Vízilabda: nem tudta ellensúlyozni az egri fölényt a Beton + FOTÓK

2011. május 11., szerda
Nem sikerült a bravúr az Eger ellen a Szeged Betonnak a playoff első szakaszának tét nélküli utolsó mérkőzésén. A vendégek nagy arányú győzelme sem lett volna meglepetés, a végeredmény nem tükrözi két negyeden át tartó lehengerlő fölényüket. A találkozót online közvetítettük. Valódi tét nélkül, kissé vasárnap délutáni hangulatban szálltak vízbe a csapatok a rájátszás utolsó fordulójának szegedi mérkőzésén. A Beton a megszokott jó kezdést produkálta - miután Kiss Csaba pillanatok alatt megszerezte a vezetést az Eger loholt az eredmény után. Háromszor vezettek a hazaiak - háromszor egyenlítettek a vendégek (3-3). Aztán jött a folytatás, a kimaradó fórok, Szécsi Zoltán bravúrjai, illetve a kibekkelhetetlen emberhátrányos helyzetek, a legendás Gerendás György tanítványai meg is léptek hárommal a szünetre (3-6). A második félidő ugyanúgy folytatódott, ahogyan az első abbamaradt, szép lassan ötre nőtt az egi előny, 3-2-es hazai vezetésről zsinórban hatot lőve fordítottak 3-8-ra. Mindkét kapuban történt személyi változás, a vezetőedzők lehetőséget adtak kevesebbet játszó kapusaiknak is. Másfél negyednyi Beton-gólcsendet megtörve Somogyi Balázs avatta fel Nébald Olivért a második félidőben, majd Joseph Kayest lelte meg Molnár Tamás villámgyorsan elvégzett szabaddobása aki gyorsan behúzta azt a vendégek kapujába. Hosnyánszki Norbert lövését nem védhette a rutinos Németh Zsolt, ezt követően a szerződését meg nem hosszabbító Komlósi Péter lőtte a hatodik hazai gólt 13 másodperccel a negyed vége előtt (6-9). Nem hajtották agyon magukat a csapatok a záró felvonásban, Hegedűs meglőtte a 10. egri gólt, végül előbb Kayes mutatta meg, hogy a kapások nagyon mennek neki centerben, aztán Török Béla nézte meg a hosszú felsőt egy remek lóba után, s ki is csipkézte azt, ezzel beállítva a 8-10-es végeredményt. Az Eger az alapszakasz után a rájátszást is veretlenül nyerve készülhet a döntőre, míg a playoffban nyeretlen Beton már készülhet a pénteki Kőér utcai találkozóra a bronzcsata első felvonásában a Honvéd ellen. A második meccs hétfőn lesz 18 órától az újszegedi sportuszodában. A tét e mérkőzéseken már sokkal nagyobb lesz, hiszen nem csak a bajnoki bronz, hanem a harmadik magyar Euroliga-hely is múlik rajtuk!

Férfi vízilabda OB I, rájátszás (1-4. helyért), 6. forduló:

Szeged Beton - ZF-Eger 8-10 (3-3, 0-3, 3-3, 2-1) Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Füzesi Zs., Vojvoda I. Szeged Beton: Baksa - KISS CS. 1, Juhász 1, Younger, TÖRÖK 2, Molnár, KAYES 2. Csere: Németh (kapus), Komlósi 1, Varga, Lehmann, Vindisch, Busila, Somogyi 1. Vezetőedző: Kásás Zoltán. ZF-Eger: SZÉCSI - HEGEDŰS 2, Biros, Kovács G., GRAHAM 2, HOSNYÁNSZKI 3, Binder 1. Csere: NÉBALD (kapus), Bundschuh 1, Kotszidisz, Sántavy, Petrovai, Kis G. 1 Vezetőedző: Gerendás György. Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 6/3. Ötméteresből: 2/1, ill. -/-. Kipontozódott: Graham (24'). Kásás Zoltán: "Ez a mérkőzés megmutatta, miért nem mi lettünk a másodikok, és miért nem mi játsszuk a döntőt. Ilyen mérkőzésből a szezonban játszottunk vagy féltucatot."

