Labdarúgás: Mihalkó duplájával nyert a Sándorfalva Bordányban + FOTÓK

2012. szeptember 9., vasárnap

Visszatalált a helyes vágányra az előző szezon ezüstérmese, mely nagyszerű összecsapáson idegenben verte a Bordányt. Az újonc igen balszerencsés, zsinórban harmadik kemény meccsét is egy góllal bukta el.

Bordányból eddig mindig izgalmas mérkőzésekről számolhattunk be, s nem volt ez másként most vasárnap sem. Egy fiatal, mégis összeszokott, fegyelmezetten, taktikusan futballozó Sándorfalva érkezett Ruzsinszkiékhoz. Az első játékrészben nagyobb hőfokon égett a vendégek motorja, a gól mellett az első harminc percben veszélyes helyzeteik csak nekik akadtak, ekkor

Kasza

lőtt egy bődületes kapufát, jelezve, hogy ha kell, a Bordány is teremt helyzetet. Ennek bizonyságaként egy szöglet után be is találtak a hazaiak, még a szünet előtt kiharcolva az egyenlítést. A második félidőben vált igazán izgalmassá a találkozó. Felváltva uralták a mezőnyt a csapatok, akadt dolguk a kapusoknak rendesen. A vendégek vezető találata előtt egy hatalmas gólszerzési lehetőséget szalasztottak el

Bozó Csaba

tanítványai. A végjátékban aztán kissé visszahúzódott a Sándorfalva, de a szorítást nem tudták átütő erővel párosítani Bosánszkiék, így elmaradt az újabb egyenlítés, sőt a támadásra koncentráló hazaiak portásának kellett kétszer is bravúrral ziccereket védenie az utolsó percekben. Ha helyzeteket és az akciókat tekintjük, beszélhetünk némi sándorfalvi fölényről, ám a Bordány mutatott játéka miatt nem kell szégyenkeznie, ha a tudósítón múlna, megszavazna nekik egy pontot, de ezek a dolgok a zöld gyepen dőlnek el...

A megyei I. osztály 4. fordulójában:

Bordány SK - Sándorfalva SK 1-2 (1-1).

Bordány, 200 néző, vezette: Viczián Mátyás (Zelman Pál Rámil, Halma Sándor).

Bordány:

Stankovics - Szabó Zs., Bosánszki Zs., Bán, Bosánszki M., Dobó (Nógrádi 50'), Kasza, Kovács, Füleki (Szentmártoni 60'), Retek, Ruzsinszki. Vezetőedző: Bozó Csaba.

Sándorfalva:

Vasas - Bálint D., Grósz, Lippai D., Molnár, Mihalkó M. (Fröhlich 80'), Bitó R., Túri (Fodor 75'), Takács, Gémes, Hatvani (Major 46'). Vezetőedző: Tóth János.

Gólszerző:

Szabó Zs. (40'), illetve Mihalkó M. (2 - 13', 76') Bozó Csaba:

"Gratulálok a Sándorfalvának! 1-1-es állásnál mi kihagytuk a ziccerünket, ők később berúgták a sajátjukat, ez döntött. Sajnos mi hetek óta a a szimpatikus vesztes szerepét játsszuk el."

Tóth János: "

Felkészültünk a mérkőzésre, és szerintem megérdemelten győztük le a jól játszó Bordányt.

"

