Kosárlabda: újabb nyerhető meccset bukott el a Szedeák + FOTÓK, VIDEÓ

2013. október 19., szombat
szedeak_kecskemet03_gs

Végig kiélezett küzdelemben maradt alul a Naturtex-SZTE-Szedeák együttese a Kecskeméttel szemben, így tovább folytatódik a szegedi egység rossz sorozata.

Bár az első pontokat a Kecskemét szerezte, hamar jött rá a szegedi válasz, amellyel a mérkőzés gyakorlatilag egészét jellemző, kiélezett versenyfutás vette kezdetét. 6-3-as vendégvezetésről Kiss Zsolt három büntetőjével és Csorvási Milán kosarával azonban 8-6-ra fordítottak a hazaiak, s előnyüket annak ellenére is tudták tartani, hogy csak az 5. percben fújták rájuk az első faultot a játékvezetők. Bonifert Domonkos legénysége tudta tartani vezetését, amely már 16-10-re is hízott, a negyed végére azonban csak két pontosra olvadt (18-16) a vendégek szerb légiósai, Derasimovic és Karahodzic révén. A folytatásban maradt a fej-fej melletti versenyfutás, Wittmann Krisztián vezérletével a vendégek felkapaszkodtak s a játékrész végére már előnybe is kerültek, amelyben szerepe volt a hazaiak részéről a gyenge büntetőzésnek, illetve az irányító Branko Jereminov halovány és pontatlan játékának, amely eladott labdákban (összesen 4) és kihagyott hármasokban (5) manifesztálódott - ezt rendkívüli lepattanózása sem tudta kompenzálni (10). Ugyanakkor Csorvási Milán és Jerrel Williams pontjai elengedhetetlenek voltak a szegediek részéről ahhoz, hogy ne szökjön meg az ellenfél (34-36). A nagyszünet után 34-38-as hátrányból támadtak fel a hazaiak, továbbra is a szegedi center és erőcsatár ponterős játékának köszönhetően 45-40-re tudtak fordítani. Látható volt ugyanakkor, hogy Bonifert Domonkos tartalékolja ászait a végjátékra, s így, amikor a fiatalok léptek pályára, elkerülhetetlenül jöttek azok a hullámvölgyek, amelyek során fel tudott zárkózni az ellenfél. Ráadásul Jereminov mellett Jonathan Levy is a szokottnál gyengébb formát mutatott. Mindezek dacára sikerült tartani a Wittmann és Derasimovic vezérletével rohamozó Kecskemétet (51-52). A döntés az utolsó negyedre maradt, amely meglehetősen pontszegényen kezdődött, mindössze két vendégbüntető esett három perc alatt. Amint azonban a hazaiak becserélték Csorvási Milánt és Williamst, fordult a kocka, így Sztojan Ivkovics a mérkőzésen már sokadszor kényszerült időkéréssel megtörni a hazaik lendületét és felrázni az övéit. Jereminov gyenge szereplése azonban folytatódott: sokat vállat a szerb irányító, hogy bizonyítson, ám semmi nem jött össze neki, s posztján Vida Máté sem tudta megfelelően pótolni. Derasimovic és Wittmann a kulcspillanatokban szereztek kosarat, míg a szegediek kulcsemberei lélektanilag fontos pillanatokban hibáztak, így az utolsó 1-2 percre már eldőlt a meccs, amelyet végül a negyedik győzelmüket begyűjtő kecskemétiek nyertek 68-59-re, lelkes szurkolóik végig fantasztikus és hazai pályát teremtő szurkolása közepette.

Férfi kosárlabda NB I/A 4. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - KTE Duna Aszfalt KK 59-68 (18-16, 16-20, 17-16, 8-16)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Cziffra Cs., Pozsonyi L., Tőzsér D. (Gencsev).

Szedeák:

Jereminov 1, Levy 6, Kiss Zs. 10/6, WILLIAMS 20, CSORVÁSI M. 15.

