Kosárlabda: hazai Szeged-vereség a Vasastól + FOTÓK

2013. január 21., hétfő

Újabb vereséget szenvedett, ezúttal hazai pályán a Szegedi KE együttese az amatőr női nemzeti bajnokságban. A Vasas II. tíz ponttal diadalmaskodott Rajnaiék felett.

Bár jól kezdett a tabellán elfoglalt pozíció alapján esélyesebbnek tűnő Szeged a Vasas II. ellen, s az első negyedet végig is kézben tartották a Tisza-parti lányok, az angyalföldiek a lélektanilag legjobb pillanatban, a negyed legvégén vették át a vezetést (17-18). A vendégek a második negyedben stabilizálni, majd növelni tudták előnyüket a rengeteg pontatlansággal teli, ideges, kapkodó játékot hozó találkozón, s mivel a negyed közepén hosszú percekre gólcsendbe burkolózó hazaiak nem tudtak pontot szerezni, szünetre 10 pontosra hizlalták a különbséget (34-44). A két csapat számára a mélypont a harmadik játékrészben következett be, amikor alig sikerült gyűrűbe találni, nagyon rossz dobószázalékkal dobtak a felek, s a szegediek eredménytelenebb játéka arra vezetett, hogy tovább nőtt a vendégek előnye (42-56). Bár veszett fejsze nyelének tűnt a mérkőzés, a negyedik negyed első felében lassan felkapaszkodott a Szeged, miután az ellenfél több mint öt percen át képtelen volt kosarat dobni (54-58). Ám ekkor az angyalföldiek egy triplával ismét levegőhöz jutottak, s onnan már nem bírt visszakapaszkodni

Mészárosné Kovács Andrea

együttese, amelyből

Rajnai Zsuzsanna

teljesítménye (14 pont, 15 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 3 assziszt, 23 VAL 33 perc játék) emelhető ki, ám dupla-duplázása messze kevés volt ahhoz, hogy befolyásolja az 57-67-es végeredményt. A szegedi kosaras hölgyek legközelebb kedden, 17.30-tól a Szolnoki MÁV otthonában lépnek pályára