93. perc: Ebben a másodpercben itt a hármas sípszó, mely három pontot jelent az előző szezon ezüstérmesének. A Bordány zsinórban harmadszor kapott ki egy góllal. 91. perc: Folyamatos hazai rohamok után sándorfalvi ellentámadás, Fodor tört előre, került ziccerbe, de 2 méterről nem tudta a hálóba juttatni a labdát, Stankovics remekül zárta a szöget. 90. perc: Felívelésekkel próbálkozik a hajrában a Bordány, miközben Tóth Jánost, a vendégek mesterét elküldte a padról a bíró. 86. perc: Ahogy vártuk, veszélyesek a sándorfalviak gyors kontrái. Most Molnár iramodott meg balról, betört a hazai tizenhatoson belülre, ahol ütközött egy védővel. A játékvezető továbbot intett. 84. perc: Egy jobb oldali beadást Gémes fejelt tovább, az érkező Major ziccerbe került a passzal, ám 5 méterről a vetődő kapusba lőtt. Ez volt a meccslabda? 81. perc: Retek is besárgult bordányi oldalon, miközben erőteljesen rohamoznak a hazaiak az egyenlítésért, még a szélső védők is folyamatosan bekapcsolódnak a támadásokba. A vendégek egyelőre higgadtan állják útját az akcióknak. Tegyük hozzá: most akár még szélsebes kontrákra is nyílhat lehetőségük, hiszen óriási terület áll rendelkezésükre, mivel kinyílt a kockáztatásra kényszerülő Bozó-alakulat. 80. perc: Tóth János lehívta a pályáról Mihalkó Mátét, a kétgólos, ám rettentően elfáradt futballista helyére Fröhlich Tamás állt be. 77. perc: A frissen beállt Fodor kapott sárgát (néhány minutummal korábban a megsérült Túrit váltotta a sándorfalviaknál). 76. perc: GÓÓÓL 1-2! Újra előnyben a vendégek, akik büntettek az elpuskázott hazai lehetőség után. Mihalkó Máté a tizenhatos vonaláról estében löbbölt a bal fölsőbe. Lehet, hogy óriási elszántsága ellenére ismét pont nélkül marad a Bordány? 74. perc: Ruzsinszki nagyszerű passzát Nógrádi 7 méterről vágta mellé, elképesztően nagy helyzet maradt ki! 72. perc: Mihalkó Máté kapott sárga lapot, ez a meccs első színes lapja. 70. perc: Ruzsinszki került ziccerbe egy ügyes felpasszból, egy az egyben futott versenyt védőjével keresztül a tizenhatos vonalán, majd estében lőtt 16 méterről, a vele sprintelő sándorfalvi játékos azonban blokkolni tudott, majd tisztáztak a sárgák. 64. perc: Erősítettek a hazaiak. Szabó jobb oldali centerezését követően Ruzsinszki az átvétel után két védővel a nyakán 18 méterről küldte kapura, a középre tartó kísérlet nem okozott gondot Vasasnak. 60. perc: A jobb oldalon léphetett ki ezúttal a csereként beállt bordányi Nógrádi, aki nem tudta átverekedni magát a védőkön, de egy kornert azért kiharcolt. Majd a második hazai csere: Füleki le, Szentmártoni be. 58. perc: Gémes 20 méterről tekerte rá a lasztit, a pompás átlövés egy védőt érintve vágódott az alapvonalon túlra. Így szöglet lett a dologból, ha viszont nincs a bordányi test, már megint vezetne a Sándorfalva. Újra a sárga mezesek akarata érvényesül, gőzerővel rohamoznak a második gólért. 56. perc: Mihalkó Máté ugrott ki két ember között ziccerben, megpróbálta átemelni a kifutó kapust 14 méterről, ám Stankovics keresztülhúzta a számítását, nagyszerű üzemben mozdult, jól zárta a szöget, s elcsípte a labdát. 55. perc: A jobbösszekötő helyéről gyors és látványos akcióval tört be a tizenhatoson belülre több embert is becsapva Bitó Róbert, majd fennakadt a védőkön, a labda pedig Takács Renátó elé került, kinek 20 méteres, bal alsóra tartó lövését vetődve védte Stankovics. 50. perc: Itt a válasz: Gémes csapta be védőjét a tizenhatoson belül, bal oldali éles beadását Stankovics csípte el. Cserélt közben a Bordány is: Dobó helyett Nógrádi érkezett. 48. perc: Kasza jobb oldali szabadrúgása után a védőfalról lecsorgó labdát Szabó 25 méterről szúrta rá, a lapos, kellemetlenül pattogó löketet biztosan vette mellre Vasas. A második felvonás kezdetén támadólag lépett fel a Bordány, úgy is fogalmazhatunk, ott folytatják, ahol szünet előtt abbahagyták. 46. perc: A szünetben a Sándorfalva cserélt: ifj. Major László érkezett a támadósorba, s Hatvani az, aki nem folytatja. SZÜNET!45. perc: Kasza ezúttal a leshatárról indulhatott meg, Vasas azonban éppen le tudta a lábáról lopni a zsugát. Ez volt az utolsó jelenet az első félidőben. Az 1-1-es állás igazságosnak mondható, mert a félidő első felében a Sándorfalva dominált, majd a végén már egyértelműen a Bordány akarata érvényesült. 