál, Máté elvállaja középről, Tóth Eszter hatalmasat véd! 2' Máté távolija fölé, aztán hiába a labdaszerzés, Gyöngyössy emelését fogja Tóth. Újasbb hazai emberfór, Barna Tamás azonnal időt kér. GÓÓÓL!!! Miklós kapja a centerezést, aztán bevágja a hosszúba! 1-0! 1' A vendégeké az első támadás, de a labda végül Tóth Eszter kezében köt ki.A túloldalon a kapus kap két percet, Gyöngyössy áll a háló elé, de kimarad a ziccer. A mérkőzés 18.30-kor kezdődik!

A tabella harmadik helyezettjét fogadják Barna Tamás tanítványai az élvonal 9. fordulójából előrehozott mérkőzésen. Nincs oka azonban a félelemre a szegedieknek, az universitast mindössze egyetlen győzelem választja el a fővárosi riválistól, amelyet stílszerű lenne éppen a két fél derbijén begyűjteni. Egyébként sincs rossz formában a Szeged, hiszen az elmúlt öt fordulóban négyszer is győztesen hagyták el a medencét Árkosy Lilláék, egyedül a még hibátlan és listavezető UVSE tudta két vállra fektetni őket. A BVSC is két önbizalom növelő siker után érkezik a Tisza-parti városba, izgalmas, látványos összecsapás várható tehát a két együttestől.