Labdarúgás: bajnokhoz méltóan rajtolt a Kistelek + VIDEÓ, FOTÓK

2011. augusztus 20., szombat
A pörgős, helyzetekben bővelkedő mérkőzés 0-4-es eredménnyel zárult. A második félidei jó teljesítményével megérdemelten győzött a bajnok. Jól érezte Gidai Sándor, az UTC elnöke, hogy csapatának csak akkor lehet keresnivalója a címvédő ellen, ha ráerőlteti akaratát a Kistelekre, letámadja az ellenfelet. Az első játékrészben inkább az történt a pályán, amit az újszegediek akartak, több nagy ziccert alakítottak ki, mint a vendégek, azonban - akárcsak a legutóbbi szezonban - újra hadilábon álltak a gólszerzéssel. A fordulást követően aztán büntettek a látogatók. Koncz Róbert tizenegyesgólját követően teljesen szétesett a házigazda, kinyílt, az üres területeken át pedig sorra vezethette akcióit a bajnok. Koncz Róberték a középpályáról nagyszerűen szolgálták ki Koncz Miklóst és Nana Mihályt, akik bolondot csináltak a sokkal lassabb védőkből. Úgy nyert 4-0-ra a Kistelek végül, hogy a különbség még nagyobb is lehetett volna. Ha azonban az első félidőben Kovács Sándor értékesíteni tudja helyzeteit...

A labdarúgó megyei I. osztály 1. fordulójában:

Ujszegedi TC - Kisteleki TE 0-4 (0-0). Újszeged, Kertész utca, 150 néző, vezette: Stefánovits Gábor István. UTC: Béry - Péczely, Gonda, Szántó, Csúri - Joó (Mazula), Balogh N., Szabó L., Bokányi - Kovács S., Domonkos (Vékes). Vezetőedző: Pálfy Zoltán Kistelek: Keresztes - Székesi (Keller I.), Tóth Á., Rácz, Piacsek - Rostás (Krizsán), Keller Z. (Béres), Koncz R., Kispál - Nana, Koncz M. Vezetőedző: Czeigersmidt Roland Gólszerzők: Koncz R. (47'), Nana 2 (67', 69'), Piacsek (79') Pálfy Zoltán: "Az első félidőben megnyerhettük volna a meccset, a másodikban aztán összeestünk, mint a puding. Nem értem, mi történt." Czeigersmidt Roland: "Két ellentétes félidőt láttunk. Az elsőben a fiatal, átszervezett UTC remekül futballozott, mi viszont nem valósítottuk meg, amit kértem. A szünet után már jól hoztuk ki a labdákat, a középpályások pedig forintos indításokkal szolgálták ki a csatárokat. Ennek köszönhetően sikerült diadalmaskodnunk."Nézzen meg egy rövidke videót a meccsről, benne a kistelekiek negyedik góljával! http://www.youtube.com/watch?v=R9Rd1AJlurM

