Női vízilabda: legyőzte a Dunaújváros a sokat hibázó Szegedet + FOTÓK

2010. november 3., szerda
Nem sikerült a bravúr a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapatának az ob I 5. fordulójában. Az esélyesebb Dunaújvárosi Főiskola csapata Primász Ágnes vezérletével a harmadik negyedben eldöntötte a három pont sorsát. A mérkőzést online követhették portálunkon. Amennyire csak lehetett megtelt az uszodasátor alatt a medence partja szerda este hét órakor az Universitas Szeged 5. fordulóbeli bajnoki mérkőzésére, a tudósító mintegy 150 főre taksálta a nézők számát. A második helyen álló Dunaújvárosi Főiskola lányai nem illetődtek meg a vendéglátók vérmes fogadkozásától, igaz nem is volt okuk rá, hiszen igencsak népes és hangos szurkolótábor buzdította őket végig a mérkőzésen. Nehéz és kemény mérkőzésre lehetett számítani szegedi szempontból, és ezt Keszthelyi Rita is nyomatékosította a 2. percben (0-1). Ám ezután összeszedték magukat a szegedi lányok: előbb akcióból Árkosy Lilla, majd centerből Tóth Ildikó volt eredményes (2-1), a második negyedben pedig Dalmády Szandra folytatta a gólgyártást emberelőnyből. Primász Ágnes szépített, majd a másik világklasszis vízilabdázó hölgy, Drávucz Rita állította vissza a kétgólos különbséget büntetőből (4-2). A negyed végét megpörgették a lányok, Poszkoli Rita szépített, majd Tóth gyönyörű labdát csavart Kasó Orsolya kapujába (5-3) - nem véletlenül gyakorolta a figurát Makrával a bemelegítés során (is). A negyed végét azonban elidegeskedték a szegedi lányok, így Poszkoli második gólja és Mencziger Kata gólja döntetlennel küldte félidőre a csapatokat (5-5). A harmadik negyedben ismét Drávucz hozta el a labdát a Szegednek, miképp az első két és az utolsó játékrészben is, és a gyorsan megkapott fórt ő maga váltotta gólra (6-5). Sajnos, mint később kiderült, ekkor vezetett utoljára a hazai csapat. Primász két perc alatt megfordította a meccset (6-7) - ebben a játékrészben (és általában is a mérkőzésen) szinte lehetetlen volt tartani, öt góljából hármat ekkor szerzett és részben ez döntötte el a mérkőzést. Illetve a számos szegedi hiba és Kasó megtáltosodása is - az újvárosi kapus a harmadik negyedben védett talán a legtöbbet. Zsámbok Lili centerpotyáját Drávucz a második megítélt büntetőből még kiegyenlítette (8-8), de azután Primász (ismét akcióból) és újra Zsámbok (ismét centerből) már kettővel vitte a vendégeket. A negyed folyamán Papalexisz Petra begyűjtötte harmadik személyijét is és cserével végleg kipontozódott. A negyedik negyedben gyorsan elszálltak a remények, Primász háromra növelte az újvárosi előnyt ötméteresből, majd a folyamatosan széttördelt játékban nem tudott kibontakozni a Szeged, inkább csak villanásokra futotta. Dalmády Szandra kétszer villant, előbb személyivel együtt ért el gólt (Huszka Zsuzsanna volt a vétkes, aki ki is pontozódott), majd öt perccel később egy mintaszerűen kijátszott végigjáratott fórt vágott be Kasó kapujába. Időközben sajnos Keszthelyi kétszer betalált, utóbb büntetőből (9-13), ezzel bebiztosítva a győzelmet. A vége ismét Dalmády Szandra-parádéval telt, de ez már csak szépségtapasz volt a vereségen (11-13). Nem sikerült tehát a bravúr, a Szeged továbbra is hat ponttal áll és hatodik a tabellán egyelőre, miután a BVSC a papírformának megfelelően verte a Honvéd ELTE-POLO csapatát és ezzel előrébb lépett. A bajnoki címvédő Dunaújváros e győzelmével továbbra is veretlen, beérte az éllovas Egert, ám gólaránya egyelőre sokkal gyengébb, mint a heves megyei együttesnek.