44. perc: Ismét egy veszélyesen tekeredő bal oldali Kasza-szöglet okozott riadalmat a sándorfalvi védelemben, Vasas Gábor ezúttal kilépett a kapuból, s elöklözte a lasztit a csatárok elől. 40. perc: GÓÓÓL 1-1! Még a szünet előtt sikerült egyenlíteni a Bordánynak. Kasza bal oldali sarokrúgását Szabó Zsolt szép mozdulattal bólintotta a bal fölsőbe mintegy 5 méterről, két védő közül kibújva! 39. perc: Mindkét portásnak akadt most védeni valója. Előbb Gémes Bence tört be a jobbösszekötő helyén két ember között a büntetőterületen belülre, a remek ütemben kilépő Stankovics lábbal mentett előle. A másik oldalon kiszorított helyzetből Ruzsinszki Ferenc durrantotta rá, Vasas szögletre tolta. 37. perc: Az elmúlt percekben a kapuk kevésbé forogtak veszélyben, ellenben számos kőkemény belépőt, ütközést láthattunk a középpályán. Az iramra sem panaszkodhatunk, jól szórakoznak a nézők Bordányban. Persze valószínűleg jobban örülnének, ha kedvenceik is be tudnának végre találni. A Sándorfalva viszont újra rendkívül masszívnak tűnik... 30. perc: Hatalmas kapufát lőtt a Bordány! Füleki Gábor húzott előre a bal szárnyon, egy visszacsel után Kasza Ferenc elé tálalt, aki átvette, majd a felpattanó lasztit kapásból szúrta rá mintegy 16 méterről. A nagyszerű löket a felső lécről a gólvonalra, majd a mezőnybe pattant, végül Vasas kapus tudott tisztázni a berobbanó csatárok elől. Óriási egyenlítés lehetőség maradt ki. 24. perc: Egymás után kétszer kellett hárítania Stankovicsnak. Előbb Bitó Róbert 20 méterről lőtt, a hálóőr vetődve ütötte ki. A bogyó Hatvani elé került, aki jobbról, a tizenhatos vonala környékéről ismételhetett, a ketrec bal oldala felé tartó kísérletet a hazai kapus előbb maga elé paskolta, majd rá tudott vetődni. Ez is jelzi azonban, hogy az egygólos vezetése tudatában nyugodtan futballozó Sándorfalva harcolt ki fölényt. 22. perc: Egy mélységi felívelést vett volna a hazai kapus, ám ütközött Hatvani Zoltánnal, s kiejtette a labdát, amit a vendégek játékosa a hálóba tudott gurítani. Közben azonban már harsant a bírói síp, les miatt szabadrúgással folytathatta a Bordány. 18. perc: A sándorfalvi Gémes Bence - aki múlt héten mesterhármast jegyzett a Röszke ellen - egyéni akcióval verte meg védőit, majd 11 méterről estében is lőni tudott, a jobb kapufát találta el. Közel álltunk a 0-2-höz. 17. perc: Vasas kapust végre megmozgatták a bordányiak: előbb egy Dobó-felívelést, majd egy szögletet kellett lehúznia. 13. perc: GÓÓÓL 0-1! Vezetést szült a sándorfalvi nyomás. Balról, az alapvonaltól mintegy 5 méter távolságból Mihalkó Máté végezhetett el szabadrúgást. Jobbal ügyesen tekert a sorfal fölött a hosszú fölsőbe, Stankovics talán túlságosan is a rövidre fókuszált beadásra számítva, mindenesetre hiába nyújtózott, előnyben a vendégek! 12. perc: A meccs első szögletét is a sárga mezesek végezhették el: Gémes Bence tekerte be balról, Stankovics Árpádnak öklöznie kellett, nagyon magabiztosan hajtotta végre a mozdulatot a Mórahalomról érkezett portás. 8. perc: Két szabadrúgás jelezte a látogatók enyhe fölényét: az egyiket balról, a másikat jobbról ívelhették be, eléggé messziről. Komolyabb veszély nem alakult ki a bordányi kapu előtt, könnyedén mentett a védelem. 4. perc: Az első lehetőség a vendégek előtt adódott. Takács Renátó 25 méteres szabadrúgása akadt el a bordányi sorfalban, a lepattanót követően még ismételtek a sándorfalviak, ám lesállás miatt lefújta az akciót a játékvezető. 1. perc: A Bordány kezdte a mérkőzést igen népes publikum előtt, hét perc csúszással. 16.25. perc: Hazai oldalon Sádt Tamás hiányzik, akit porcleválással műtöttek, ám a testrész továbbra is fáj. A vendégeknél Kanász N. László szintén térdsérülés miatt nem állhat rendelkezésre. 16.20: Köszönjük kedves olvasóinkat Bordányból, ahol már befejeződött az ifimérkőzés, mégpedig 4-1-es sándorfalvi sikerrel. 28-29 fokos nyári melegben készülnek a felnőttcsapatok a kezdésere. A bordányiak piros-fehér, a sándorfalviak pedig sárga-fekete kombinációban lépnek majd pályára.

