Kézilabda: a Pick sem bírt el a Barcelonával + FOTÓK

2012. november 18., vasárnap

Nem sikerült a bravúr, maradt veretlen a BL-csoportban a Barcelona, miután remek első húsz perc után fordított a Pick Szeged elleni újszegedi találkozón, telt ház előtt vasárnap este.

A dugig telt csarnokban remekül kezdett a Pick a D csoportban veretlenül listavezető Barcelona ellen, elsősorban

Fero Sulc

Ancsin Gábor

kiváló átlövéseivel fokozatosan húzott el neves ellenfelétől a csapat. A 14. percben már ötgólos hátrányban és egy időkérésen túl voltak a vendégek, amikor trénerük

Xavier Pascual

másodszor is összehívta játékosait. Ez az időkérés aztán jól sült el a katalánok számára, mert fokozatosan ellen tudtak állni a Pick agresszív játékának, s kapusuk, a bosnyák

Danijel Saric

, valamint szélsőik,

Garcia Lorenzana

Rocas Comas

, valamint a dán Nöddesbo eredményes játékának köszönhetően lassan felkapaszkodtak, kiegyenlítettek és fordítani tudtak a szünet előtt (15-18). Fordulás után a Barcelona folyamatosan tartotta 3-4 gólos előnyét

Skaliczki László

gárdájával szemben, ahol az első félidő első felére jellemző kapusbravúrok lassan el-elmaradtak, Saricon egyre kevéssé tudtak kifogni az átlövők, továbbá az összeállt hispán védekezés mellett a beállós játék kikapcsolásával is meggyűlt a baja a hazaiaknak. A félidő derekán sikerült még két gólra felkapaszkodnia a Picknek, azonban megrázták magukat a katalánok, s végül ötgólos győzelmet arattak 33-28 arányban. Nem sokáig pihenhetnek a Tisza-partiak, hiszen november 24-én, 16.15-től már a Barca otthonában kezdik meg a BL-csoportkör második etapját. Legközelebb hazai pályán - s a BL-ben idén utoljára - december 1-én, szombaton 17.15-től játszik a csapat a horvát CO Zagreb ellen.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája D csoport 5. forduló:

Pick Szeged - FC Barcelona Intersport 28-33 (15-18)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Nenad Nikolic, Dusan Stojkovic (szerbek)

Pick Szeged:

Mikler - Vadkerti 1, SULC 8, LARHOLM 8, Zubai 2, ANCSIN 5, Prodanovic 3.

Tatai (kapus), Blazevic, Buday, Pribanic, Kekezovity, Nagy N., Balogh Zs. 1, Czina.

Skaliczki László.

Barcelona:

SARIC - ROCAS 7, Montoro 3, Sorhaindo, Morros de Argila, Enterrios 2, GARCIA 5,

Aguirrezabalaga 2, NÖDDESBO 6, Sarmiento 1, Gurbindo, Rutenka 3, Stranovsky 2.

Xavier Pascual.

3/2, ill. 4/4.

12 perc, ill. 6 perc. Skaliczki László:

"A héten nem úgy alakultak a dolgaink ahogyan elterveztük. Kicsit benne volt a levegőben ez a vereség. Az előzetesen megbeszélt dolgaink működtek, főleg Ancsin és Sulc átlövései működtek. A Barcelona második időkérése megtörte lendületünket és a kapusuk, Saric is egyre jobban belelendült a védésekbe. Örülök, hogy a második félidőben tartottuk magunkat, sokáig három gólon tudtunk maradni, de látszódott a Barcelona összeszokottsága, amely minden hibánkat büntette."

Xavier Pascual:

"Nagyon nehéz mérkőzés volt, de ezt tudtuk előre. A Szeged nagyon agresszív játékot játszott ez meglepett minket. Az első félidőben csak a második időkérésem után tudtunk fordítani, akkor vettük fel a ritmust agresszívabbá vált a mi védekezésünk is, s onnantól kezünkben tartottuk a játékot. Meglepő, hogy a Szegednek csak két pontja van a csoportban, sokkal többnek kellene lennie, ha ilyen játékra képes."