32. perc: Egri kontra után szegedi akció indulna, de rossz az indítás. Szép volt fiúk! - skandálják az egri drukkerek. Ennyia vége, lecsorog az óra. 31. perc: Vindisch-t Jakab blokkolja így fölé. Németh nagy védése! Somogyi úszik meg, és két védővel a nyakán végül Nébaldba lő... 30. perc: Kásás Zoltán időt kér. Szép és lendületes járatás után fórból Török lövi ki a bal felsőt a kapufa segítségével! 8-10! 29. perc: Kayes végre becsapja Olivért, gyönyörű gólt lő az új-zélandi center! 7-10! Kotszidisz nézi a jobb felsőt, de lécet lövi szét, az ismétlést kibekkeljük, labdát is szerzünk. 28. perc: Varga Pepe forgácsolja szét a felsőlécet... Kinn a védelem, Komlósi jól bekkel, kontra, miénk a labda. Nébald újabb óriási védést mutat be. 27. perc: Lehmann István, az újdonsült apuka is naggyá teszi Nébaldot balról megeresztett lövésével... 26. perc: Langyos a meccs, majdnem hideg, a támadások rendre gyenge lövésekben halnak el. Hegedűs "melegít", balról enyhén ejtve veri át Némethet, 6-10. 25. perc: Ráúszás... Török és Komlósi elhozza, Kiss Csaba lövését blokkolják... Vége a harmadik negyednek.24. perc: Molnár végez el közelről egy szabaddobást fórban, Kayes gyorsan behúzza, 5-8. Hosnyánszki gólja révén újra négy a különbség, Komlósi 13 mp-vel a vége előtt csökkenti háromra, 6-9. Németh még véd egy nagyot a végén. 23. perc: Elmegy a támadóidő, utolsó pillanatos lövésünk nyomán Kotszidisz fájlalja mindenét. Újabb balsikerű egri akció, Némethen hal el. 22. perc: Nébald-bravúr ismét. Somogyi Balázs végre kihasznál egy szegedi fórt balról eleresztve csorog be a hosszúba, 4-8. 21. perc: Papesz nem kap labdát négy egri óriás között. Könnyelműségből jut a túloldalra is, Graham nem tudni mit akart ezzel a labdával. 20. perc: Kis Gábor hogy húzza be? Klasszis mozdulattal a balról jövő passzt, 3-8. 3-2-ről... 19. perc: Graham bombája fúj ébresztőt, 3-7... Busila lő nagyot, Nébald az a nagy, őt találja el, remek védés volt. 18. perc: Kiss Csaba szemcsele nem jön be, fölé lő keresztbe. Egri akció is kudarc. Álmos vasárnap délutáni hangulatú meccs. 17. perc: Nébald mutatkozik be egy remek védéssel Kiss Csabával szemben... A Betonnál Németh jött a kapuba a második félidőre. Nagyszünet.16. perc: Younger reménytelen bejátszása után egri akció indul. Sántavyt blokkolja Török. Kontrát fújnak a negyed utolsó szegedi akciójába... Jakab sokáig helyezkedik, lóbál, pattintása mellé száll. Így sincs okuk a vendégeknek panaszkodni... 15. perc: Molnár ível be Kayesnek kapásra balról, Graham leszedi. Megúsznak a labdaszerzés után és Bundschuh nem kegyelmez,3-6. 14. perc: Graham ki, Somogyi is gyengén próbálkozik, Szécsi könnyedén üti ki. Sarokdobás után Binder is kiáll, 5. szegedi fór. 13. perc: Kayes kapja kapásra szélről, felsőléc... Megúszik az Eger, aztán labdát szerzünk. 12. perc: Molnár gyenge lövését Szécsi könnyedén, aztán jön Hosnyánszki megúszás után, átejti Baksa Lacit... 3-5. 11. perc: "Hosi" bombáját Baksa fogja magabiztosan! Török mkiállása miatt fórban volt az Eger, kibekkelt. Aztán Papesz kiharcol egy újabb ötöst, amit Juhász Szécsibe lő, a kipattanó nem a miénk..... 10. perc: Óriási szegedi bomba, Szécsi nem foghatta, a kapufa ige. Aztán labdát szerzünk. Kotszidisz áll ki, majd egy jó járatás után Younger pattintja le a labdát, sajnos fölé... 9. perc: Ráúszás... Grahamé. Kitoljuk az Egert majd félpályáig, Hegedűs kap egy pillanatra teret és vagy hét-nyolc méterről beveszi Baksa kapuját... Vége az első negyednek. 8. perc: Bundschuh is kimegy, de megint nem használjuk ki az újabb fórt. Kovács még lő messziről, Vindisch blokkolja. 7. perc: Lehmann István áll ki, Baksa véd. Sarokdobás után Graham középről jövő lövését már nem tudja, 3-3. 6. perc: Komlósi kiáll, de most nem tudják kihasználni. 5. perc: Török Béci góljával ismét vezetünk! 3-2! Egri kontra után növelhetnénk az előnyt, de kontra itt is. 4. perc: Juhász áll ki, Hosnyánszki értékesíti a második egri fórt, 2-2. Hegedűst szórják ki, de Szécsivel szemben nem tudjuk kihasználni a fórt... 3. perc: Az egri akció Baksa-védéssel ér véget. Ötméterest harcol ki Molnár, Juhász belövi középre, magasan! 2-1! 2. perc: Rossz támadás után Molnár blokkol. Újabb hiba lől, Szécsi szerez labdát. 1. perc: Elhozzuk a labdát és Kiss Csaba gyors kapáslövéssel vezetést szerez! 1-0! Binder egyenlít egy buta hiba után, Baksáról pattant ki a labda, majd bepöccintette fórban, 1-1. 17.55: Hamarosan kezdődnek a bemutatások, szállingóznak a nézők, lehetünk vagy 200-an. Hamarosan kezdünk... 17.50: Szécsi Zoltán a Vasas ellen legutóbb elképesztő parádét mutatott be. Mint ismeretes az angyalföldiek csak a harmadik negyedben lőtték első góljukat 5-0-s egri vezetés után. Ekkor már Nébald védett a hazaiaknál, mivel Szécsi az első félidőben 8/8-as mutatójával a szemüket is kivédte Boskovicéknak. 17.40: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, ahol verőfényben, könnyű tavaszi szélben várhatóan laza vízipóló-fieszta várható a tét nélküli Szeged Beton - Eger mérkőzésen.

