Labdarúgás: az FK jutott elsőként a 16 közé a megyei kupában + FOTÓK

2014. november 12., szerda
SZS20141112_fk_1899_szeged_gyalaret_020

Sikerrel vette az újabb akadályt a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupában az FK 1899 Szeged. Tóth János együttese a megyekettes Gyálarétet búcsúztatta a 4-0-ra végződő összecsapáson.

Jól kezdte a mérkőzést a pályaválasztó, Molnár Zoltán tanítványai szervezetten, lelkesen játszva tartották a döntetlent a kissé enerváltan futballozó diszkoszvetősökkel szemben. Már-már úgy tűnt, gól nélkül vonulhatnak a szünetre a csapatok, de a 42. percben

Heredea Máté

beadását

Dóra János

a hosszún érkezve közelről a hálóba pofozta. (0-1) Így sem kellett volna ugyanakkor hátrányból indulnia a gyálarétieknek a második félidőben,

Bakai Péter

azonban az utolsó pillanatokban nem tudott betalálni éles szögből,

Vér Dávid

mellett ellőtt labdája keresztbe elment a gólvonal előtt is. Fordulás után hamar döntésre vitte a továbbjutás kérdését az FK. Az 53. minutumban

Mihalkó Dávid

lépett ki a leshatárról a jobb oldalon, majd már a tizenhatoson belül a középen érkező

Gyurkovics Tamást

szolgálta ki, az irányító pedig 13-14 méterről magabiztosan gurított a bal alsóba. (0-2) Sőt, nem egész tíz perccel később már három volt közte, miután

Füle Mátyás

gondolt egyet, magánakcióba kezdett a jobbösszekötő pozíciójából, és négy-öt védő mellett elszlalomozva meg sem állt a kapuig. (0-3) A hajrára már láthatóan elfáradtak a gyálaréti játékosok, az így kinyíló védelem ellen pedig további találatokat vihetett volna be a szurkolók csapata. Végül ez egyetlen alkalommal sikerült,

Simon Miklós

révén, aki egyedül kilépve egy mélységi passzal, tökéletesen lőtte ki balról jobb belsővel a hosszú alsót

Németh Tibor

mellett. (0-4) Sikerével az FK 1899 Szeged gárdája elsőként lépett tovább a legjobb 16 közé a megyei kupában. A forduló többi találkozóját november 29-én, illetve jövő februárban rendezik.

SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa, 2. forduló:

L-IT SZEAC-Gyálarét - FK 1899 Szeged 0-4 (0-1)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 50 néző. Vezette: Csamangó Tamás (Orosz Kornél, Juhász Mihály).

Gyálarét:

Németh T. - Ábrahám (Altorjay - a szünetben), Török, Varga, Lippai, Bakai, Simon R. (Földi - a szünetben), Vér Á., Papp (Gyémánt 70'), Dancsok (Baranyi 70'), Dávid.

Molnár Zoltán.

FK 1899 Szeged:

Vér D. - Heredea (Makai - a szünetben), Prontvai (Németh A. - a szünetben), Csuka, Barta (Simon M. - a szünetben), Szalai, Imre, Lajkó, Gyurkovics, Dóra (Mihalkó - a szünetben, Molnár 55'), Füle.

Tóth János.

Dóra (42'), Gyurkovics (53'), Füle (62'), Simon M. (87'). Molnár Zoltán:

"Nagy többségében megcsinálták a srácok, amit kértem tőlük. Azokat a labdakihozatalokat, támadásvezetéseket, amelyeket megbeszéltünk korábban, egyre többet tudjuk alkalmazni. Ezúttal is, az egy osztállyal magasabban jegyzett ellenfél ellen is sikerült két-három olyan akciót vezetnünk, ami góllal kecsegetett. Sajnos ezek nem mentek be. Egyébként maximálisan elégedett vagyok a csapat teljesítményével és a hozzáállással, amely nagyon sokat változott a félév során. Visszatérve kicsit a bajnokságra, a táblázaton elfoglalt helyünk nem tükrözi hűen azt a játékot, amit például ma is bemutatott a csapat."