Vida, Wirth 2, Csorvási L. 5, Varga Z.

Bonifert Domonkos.

KTE:

WITTMANN 18/6, Mészáros 1, DERASIMOVIC 17, Jovanovic 7, Karahodzic 6.

Bencze 10, Pongó Martin 6, Hegedűs, Pongó Máté 3.

Szakmai igazgató:

Sztojan Ivkovics.

Williams (40'). Bonifert Domonkos:

"Két jól felkészült csapat kemény, küzdelmes, és kiegyenlített mérkőzésén sajnos 'verbális hadviselésben' is felülmúlt minket a Kecskemét..."

Sztojan Ivkovics:

"Örülök, hogy a minket elkísérő lelkes kecskeméti szurkolók előtt nyerni tudtunk egy jól felkészült és korrekten játszó Szeged otthonában."

Nézze meg a SZEGEDma TV videóját!

VÉGE! 59-68 (18-16, 16-20, 17-16, 8-16) 40' Tájmaut, Szedeák! 56 mp. Kell egy hármas. Jonót blokkolják, fault. 45,2. Büntetők benn, 59-62! Wittmanntól szó benn szakad, hang fennakad, bámulatos mozgással megy be, úszik, cikázik a levegőben, 59-64. Időkérés. Jono hármasa elszáll, ennyi volt. Bár marad a labda a Szedeáknál, 20 sincs vissza. És megszerzi a Kecskemét, fault. A végig fantasztikusan szurkoló vendégtábor ünnepel, van is okuk rá. Williams kipontozódik. Jovanovic büntetői, 59-66. Labdaszerzés után Derasimovic indul, benn a ziccer és ennyi, 59-68. Ismét a végén buktuk el... 39' Vida ismét ugyanazt Williamsnek, nevetve leszedik a passzt a vendégek... Ünnepel a vendég szurkolóhad, Derasimovic közben leszed egy lepattanót. Folyamatosan a Kecskemétnél a labda. 38' Derasimovic emel egy hármast üresen, kimarad. Vida feladja Jerrellnek, de kimarad a levegőből rátett laszti... Karahodzic közelről, 57-62. 37' Vida jön Jereminov helyett. Derasimovic felbukkan a semmiből, fault. Két dobás, mindkettő benn, 57-60. Vidát blokkolják. Milán bem tud bemenni, lejön a dobása. 36' Jereminové a lepattanó. Milánt blokkolja Bencze, Wittmann indul, ziccer, 57-56. Branko triplája ismét rossz. Derasimovic lop be ismét egy kettest, 57-58. 35' Milán a palánk alól kiadja Koltinak, tripla! Talpra ugrik a csarnok, időt kér Ivkovics, 57-54! Zene: AC/DC! Jovanovic hármast ront. Jono triplát emel, kimarad. 34' Rontanak a vendégek. Williams kerüli meg a védelmet a palánk alatt, szépen bedobja, 54-54. 33' Varga Zalán triplája homály. Williams szereli Karahodzicot, de faultot fújnak rá. 51-54 a büntetők után. Branko bizonyítani akar, de kimarad a kettes, ám fault. Varga Zalán helyett Kolti benn. Büntik, egy benn, 52-54. Eddig hét szegedi büntető maradt ki. Ennyivel meccset lehet nyerni. 32' Branko triplája lejön, Csorvási Levente leszedi. Brankónak van önbizalma, csak oka nincs rá, hogy legyen: nagyon messziről engedi el a triplát, rövid. 31' Jovanovic dobása rossz. Jereminov a lepattanóval, aztán eladja ismét? Derasimovic, a "szerb lopakodó" menne be, fault, két dobás, egy ben, 51-53. III. negyed: 51-52 (18-16, 16-20, 17-16)30' Kecskeméti távoli jön le, Vida Máté meg úgy érzi vége a negyednek 43 mp-nél, eldobja saját térfélről, majdnem jó, a lepattanó Brankoé, akit azonban blokkolnak. Aztán Varga Zalán cselez, paszol, Milán bedobja közelről, 51-52! 29' Wittman emeli a triplát, Milán kiütné, de beüti. Derasimovic aztán, szóhoz sem jutunk... 