Ancsin Gábor:

"Gratulálok a Barcelonának. Igyekszünk a meccs pozitív tapasztalatait kiemelni és hasznosítani a továbbiakban, a ránk váró további bajnoki és BL-találkozókon."

Jesper Nöddesbo: "Tiszteljük a Szegedet, így is jöttünk ide. Nagyon nehéz meccsre számítottunk, így is indult a meccs, de leginkább azon lepődzünk meg, hogy nem voltunk elég bátrak a kezdéskor. De összeszedtük magunkat védekezésben, azután hoztuk a játékunkat."

60' Sulc is lassan képes lesz minden testhelyzetből gólt lőni, mint Zubai, Mint most, 28-32. Montoro a dudaszó előtt betalál, 28-33 a vége. 59' Nöddesbo ismét laposan cunderezik, elképesztő, nem bírunk a beállóssal. 27-32. 58' Enterrios talál be a szélről, megtámasztja őt Ancsin, kapja is a két percet, 27-31. Eldőlt. 57' A végén már több a törlés, mint az akció. Nem figyelünk, Garcia Lorenzana a szélről, 26-30. Időkérés. A közönségre nem lehet panasz. Ancsin, megtámasztják a karját, úgy is belövi! 27-30! 56' Ancsint sáncolják, de marad itt a laszti. Larholm ismét! 26-29, Nöddesbo két percet pihen. 55' Rutenka hetest harcol ki, tarthatatlan a belorusz. vagy szlovén. Rocas is, belövi. 25-29. Talán, csodával... 54' Enterriost védi Tatai, Rajko indul, ziccer, Saricba lövi. Jó védekezés, indulás, de rálép a vonalra Larholm, nem ér a gól... 53' Ancsin mekkora gólt lő! A kapus kezével együtt! 25-28! 52' Nöddesbo talál be, 24-27. Aztán lépést fújnak ellenünk, Rutenka ellen nem, 24-28. 51' Tatai véd, Larholm gólt lő! 24-26! Hihetetlen hangulatú szurkolás! 50' Larholm ismét, immár a 6. gólja! 23-26! Most jól zár a fal. A közönség tüntet a bírók ellen, akik nem fújnak passzívot. 49' Sulc Saricba lő, de marad a Picknél a labda 48' Enterrios mellé lő, de beleér Mikler. Passzív, vagy belemenés helyett hetes, Rutenka harcolja ki. Rocas lövi, Tatai nem védhet. 22-26. 47' Sulcot gáncsolják el, semmi. Balogh átlövését olvassa Saric. 46' Balogh harcol ki hetest, Larholm belövi, 22-25! Nem adjuk fel! Czina visszatér! 45' Gurbindo tarthatatlan, 21-25. 44' Nöddesbo is elképesztő, középen kapja a labdát, estében visszanyúlva teszi el cunderben Mikler mellett, 20-24. Sulc nem adja fel! 21-24! 43' Balogh Zsolt szerencsés találata a felsőlécről csapódik a gólvonal mögé. 42' Rutenka nagyképű csípőből leadott lövése a sáncról megy ki. Nyom a Barca. Rocas hetese benn, 19-23. 41' Rocas mellé ejt. larholm Saric lábába lövi szélről a ziccert. Skaliczki László időt kér. Zubait is védi a bosnyák kapus. Elképesztő. 40' Jó védekezés után Larholm és Blazevic Saricot teszi még nagyobbá. Mikler sem kicsi. Saricba lövünk. 39' Sulc! Micsoda bomba! 19-22 38' Rutenka szélről fut be, 18-22. 37' Eladott labda után indul a Barca, Nöddesbo fejezi be, 17-21. Larholm csap le az egekből, mint Thor pörölye 18-21! 36' Újabb remek Mikler-védés! Sulc szélről Saric összezáró lábába lő. Stranovsky, 17-20, Balogh pedig leüti Morrost, két perc. Erre mi szükség volt? 35' Rajko indul jó védekezés után, úgy szalad végig, hogy a kapust is faképnél hagyja és az üres kapuba lő! 17-19! 