91' A mérkőzés 0-4-es eredménnyel zárult. A második félidei jó teljesítményével ilyen arányban is megérdemelten győzött a bajnok. 85' Csak Koncz Róberten múlott, hogy nem kapta meg az ötödik találatot az UTC. A kisteleki csapatkapitány a teljesen szétesett védelem mögé érkező labdával lépett ki, 12 méterről azonban csúnyán mellédurrantott. 79'GÓÓÓL! A Kistelek padlóra küldte az UTC csapatát. Kispál balról végzett el szögletet, középre ívelését Piacsek gyönyörűen pörgette kapásból a jobb alsó sarokba; 0-4! A vezető találat óta a Kistelek szárnyal, az UTC önmagát keresi a pályán. 78' Mindkét együttes cserél a végjátékban, mikor már szinte egyértelműen eldőlt a találkozó. Az UTC-nél Domonkos ült le a padra, érkezett helyette Vékes. A Kisteleknél pedig Keller Zoltánt Béres váltotta le 69'GÓÓÓL! Teljesen megzavarodott az UTC. Egy előre vágott labdára Nana Mihály ugrott ki - rávezette a kapusra, és higgadtan gurította a bal alsó sarokba. Az állás 0-3 a vendégeknek, két percen belül ez volt Nana második gólja. Közben két cseréről tudunk beszámolni: Joót Mazula váltotta, a kistelekieknél pedig Székesi jött le, és Keller István érkezett. 67'GÓÓÓL! Miközben a hazaiak támadtak, ismét a vendégek szereztek gólt. Koncz Miklós ugrott meg, lerázva Péczelyt. Okosan vette észre, hogy középen üresen érkezik Nana Mihály - ballal gyönyörűen tálalt elé, s a társnak nem volt már nehéz dolga, néhány lépésről lőtt a kapuba; 0-2!65' Igen közel járt az egyenlítéshez az UTC, Gonda 25 méteres szabadrúgását szenzációs vetődéssel tornázta ki a bal felső sarokból Keresztes. 62' Az első cserét a kistelekiek hajtották végre: Rostás jött le, helyére pedig Krizsán érkezett. 58' Láthatóan nagy erőfeszítéseket tesz az UTC az egyenlítésért. Körülbelül 18 méterről végezhet el szabadrúgást Szabó. A labda azonban lepattan a sorfalról - pontosabban az egyik kisteleki játékos fejéről, aki a földre is kerül a lövéstől. 55' Mintha éledezne a hazai együttes: Csúri Ákos életerős távoli lövését hatástalanította Keresztes kapus. 49' Úgy tűnik, a gól megfogta a hazai együttest: hatalmas szerencsével fogták meg a másodikat. Egy gyönyörűen kijátszott kisteleki akció végén Koncz Róbert már a kapus mellett is elgurította a labdát, azonban a visszaérkező védő a gólvonalról kivágta azt. 47'GÓÓÓL! A második félidő elején rögtön vezetést szerezett a bajnok. A tizenhatoson belüli kavarodásnál Péczely lerántotta a vendégek támadóját, Nana Mihályt. A játékvezető határozottan ítélt tizenegyest. A büntetőt Koncz Róbert ballal laposan, magabiztosan helyezte a kapu jobb oldalába; 0-1!46' A mérkőzés folytatódik: az újszegediek kezdték a második félidőt. Szünet45' A kistelekiek talán legjobbja Rostás: több embert cselezett ki, és jobbról lendületesen lépett be a hazaiak büntetőterületén belülre. A kapujából nagyszerűen kimozduló Béry azonban lábbal mentett előle. Jó első félóra után egy kicsit laposabb tizenöt perc következett, gól nélkül zárult az első félidő. 37' Az első fél óra leteltével kicsit alábbhagyott az iram. Az utóbbi percekben inkább a mezőnyben folyik a harc, a kapuk nem forognak veszélyben. 30' Egy gyors hazai akció végén Joó húsz méterről vállalta el a lövést. Keresztes kapus magabiztosan hárított. Pörgős, helyzetekben gazdag mérkőzést láthatunk! 27' Hosszú idő után egy komoly vendéghelyzet: Nana ugratta ki Rostást, aki jobbról élesen lőtt. Béry a kapuban nagy bravúrral tudta csak hárítani a kísérletet. 19' Támadásban maradtak a hazaiak: Balogh Norbert lövése szállt fölé, majd Domonkos Sándor bal lábas lövését védte a kisteleki kapus. 14' Kovács Sándor, az UTC csatára egy perc alatt két ordító gólhelyzetben hibázott. Előbb lendületesen húzott el két védő mellett, mielőtt azonban tüzelhetett volna, belegabalyodott az akcióba, és elhagyta a labdát. Ezt követően egy védőtől szerezte meg a játékszert, s jobbról tört be a tizenhatoson belülre. Keresztes kapus kifutott elé, amivel megzavarta a támadót, aki tíz méterről fölé lőtt. 11' Eddig jobbára a Kistelek támadott, a hazaiak részéről Szabó László két távoli lövését jegyezhettük fel. A középpályás az imént 24 méterről végzett el szabadrúgást. A labda nem sokkal a jobb kapufa mellett repült el. 7' Óriási gólhelyzetet hagyott ki a Kistelek. Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Rostás maradt a kapussal szemben, de közeli lövését Béry bravúrosan védte. 1' Tízperces csúszással indult a mérkőzés. A kistelekiek kezdenek: a hazai együttes fehér mez, fekete nadrág, fekete sportszár kombinációban szerepel, a vendégek pedig sötétkékben léptek a pályára. Az ifjúsági mérkőzés 3-3-as döntetlenre végződött. 16.45: Ragyogóan süt a nap, a szél viszont igen erős. A játékosok melegítenek, nemsokára kezdetét veszi a mérkőzés. Labdarúgó megyei I. osztály 1. forduló, Újszeged, Kertész utca, vezeti: Stefánovits Gábor István Igencsak izgalmas derbi várható az újszegedi nyitányon, hiszen a bajnok Kistelek több meghatározó játékosát veszítette el a nyáron, így - első pillantásra - meggyengült. Az UTC az újoncév tizennegyedik helyéhez képest jelentősen javítana ebben a kiírásban. Ehhez többek között olyan bravúrokra lenne szükség, mint a Czeigersmidt-legénység elleni hazai siker. Este háromnegyed 7 körül kiderül, ki kapja el jobban a rajtot!