Vízilabda: egy szegedi gól, de azt Younger lőtte

2011. február 23., szerda

Magabiztos hazai győzelmet és elképesztő kapusteljesítményeket hozott a magyar válogatott első mérkőzése a miskolci Volvo-kupán az ausztrál vízilabda-válogatott ellen. A kenguruknál a Szeged Beton pólósa, Aaron Younger is betalált Gergely István kapujába.

A szerdai meccsen

Kásás

rögtön villant is, csak szabálytalanul tudták szerelni, a megítélt büntetőt

Hosnyánszky Norbert

vágta a vendégek kapujába, majd

Biros Péter

, a Kásáshoz hasonlatosan három ötkarikás aranyat a magáénak valló csapatkapitány volt szintén ötméteresből eredményes (2-0). Az olimpiai 8. ausztrálok erejéből egy gólra futotta az első negyedben

Johnno Cotterill

révén, nem utolsó sorban a magyar kapuban remeklő kétszeres olimpiai győztes

Gergely Istvánna

k köszönhetően.

Vindisch kanadai színekben?

Vindisch Ferenc a jövőben a kanadai vízilabda-válogatottat erősítheti, amelynek így – Aaron Feltham és Kevin Graham után – a harmadik Magyarországon játszó légiósa lehet - olvasható a Nemzeti Sport honlapján. „Ha Feltham és Vindisch is játszik, erősebb lesz a válogatott. Nincs pofám azt csinálni, amit mások, hogy behívom csak azért, hogy ne játszhasson a kanadai válogatottban" – mondta Kemény Dénes a Nemzeti Sportnak szerdán, a Szeged Beton magyar és kanadai útlevéllel is rendelkező pólósáról. Az egykori kiváló gyorsúszó szegedi pólós édesapja, id. Vindisch Ferenc, a KSI egykori vízilabdázója szintén Kanadában él, 1997 óta Brit Columbia államban, Victoriában vízilabda-iskolát irányít (Saanich Water Polo School), ahol "magyar stílusú edzőtáborokat" szervez a kanadai utánpótlás fejlődésére.

A második nyolc percben is jól működött a hazai védelem, viszont a támadógépezet akadozott, a játékrész közepéig kellett várni a harmadik magyar gólra, amelyet a jelenlegi keret harmadik háromszoros olimpiai bajnoka,

Kiss Gergely

szerzett, majd megúszás végén a pekingi bajnok

Varga Dénes

lőtte ki a hosszú sarkot (4-1). Aztán

Davie Jeremy

szépített, de az ifjabbik Varga fivérnek akadt erre is válasza (5-2). A szegediek ausztrál légiósa,

Aaron Younger

hozta közelebb az ellenfelet a harmadik negyed elején, Biros megúszásgóllal válaszolt (6-3), amire újabb emberelőnyös ausztrál találat következett Cotteriltől (6-4). A kevés kapott gól a védekezést dicsérte, a kevés lőtt viszont a támadójáték elégtelenségét tükrözte vissza. A zárónegyed első fontos momentumát Kiss balkezes bombája jelentette: büntetőből bizonyult kíméletlenül pontos ítélet-végrehajtónak (7-4). Pár perces várakozás után újabb "suta találat" jött: a kétszeres olimpiai bajnok

Madaras Norbert

pattintott az amúgy Gergelyhez hasonlóan pompásan teljesítő ausztrál kapus,

Joel Dennerley

hálójába, így kialakítva a végeredményt (8-4). Az ausztrál Younger mellett még két Szeged Beton-játékos vesz részt a tornán: a Kanada ellen kedden remeklő

Baksa László

ma nem jutott szerephez, míg

Török Béla

játszott ugyan, de keveset, gólt nem szerzett. A magyar válogatott néha káprázatos manővereket is bemutatva, kiváló védekezéssel, az akciók befejezésénél azonban olykor pontatlanul játszva, összességében biztató teljesítménnyel hozta a kötelezőt. Csütörtökön (kezdés 19 óra) a német együttes következik.