34' Gurbindóra nem figyelünk, 15-19. Ez a Barca 10 000. gólja a nemzetközi porondon. Sulcé az 5. a meccsen, de ennek sokkal jobban örülünk! 16-19! 33' Prodanovic helyre jött, szélről próbálkozik, kapus és kapufa. Emberfór vége. 32' Balogh Zsolt a szaggatottról, kimarad. Mikler óriásit véd, Körte indul, Saric is véd. 31' A vendégek kezdik a második játékrészt. Mikler ismét a kapuban, véd! Nöddesbo két percet kap. A szünetben a pályán köszönti a közönség a magyarkupa-győztes A-Híd Szeged VE vízilabda-együttesét.SZÜNET!30' Sulcot lesáncolják, indulnak, Martin Stranovsky fejezi be, 15-18. Saric véd búcsúzóul. 29' Rutenka az újabb spanyol gól szerzője, 15-17. Újabb hiba elől, de nem tud indulni a Barca. 28' Zubai gólja, de kezére üt Garcia Lorenzana, pirosat érne, de csak két percet fúj a bíró 15-16. A szerb bírók nem szerethetnek minket Budayt kifújják. A közönség meg őket. 27' Most esetleges a Pick játéka, Saric védése viszont ellentmondást nem tűrő. Két percet is kaphatna a Barca, de csak hetes, Buday most belövi! 14-16! 26' Nöddesbo indul egy hiba után, Tatai véd nagyot, a kipattanót Rocas veri be, 13-16. 25' Ancsin csúnyán fölé durrant, Garcia Lorenzana nem hibáz most sem... 13-15. 24' Eladjuk a labdát, Garcia Lorenzana kapufásgóllal veszi át a vezetést a katalánoknak, akik nem spanyolok. Skaliczki mester időt kér, 13-14. 23' Sulc klasszis mozdulattal lő mellé. Labdát szerzünk, de a szerbek veszik el, nem a spanyolok. Rocas a szélről egyenlít, 13-13. 22' Sulc a nyerő ember most, megpattan a lövés, de így jó! 13-11! Nöddesbo Pribanicot állítatja ki, meg hetes is. Rocas belövi, 13-12. 21' Nöddesbo tarthatatlan, egyre jön fel a Barca, 12-11. 20' Sarmiento már be is talál, 12-10. Újabb elhibázott kísérlet hazai részről. 19' Larholm gólja kellett nagyon, 12-9! Zubait szórják ki két percre. 18' Rutenka lökete törik meg a blokkon. Nöddesbo nem hibáz 11-9. 17' Garcia Lorenzana talál be a másik szélről, miközben Nagy Norbert a pályán Rajko helyén. 11-8. Saric bravúrosan véd. 16' Mondhatnánk: róka koma ravaszságával Rocas Comas a gólszerző szélről, 11-7. Buday jut heteshez, Saric karjába lövi. 15' Rajko indul ismét, de egyszercsak rosszul lép, elesik, sántikál. Nem áll le a játék, Montoro kapufát lő, harc a labdáért. Időkérés. 14' Vadkerti is betalál! Hihetetlen kezdés, 10-6! Montoro sárgája, Mikler védése, Rajko indulása és góóóólja!!!! 11-6! 13' Sulc akkorát lő, hogy beviszi a labda Saricot, aki nem érti a bírók döntését, 9-6! Mikler véd! 12' Újabb hiba elől, most azonban hátul véd Mikler. Larholm lő, véd Saric, marad itt. 11' Aguirrezabalaga lő gólt, nem szeretnénk többször leírni a nevét... 8-5. Ront a Pick, ismét a baszk eredményes, 8-6. 10' Montoro emelkedik az égbe, nem is hibáz, védhetetlen, de Zubai Szabi is betalál beállóból! 8-4! 9' Mikler nagy formában! És Ancsin Gabi is! Már 7-3! Időt is kér a Barca! 8' Ancsin ismét emelkedik, a hangulat is, szakad a háló! 6-3! 7' Ancsin frenetikusan óriási átlövése, 5-3! Mikler szenzációs védése! 6' Blazevic lerántásért kap két percet. Garcia Lorrenzana ki is használja, 4-3. 