49-52. Jono harcol eredménytelenül a lepattanóért. 28' Újabb távoli marad ki hazai részről. Kolti szerez lepattanót saját palánk alatt. Milán visszajött, két pont! 49-48! 27' Derasimovic labdája beszédül, 47-46. Varga Zalán készül. Pongó Martin eredményes, 47-48. 26' Jono szerez lasztit, kivár egy ütemet, indít, de már nem jó Williamsnek. Aztán felteszi, de rossz, kiszámítható. Hegedűs triplája kimarad, Benczéé a lepattanó és a két pont, 45-44. Williams javít, három emberrel a nyakában 47-44! Plusz egy dobás, rossz. 25' Remek játék, Williams a palánk alatt, beteszi, 45-40! Bencze emberrel együtt, 45-42. Plusz egy jön, Csorvási Milán 3. faultja. A pluszdobás rossz. Kolti emeli a trojkát, de nehéznek bizonyul. 24' Jó a védekezés, ismét jöhet a Szedeák! Levy passzát Csorvási Milán bedobja, egy pluszt is dobhat rá, beszédül, 43-40! Derasimovic halovány távolija. 23' Csorvási Milán határozott a palánk alatt, 38-40! Aztán Williams, 40-40! 22' Williams tanácstalan a palánk alatt. Wittmann köszön be, 34-38. Jono válaszol, 36-38! 21' Kiss Zsolt nyit egy triplával, de lejön. Jerrel megszerzi, de aztán eladja pár passz múlva. II. negyed: 34-36 (18-16, 16-20)20' Milán szerez labdát! Williams kilátástalan helyzetben belemegy, elesik, nem fújnak, csak jön a Kecskemét. Wittmann kihagy egy triplát, meg az ismétlést is. Szünet, a zenei repertoár Santanával folytatódik (Smooth). 19' Williams szerez labdát, megindul, zsákol! 34-33! Csorvási Levire fújnak faultot, ez a 3. már neki. Karahodzic büntetői, egy benn, 34-34. Branko eladja, vagy Kolti nem éri el, mindegy, Wittmann megindul, 34-36. Kár az ilyenekért... Időkérés. Zene: Mission Impossible. 18' Mészáros büntetőzhet, egy benn, 32-32. Fej fej mellett. A kis Csori hármast ront. Aztán Pongó Mátét faultolja, büntetők, az első benn, a második nem, de az övék. 17' Jereminov eladja a labdát, Pongó Máté viszont kihagyja a ziccert. Barnko benntartja a labdát, de ez csak arra jó, hogy Pongó Máté mégiscsak pontot szerezzen... 30-28. Wittmann triplája, 30-31. Jono visszafordít, 32-31! 16' Pongó Máté mutatkozik be egy középtávolival, 28-26. Csorvási Milán büntetőzik, 30-26! Derasimovic hagy ki egy távolit. 15' Vida szépen játszik Levinek, aki kihagyja a közelit, kiszédül a laszti. Kecskeméti időkérés. Williams megy be remekül, 28-24. 14' Wittmann bámulatos hármasa, alig rezdül a háló, 24-24. Csorvási Levente dob be egy közelit, és faultolják is, de az 5. büntetőt hagyjuk ki... Van azonban lepattanó a túloldalon. 13' Wirth légi balettje zavarja meg Wittmannt, aki túldob a célon, majd Wirth indulhat, benn a ziccer! 23-21. Ivkovics közben folyamatosan magyaráz az egyik bíró fülébe 10 centiről. Miénk a labda, de Jono kihagyja a hármast. Harc a lepattanóért, Csorvási Leventét faultolják, egy bünti benn, 24-21! 12' Jovanovic dudaszóval dob, de Csorvási Levente ellen fújnak faultot. A szerb is csak egyet dob be, 19-19. Wirth elhagyja a labdát, Wittmann azonnal indul vele, ziccer, 19-21. A kis Csori javít, 21-21. 