Vízilabda: gyakorlatilag már bronzérmes és Euroligában a Szeged Beton

2011. május 13., péntek

Elsősorban második félidei jó védekezésének köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata az OB I harmadik helyéért zajló bronzcsata első találkozóján a Honvéd ellen idegenben, így gyakorlatilag már az Euroligában érezheti magát a Kásás-legénység.

Az alapszakaszt követő rájátszás első szakaszának végeztével a negyedik helyen zárt Honvéd hazai pályán vívhatta a kisdöntő első összecsapását a pontvadászatot a harmadik pozícióban befejező, a tavalyi bajnokságban bronzérmes csongrádiakkal azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy minél nagyobb előnyt szorgoskodjon össze a hétfő esti, szegedi visszavágóra. Ehhez képest a Tisza-partiak szerezték meg a vezetést, majd 1-1 és 2-2 után is újfent ők álltak jobban, ám az első negyed végére megint egyenlített a hazai gárda (3-3). Hasonló volt a folytatás is azzal az eltéréssel, hogy 4-4-et követően a Szeged már nem egy, hanem két találattal lépett meg, miközben a nagyszünetig csupán egyszer tudtak eredményesek lenni a vendéglátók (5-6). A "bevált gyakorlat" jegyében kezdődött a harmadik játékrész, amikor a

Kemény Dénes

válogatottjában is helyet kapott fiatal

Török Béla

újabb akciógóllal másodszor is bevette a Honvéd kapuját (5-7).

Aaron Younger

az utolsó szünet előtt szintén csatlakozott a kétgólosok társaságához (6-8). A befejező nyolc percben sorra-rendre hibázták el lehetőségeiket a játékosok mindkét oldalon, mígnem kevesebb, mint négy perccel a vége előtt

Komlósi Péter

a mérkőzésen először háromra, majd a háromszoros olimpiai bajnok szegedi center,

Molnár Tamás

négyre növelte a differenciát (6-10). Innen pedig már nem volt visszaút a Honvéd számára, nyert a Szeged, s jóval előnyösebb helyzetből várhatja a hétfői visszavágót. Hétfői győzelme esetén a Szeged Beton negyedik alkalommal szerzi meg a magyar férfi vízilabda-bajnokság dobogójának harmadik fokát, s ezzel együtt másodszor az Euroligában való indulási jogot.