5' Ismét kettővel megy a Pick, miután Larholm is betalál, 4-2! 4' Jó védekezés, Pick támadás, Sulc laposan "gurít", 3-1! Montoro, az óriás farag, 3-2. 3' Rajko Prodanovic szerez labdát, végigviszi és kíméletlenül bevarrja! 2-1! Ancsin sárgul. 2' Ancsin Saricba bombáz középről. 1' Sulc meglövi 150. BL-gólját, 1-0! Enterrios Rodriguez egyenlít. 18.35: Fantasztikus látvány a telt ház, most már nincsenek üres helyek. Hamarosan kezdünk, lement a BL-himnusz, rákezd a drukkerhad! 18.30: Rég hallott hangrobbanás köszönti az újszegedi katlanban a Pick játékosait! A hazaiaknál egyébként az ifjak közül ismét Fekete Bálintnak szavazott bizalmat Skaliczki mester. Újabb transzparens, ebbe senki nem köthet bele: "Szívvel-lélekkel együtt veletek!" olvasható a DAKE molinóján. 18:25: Kezdődik a protokoll, a szerb játékvezetőket, majd a Barca kapusát, Sterbiket hatalmas taps fogadja. Még akadnak üres székek, de a lelátó feletti állórészek zsúfolásig teltek, meg a lépcsők is. 18.20: Megjött a Pick-bika, körbehordozza a kék-fehér kockás zászlót. Reméljük ma fordított bikaviadalt látunk, és a szegedi bika felökleli a katalán torreádorokat! 18.10: A 100. BL-meccset is a Barca ellen vívja a csapat, csak éppen Katalóniában, jövő szombaton 16.15-től. Közben túl az első hangpróbán a lelátó népe, bár sok szék még üres de az állóhelyek egyre fogynak. 18.05: Ez egyébként a Pick 99. BL-meccse, s kis szerencsével meglehet a 2700. BL-gól is, ehhez 33-at kellene lőni a Barca ellen. A spanyolok 19-cel elérik a 10 000-et a nemzetközi porondon. Valljuk meg, örülnénk ha mindkét csapat elérné az itt említett számokat, mert az azt jelentené, hogy 33-19-re nyernek a mieink... 17.50: Fokozatosan telik meg a lelátó, a szurkolás minden elengedhetetlen segédeszközét felvonultatja arzenáljában a drukkerhad. Meg is szólal pár, ahogy a Pick bejön a küzdőtérre. A spanyolok is melegítenek. 17.30: A vendégek keretében dán (Nöddesbo), francia (Sorhaindo), bosnyák (Saric), svéd (Jernemyr - ma nem játszik), belorusz-szlovén (Rutenka), és szlovák (M. Stranovsky) is található de a gárda gerince spanyol, jelentős részük válogatott. Ne feledkezzünk el persze Sterbik Árpádról, a kiváló délvidéki magyar származású szerbből lett spanyol válogatott kapusról sem. 17.15: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol több mint egy óra múlva kezdődik a Pick Szeged mérkőzése a csoportban még veretlen Barcelona ellen! Óriási az érdeklődés, minden jegy már elővételben elkelt a nagy meccsre! Fergeteges hangulat várható!

Fontos tudnivalók a szurkolóknak!

Fontos információ, hogy az újszegedi sportcsarnok kapuját 16.30-kor nyitják meg a rendezők. Érdemes időben érkezni, elkerülni a tömeget, és elfoglalni a szurkolóknak a helyüket. Mivel a sportcsarnok parkolója kicsi, így érdemes tömegközlekedési eszközzel megközelíteni az objektumot a kilátogatóknak, vagy az autóval közlekedők járművüket a Belvárosi híd melletti, Torontál téri parkolóban is hagyhatják, s onnan gyalog közlekednek tovább a csarnokhoz. Beharangozónk itt olvasható!