A női vízilabda ob I 5. fordulójában:

Taylor&Nash Universitas Szeged - Dunaújvárosi Főiskola 11-13 (2-1, 3-4, 3-5, 3-3). Szeged, Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Füzesi, Vogel. Taylor&Nash Universitas Szeged: Bük – Árkosy 1, DALMÁDY Sz. 4, Dalmády P., DRÁVUCZ 4, Tóth 2, Hegedűs. Csere: Miklós, Lengyel. Edző: Godova Gábor. Dunaújvárosi Főiskola: Kasó – Menczinger 1, KESZTHELYI 3, PRIMÁSZ 5, Berta, Huszka, Poszkoli 2. Csere: ZSÁMBOK 2, Papalexisz, Ács. Edző: Mihók Attila. Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 5/1. Ötméteresből: 2/2, ill. 2/2 Godova Gábor: "Küzdöttünk, hajtottunk, azonban a harmadik negyedben túl sokat hibáztunk, és ez végül megpecsételte a sorsunk."További eredmények az 5. fordulóból: British Water Polo - Héraklész Utánpótlás Válogatott II. 26-5 (október 8-án játszották) BVSC- Zugló Diapolo - Honvéd ELTE POLO 16-7 A Hungerit-MetalCom Szentesi VK - UVSE-Salamander és a Héraklész Utánpótlás Válogatott I. - Kecskemét Csempevarázs mérkőzéseket csütörtökön játszák. Az Universitas a 6. fordulóban (november 6.) a Margitszigetre látogat, ahol a Hajós Alfréd Uszodában az UVSE-Salamander együttese fogadja majd. Következő hazai mérkőzés a 7. fordulóban (november 10.), az ellenfél a Kecskemét Csempevarázs lesz.

32. perc: Utolsó másodpercek, Primászt hárman tartják távol, még egy utolsó hazai támadás.. rossz bejátszás, Kasóé a labda... és vége. 32. perc: Dalmády Szandi ismét, micsoda ejtés jobbról!!! 11-13. 31. perc: Dalmády Petra - Dalmády Szandra - Árkosy - Drávucz - Dalmády Petra - Dalmády Szandra és góóóóól! Mintaszerű támadás, 10-13. 30. perc: Nem megy a támadás. Az Újvárosnak viszont igen, támadnak, büntető megint! Keszthelyi belövi, 9-13. 28. perc: "Játszik a csapat!" (- zúgja az újvárosi kórus.) Sajnos a vendégcsapat. Mintaszerű emberelőnyös támadás az időkérés után és Keszthelyi-gól, 9-12. 28. perc: Dalmády Petra jól fogja Primászt, távol tartja a kaputól. Meg is szerezzük a labdát... Hegedűs távolija mellé... Mihók Attila időt kér ismét. 27. perc: Jön újra az Újváros, Bük távoli lövést véd. Az ellentámadásunk ismét hamvába hal. 27. perc: Keményen védekezünk, nem hagyjuk közel kerülni a vendégeket a kapuhoz, Mihók Attila időt kér. 26. perc: Túl sokáig járatjuk a labdát, lejár a félperc, Szandra emel, de mellé... Másodpercekkel később az újabb támadásból viszont gólt lő személyivel! 9-11. Huszka kipontozódik. 26. perc: A miénkből meg ők jönnek! Tóth túl keményen védekezik, büntető! Primász bevágja kegyetlenül, 8-11. 25. perc: Ráúszás... és Drávucz menetrendszerint. Egyből egy hatalmas Dalmády Petra lövés, kapufa, lepattan, sajnos nincs benn... Az újvárosi támadásból mi jövünk ismét. Vége a harmadik negyednek.24. perc: Bük Zsanetté a vendégek beívelése, az ellentámadásunkra kontrát fújnak. Az újvárosi támadás ismét Bük kezei között hal el. Drávucz próbálja még átejteni Kasót, de az újvárosi kapus lehúzza. 23. perc: Tóth lövése eredménytelen, Kasó fogja. 22. perc: Hatalmas keresztlabda Árkosynak, lő, Kasó kapufára tolja és nem megy ki, ők jönnek. Újra támadunk, kimarad. Papalexisz közben begyűjtötte harmadik személyijét. 21. perc: Messze vagyunk a kaputól, Dalmády Petra távoli lövése eredménytelen. 21. perc: Gyorsan elveszítjük a labdát, a vendégek jól játszák meg Zsámbokit centerben, aki bekotorja. Potyagól, 8-10. Időkérés nálunk. 20. perc: Az Újváros nem tudja megjátszani a centert, mi jövünk. Elveszítjük a labdát... Primász viszont jól tartja meg és átejti Bük Zsanettet, 8-9. 20. perc: Támadunk, Tóthot ölik, ötméteres! És hatalmas Drávucz-gól! 8-8. 20. perc: Nem sokáig örülhetünk, az Újváros villámgyorsan visszaveszi a vezetést Zsámboki Lili révén, 7-8. 