Labdarúgás: sima sikerével tovább bizakodhat az UTC

2013. május 25., szombat
UTC_Csongrad_MJ_16

A sereghajtó Röszke elleni sikerrel életben tartotta bennmaradási reményeit az Ujszegedi TC.

Magabiztosan verte a Röszkét az Ujszegedi TC a Szertár Sportbolt megyei I. osztály 28. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén. A hazaiak támadólag léptek fel, hiszen égető szükségük volt a bajnoki pontokra a bennmaradásért folyó harcban. A fehér-feketék már saját térfelükön letámadták a vendégeket, igyekeztek minél hamarabb labdát szerezni, zavart kelteni az ellenfél védelmében. A 20. percben érett góllá a fölény. A sokadik UTC-szögletet

Erhardt Szilárd

ívelte be, az érkező

Gajdacsi Mátyás

tanárian bólintott a hosszú sarokba; 1-0. Ezt követően a 27. percben meg is duplázták az előnyt az újszegediek.

Dürgő Péter

ugrott ki, a kapust is kicselezte, gyönyörűen tálalt az érkező Gajdacsi elé, aki közelről gurított az üres ketrecbe; 2-0. A folytatásban is domináltak a hazaiak, a röszkeiek részéről két távoli átlövésre tellett, ezeket biztosan fogta

Tombácz Róbert

. A 39. percben aztán ismét Dürgő jeleskedett, a bal oldalon tört előre, Gajdacsihoz játszott, aki önzetlenül adott középre, a felfutó

Lázár Gábornak

pedig már nem volt nehéz dolga, mellel sodorta be a lasztit; 3-0. A második felvonásban is ott folytatták a felek, ahol szünet előtt abbahagyták. Rohamozott az UTC, védekezett a Röszke. Erhardt és Dürgő kombinált remekül

Balogh Ádámmal

, kinek spiccel leadott lövését bravúrral fogta ki a vendégek hálóőre,

Földesi Gábor

, majd később Balogh távoli bombáját is hatástalanította. Ekkor nyújtott teljesítményével a portás a mezőny legjobbjává nőtte ki magát. Miközben sorra maradtak ki az újszegedi ziccerek, az 57. percben szépítettek a látogatók. Egy 20 méteres szabadrúgás szállt középre, Balogh rosszul találta el fejjel, Tombácz kapus közben ütközött egy támadóval, a lecsorgó labdát a szemfüles

Lőrinc Árpád

küldte gólba; 3-1. A hátralévő időben is

Pálfy Zoltán

legényei irányítottak, ám újabb találatot már nem szereztek. A sportszerű találkozón elért magabiztos sikerrel tovább élnek az UTC esélyei. Gajdacsiék jelenleg 27 ponttal állnak a tizenharmadik helyen, előttük a HFC II. biztos búcsúzó az átszervezés miatt, a 29 pontos Nagymágocs, de akár még a 31 pontos Kistelek is befogható (a Mágocsnál ráadásul eggyel kevesebb mérkőzést játszottak a fehér-feketék). Május 29-én (szerdán) 17 órakor a Tápé vendégeként játssza le elhalasztott meccsét az UTC, majd június 2-án (szombaton) 17 órakor az utolsó fordulóban Bordányban vendégeskedik. Két sikerrel, hat ponttal akár a tizedik hely is elérhető még, de a tizenegyedik bizonyosan, s az még sokat, nagyon sokat érhet. Ez a Kertész utcaiak célja! Ami a röszkeieket illeti, ők az FK 1899 Szeged ellen hazai környezetben búcsúznak el az élvonaltól.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztály 28. fordulójában:

Ujszegedi TC - Röszke SK 3-1 (3-0).

Újszeged, Kertész utca, 100 néző, vezette: Rabi Zsolt (Herceg Tamás, Patyi Zoltán).

UTC:

Tombácz - Szántó, Bilics, Péczely, Joó, Dobi, Balogh Á., Lázár (Deák), Erhardt, Gajdacsi, Dürgő. Vezetőedző: Pálfy Zoltán.

Röszke:

Földesi - Belaidi, Szűcs, Lőrinc, Csizmadia, Fodor, Mácsai, Tanács, Tóth, Mazalica (Kovács), Lacko (Szalma). Vezetőedző: Császár Károly.

Gajdacsi M. (2 - 20', 27'), Lázár G. (39'), illetve Lőrinc Á. (57') Pálfy Zoltán:

"A mai teljesítményünkkel elégedett vagyok, végig domináltunk, a srácok betartották, amit kértem. Van még matematikai esélyünk a bennmaradásra, nem adjuk fel! Rendkívül kemény meccs vár ránk szerdán Tápén, de bízom benne, azt követően még hétvégén is lesz értelme nézegetnünk a tabellát."