Korábban írtuk:

Korábban már eldőlt, hogy a Szeged Beton idén is lemarad a bajnoki döntőről, vasárnap pedig azt is megtudtuk, hogy sikerült bebiztosítania playoff-harmadik helyét, s így a Honvéd ellen a bajnoki bronzért (s egyúttal a Magyarországnak járó harmadik Euroliga-helyért) vívandó párharcban a visszavágót hazai medencében játszhatja Kásás Zoltán vezetőedző legénysége. Csekély tétje van a találkozónak, az is inkább a presztízsről szól. A Beton két éve nem tudja legyűrni az egrieket, most felszabadult játékkal akár meg is törhetné e rossz sorozatot, míg Gerendás György együttese minden bizonnyal szeretné megtartani makulátlan mérlegét. Ezen kívül komolyabb tét nincs, így ha talán nem is minden alakulna a vendégek szája íze szerint, várhatóan akkor sem kell Gerendás szakvezető Kőér utcai ingletépős produkciójától tartanunk... A Betonnál egyébként mindenki egészséges, a csapat leginkább már a Honvéd elleni újabb két mérkőzésre készül, hiszen az első, idegenbeli találkozóra már május 13-án, pénteken 19 órától sor kerül, míg a hazai visszavágó május 16-án, hétfőn 18 órától lesz Újszegeden. A hétvégére már az is eldőlt, hogy Kásás mester marad az együttes élén, azonban Vindisch Ferenc és Németh Zsolt szerződését nem hosszabbítják meg, Komlósi Péter pedig távozik a klubtól. Az Európa-bajnok Kiss Csaba, valamint a csapat két jelenlegi válogatottja, Baksa László és Török Béla szerződését meghosszabbították.