19. perc: Ászok csatája: Drávucz most jobbról egy jó járatás után, 7-7. 19. perc: Tóthnak lassan kopoltyúi nőnek, a bírók azonban újvárosi szabadot fújnak. És jön Primász... 6-7. 18. perc: Most az Újváros járatja jól és Primászt nem tudjuk tartani... 6-6. A gól utáni szegedi támadás Kasó kezei között hal el, de az újvárosi ellentámadás is sikertelen. 17. perc: Drávucz ismét elhozza, járatjuk, fórt kapunk, majd Drávucz középről, 6-5! Mintegy 150 néző lehet a helyszínen, nagyon sok a dunaújvárosi szurkoló, gondoskodnak a hangulatról dobokkal és hangerejükkel. És persze megy a zrika is...Vége a második negyednek.16. perc: Jön az Újváros, nyomnak nagyon. Gyorsan labdát szerez az Universitas, Makra beadása most nem éri el Tóthot. Az ellentámadásból egyenlítenek a vendégek Mencziger révén, 5-5. A negyed végén nagy verekedés a medencében, a szegedi támadás eredménytelen, újvárosi szabaddobás nagyon távolról, nagyon mellé... 15. perc: Poszkoli szépít villámgyorsan, 5-4. 15. perc: Makra játszik be jól Tóthnak, gyönyörű csavargól! 5-3! 14. perc: Jön az Újváros és Poszkoli Rita is, 4-3. 14. perc: Jól járattuk a labdát, de Tóthot nem sikerül megjátszani, a fór kimarad, végül eladjuk. 13. perc: Tóthot szinte megölik a vízben, hatalmas a felháborodás a medence szélén. Kiállítás, szegedi időkérés. 13. perc: Bük Zsanett hatalmas védése. Az ellentámadásból elveszítjük megint a labdát. 12. perc: Szabaddobással jöhet az Újváros... Elveszítik, máris a Szeged támad és büntetőből ismét kettővel viszünk! Drávucz Rita az ítéletvégrehajtó, 4-2. 12. perc: Dalmády Petra középről, hatalmas Kasó védés! Marad nálunk. 11. perc. Hamar elveszítjük a labdát támadásban, az ellentámadásból Primász eredményes, 3-2. 10. perc: Szépen járatja az Újváros a labdát és egy hatalmas felsőléc a vége. 9. perc: Ráúszás... Drávucz ismét, jöhetünk! Hamar elveszítjük de vendégek támadása is meddő. Emberelőnyben támadunk jár a labda... és Dalmády Szandi nagy gólt lő jobbról! 3-1. Vége az első negyednek.8. perc: A vendég támadás elhal a védelmen. A szegedi támadásnál elsüllyesztik Tóthot, de nincs büntető. 7. perc: Dalmády Szandra próbálta bejátszani, de elveszítjük a labdát. Kissé idegesek a csapatok. Az újvárosiak gyenge bejátszása Bük Zsanetté. Az ellentámadásból gólt szerzünk: Tóth jól szakad el emberétől és belövi centerből, 2-1. 6. perc: Tóth labdát szerez! Elveszítjük... Támad a vendégcsapat, ellövik, miénk. 5. perc Egészen kinn a védelmünk, meg is szerezzük a labdát, járatják a lányok, kiállítás! Nem sikerül kihasználni, elakad a blokkban. 4. perc: Távoli Primász lövés, fölé. Ismét mi jövünk. Járatjuk a labdát, Árkosy lő középről, és egyenlít! 1-1.3. perc: Hatalmas birkózás a vendég kapu előtt, marad a Szegednél a labda. Tóth Ildit elsüllyesztik, övék a labda. 2. perc: Keszthelyi fejez be góllal egy újvárosi támadást, 0-1. 1. perc: Ráúszás... Drávucz hozza el a labdát. A támadás végén sarokról Árkosy teszi rá, Kasó véd. 18.55: Sapkák kiosztva, utolsó taktikai megbeszélés. Zúg egy lelkes "Hajrá Szeged!", a meccs előtti utolsó nagy fogadkozás a visszhang rá a szegedi lányoktól. 18.45: Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a lányok nagyban melegítenek. Mintegy 100 néző várja a kezdést a medence szélén. Női vízilabda ob I 5. forduló, Szeged, Újszegedi sportuszoda. Vezeti: Füzesi, Vogel; ellenőr: Tóth K.Várható kezdőcsapatok:Universitas Szeged: Varga - Árkosy, Dalmády Sz., Dalmády P., Drávucz R., Tóth I., Hegedűs. Dunaújvárosi Főiskola: Kasó - Mencziger, Keszthelyi, Primász, Berta, Huszka, Poszkoli. Beharangozó írásunk itt olvasható.