11' Pongó Martin kés a vajba, 18-18. Williams megy be, lepattan róla a fejjel magasabb Jovanovic, Oscar-díjas alakítás, de nem belemenés, van viszont fault, egy benn, 19-18. I. negyed: 18-16.10' Jovanovic kettese rossz, Jono leszedi, de nem indít ezúttal. Csorvási Levente ellépi, belemegy. Karahodzic beteszi még a duda előtt, 18-16. Szünet és Metallica (Sad but True). 9' Támadófault, jön a Kecskemét. Jovanovic esik el, lépést reklamál Bonifert mester, de marad a vendégeknél. Derasimovic forog be, 18-14. Csorvási Levente érkezik. Williams rontja el a tempót. 8' Pongó Martin tempójára Williams és Csorvási Milán kombinációja a válasz, 18-12! Jono szerez lepattanót, azonnal indít, de Jerrelnek hosszú. Kolti helyett Wirth. 7' Derasimovic megy be, 11-10. Kolti hármasa már jó, 14-10! Megvan a lepattanó, Williams megy végig a pályán, elküldi védőjét, benn a ziccer, 16-10. Ivkovics időt kér és a bírókkal pöröl. Jereminovot Vida váltja. 6' Karahodzic hiába zsákol, lemegy a támadóidő. Williams szépen szedi le a passzt, de a tripla finoman szólva is homály... 5' Williams emberrel együtt, Jovanovic 2. hibája. A jutalombüntető kimarad, 10-8. Wittmann elesik, fogja a bokáját, Ivkovics reklamál, technikait kap. Aztán Wittmann felkel, pedig minimum bokaficamnak tűnt... Kolti csak az egyiket dobja be, de marad itt, 11-8. Lassan elül a kecskeméti háromhülyézés is. Kolti triplája jön le, de Milán megszerzi. Öt perc után az első szegedi fault. 4' Bencze, a kecskeméti torony áll bele egy távoliba, rossz. A Csorvási torony magasabb, Milán közelijével 8-6! Labdaszerzés, de eladjuk, Bencze azonnal lecsap, 8-8. 3' Jovanovic küldi el egy csellel Williamst, aztán bemegy, és bemegy a közeli is, 3-6. Tripla Jovanovictól, rossz. Kiss Zsolt is próbálkozik, de Wittman üti el, kimarad, három dobás. Benn mind, egál, 6-6. 2' Csorvási Milán közelije marad ki. Bencze a pályán, labdája a gyűrűben, 0-4. Williams megy szépen fel, 2+1-ben megoldja, 3-4! 1' Megvolt a kecskeméti hangpróba, dobhártyánk igazolja, működik a dob. A Szedeák hozza el feldobáskor a labdát. Levy-tripla marad ki. Jovanovic középtávolija viszont pontos. 17.55: Bemutatások, meghalljuk a vendégtábor hangját. Hazai részről vastaps köszönti a szedeákosokat, de Csorvási Milánnál, Csorvási Leventénél és Vida Máténál a kecskeméti dob is megszólal, hiszen mindhárman erősítették a hírös város egységét egykor. 17.50: Érkeznek a drukkerek hazai részről is, miközben továbbra is röpködnek a labdák a kosarakra. 17.40: Népes kecskeméti drukkerhad gondoskodik a vendégek biztatásáról, piros molinó, piros sálak, piros pólók a sajtóállás alatti lelátórészen, a C és a D szektor határán. Közben a pálya szélén a zsűria asztal melletti székeken üldögélve Bonifert mester és Sztojan Ivkovics derűsen beszélget. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Rövidesen Szeged - Kecskemét alföldi kosárrangadó következik, már javában melegítenek a felek, egyszerre jött ki az öltözőből a Szedeák és a KTE. Kezdés 18 óra! Beharangozónk itt olvasható!