A Sándorfalva a tizedik, a Bordány a tizenegyedik helyen várta a megyei I. osztály 4. fordulóját, mégis okkal és joggal tarthatjuk, illetve nevezhetjük a két kiváló alakulat vasárnapi ütközetét rangadónak. Hogy miért? Nos, a megye II. bajnokaként feljutott Bordány igencsak masszív kerettel és komoly célokkal vágott neki az élvonalnak, s eddig tétmérkőzésein igazolta is erejét. Előbb 2-1-re verte odahaza a SZVSE-t (gól: Ruzsinszki Ferenc 2), majd ugyancsak hazai környezetben rendkívül szoros csatában maradt alul 1-0-ra az előző két szezon bronzérmese, az Ásotthalom ellen. Egy hete Algyőre látogattak Bozó Csaba legényei, s szintén remekül helytálltak, mindössze 2-1-re kaptak ki (gól: Bosánszki Mihály). Ráadásul a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa rajtján szerdán idegenben verték ki az Ásotthalmot. Úgy vágtak vissza a bajnoki vereségért, hogy 0-2-ről a második felvonásban Nógrádi Zsolt és Szentmártoni Csaba találataival előbb sikerült felállniuk, majd 15-14-re nyerték a maratoni büntetőpárbajt. A bordányiakat minden bizonnyal feldobta ez a diadal, s mivel szeretnének végre a bajnokságban is pontokat gyűjteni, kutya kemény dolga lesz ellenük a Sándorfalvának! A 2011/12-es sorozat második helyezettje váratlanul gyengén kezdte idei szereplését. Előbb házigazdaként veszítették el 1-0-ra a Kiskundorozsma elleni rangadót, majd Csanádpalotán is alul maradtak 2-0-ra. Harmadszorra végre már sikerült javítaniuk, hiszen egy hete Gémes Bence mesterhármasával 3-0-ra kerekedtek felül a Röszkén. A kupában pedig 4-0-ra diadalmaskodtak szerdán Üllésen (gól: Major László 2, Gémes Bence, Hatvani Zoltán), ami világos jele annak, hogy Tóth János gárdája felébredt nyári álmából, s elindult felfelé. Estére kiderül, folytatják-e ezt az utat!